Port of Marsaxlokk

Marsaxlokk – tai antras pagal dydį natūralus uostas Maltoje. Be to, tai puiki vieta norintiems pamatyti tradicinius maltiečių žvejybinius laivus, vadinamus luzzu. Šių spalvingų laivelių kupina prieplauka – viena iš Marsaxlokk vizitinių kortelių.
Luzzu laiveliai išsiskiria tuo, jog ant jų pirmgalio nupiešta Ozyrio akis. Tikima, kad ši akis apsaugo nuo pavojų. Miestelyje gyvena kiek daugiau nei 3000 gyventojų, dauguma jų yra žvejai. Išvertus iš maltiečių kalbos, Marsaxlokk reiškia „pietinis uostas“.
Maltos salos pietrytinėje pusėje įsikūręs Marsaxlokk uostas yra vienas iš pagrindinių Maltos žvejybinių uostų. Iš čia žuvis tiekiama visai šaliai. Čia šviežių jūros gėrybių galima įsigyti tiesiai iš žvejų, o pagrindinė žuvų turgaus diena yra sekmadienis. Marsaxlokk miestelyje yra smėlio paplūdimys, o netoliese driekiasi vaizdinga Šv.Petro įlanka, pamėgta nardytojų.
Marsaxlokk (beje, marsa reiškia „uostas“, o xlokk – „pietryčiai“ ir susijęs su iš Sacharos pučiančiu karštu sirocco vėju).
Bene įspūdingiausia čia – įlanka ir joje ramiai besisūpuojančios tradicinės maltietiškos valtys, geltonai ir raudonai mėlynos, su nuo bloga saugančia akimi priešakyje. Palei įlanką įsikūrę mažyčiai restoranėliai, kuriuose galima paragauti tradicinių Maltos patiekalų, turinčių mažai ką bendro su anglų virtuve.Čia galima grožėtis ant prieplaukos stovinčiomis spalvingomis valtimis.
"Marsaxlokk" su savo apsaugotu habouru buvo lengva nusileidimo vieta piratams ir Osmanų turkams. Būtent čia Osmanų turkai nusileido už ataka, kuri baigėsi 1565 didžiojoje apgultyje. Napoleono armija čia nusileido 1798 m.
Marsaxlokk garsėja tuo, kad 1989 m. Gruodžio mėn. čia įvyko istorinis įvykis - George'o W. Busho ir Michailo Gorbačiovo susitikimas, kuris pažymėjo Šaltojo karo pabaigą. Susitikimas įvyko karo laive Marsaxlokka uoste. Tuo metu jūroje kilo audra, todėl susitikimas buvo vadinamas „jūros ligų viršūnių susitikimu“.
Kalbant apie kaimą, negalima paminėti turtingų suvenyrų gaminių ir Marsaxlokka turgaus, kurio specializacija yra žuvis, jis laikomas didžiausiu saloje.

Netoli uosto yra Pompėjos Dievo Motinos parapijos bažnyčia.


 173 (+0)

Komentarai
Turinys
 • erkute
  erkute 
    2020.05.29, 21:29, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikus fotoreportazas
 • SOLO13
  SOLO13 
    2020.05.29, 21:31, rašė:
  Dėkoju ir malonu, kad patiko:)
 • dosas
  dosas 
    2020.05.31, 13:56, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikios nuotraukos! :) Sužadino prisiminimus...
 • SOLO13
  SOLO13 
    2020.05.31, 18:15, rašė:
  Kaip faina:)Malonu girdėti:)
 • eFoto geriausi
  eFoto geriausi 
    2020.06.08, 12:01, vertino: Gerai, , rašė:

  Sveikiname!
  Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Įvykis, reportažas“.
  Visos šios savaitės geriausios:
  www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=202022

  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti