Įsigilinimas

 342 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Kodi
  Kodi 
    2020.05.20, 18:21, vertino: Gerai, , rašė:
  labai grazu
 • Badas
  Badas 
    2020.05.20, 18:24, rašė:
  Kai nera saules - IR atrodo neispudingai. Na kitoniskai atrodo, bet kai palygini ta pati vaizda su / be saules, tai kaip diena ir naktis.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.05.20, 18:46, rašė:
  Nesutikčiau, kad IR nuotraukose būtinas saulės apšvietimas. Visaip esu fotografavęs, rezultato gerumas priklauso nuo situacijos. Su saule balta būna baltesnė, bet sumažėja kontrastas, kai kuriuose kadruose trūksta tamsių detalių. Be saulės galima labiau parodyti tamsos iš šviesos santykį (žr. vandenį). Pvz., šita nuotrauka padaryta be saulės www.efoto.lt/node/1286725
  Su saule taip pat turiu. Svarsčiau, kurią dėti. Nusprendžiau, kad su saule sumažėja skiriamosios linijos akcentavimas, todėl jos nepasirinkau. Čia ta, kurios nedėjau:

  Su saule  
 • Badas
  Badas 
    2020.05.20, 19:25, rašė:
  Si foto yra veikiau isimtis. Cia augmenijos labai nedaug, ji neisraiskinga ir tik siame darbe idomi tik del kontrasto principo. Taip, kontrastingas vaizdas geresnis, bet visumoj IR cia nedaug. Dangus - taip, propersos graziai atrodo.

  Mano IR nuotraukose kontrastas nesumazeja ir tamsiu detaliu uztenka. Gal tai priklauso nuo objektyvo? Hotspot?
  Gaila kad neturiu savo pavyzdzio su/be saules. Tiksliau, esu dares, bet pamates varianta "be" ji istrindavau kaip broka ir laukdavau saules. Jei nesulaukdavau - eidavau toliau. Paskui net neissitraukdavau fotoaparato jei nera saules. Taip ir likau be iliustracijos :)
  Beje, yra vienas atvejis ir su saule: jeigu sviecia tiesiai i nugara, vaizdas irgi gaunasi plokscias. Bet visvien geriau nei be saules.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.05.20, 19:37, rašė:
  Nesu tikras, ar gerai apšvietus kadras viršuje pagerėtų.
  Iš esmės aš sutinku, kad saulė dažnu atveju padeda. Bet ir apniukęs vaizdas kartais visai neblogai atrodo, pvz., www.efoto.lt/node/1177600. Ir būtent IR čia padeda.
 • Badas
  Badas 
    2020.05.20, 19:58, rašė:
  Virsuje darbas esantis darbas, mano nuomone, nei apsvietas, nei neapsviestas nera geras. Kai padarai keturzenkli skaiciu IR nuotrauku, balta zole nera savaime idomi. Gal tai tik mano asmenine problema :)
  Gal cia kaip dykumu gyventojui: atvaziavus i miskus is pradziu atrodo viskas vau, o mes - na zalia tai zalia :D
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.05.20, 20:20, rašė:
  Dėl apšvietimo, aišku, galima abejoti, bet kompozicija man visai patinka. Kas dėl keturženklio IR nuotraukų skaičiaus, tai tiek ir aš padariau :) Bet vertų dėmesio procentas nedidelis... Dar neišmokau daryti kadrų galvoje, planuoti iš anksto. Kitą kartą parsinešu porą šimtų šūvių, o prie kompiuterio paaiškėja, kad niekas nedžiugina, niekur gerai nepataikiau. Kuo daugiau fotografuoju, tuo daugiau suprantu, kiek dar visko nemoku...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Vaizdinys
Vaizdinys
 
Alvydas

gyvena: Vilnius    amžius: 46    Daugiau >