"Atleisk mums, nes mes nežinom, ką darą"

Simbolinio projekto prieš miškų kirtimą dokumentavimas.
(Vieta-Pietų Anglija)

Autorė: Šarūnė Kalininaitė
Puslapis: www.behance.net/saruneka

"Atleisk mums, nes mes nežinom, ką darą"

Man nuoširdžiai rūpi miškai, taigi, medžiai. Ir visgi aš nesitikėjau kad rašymas ant ju likucių mane kažkaip įtakos.
Aš tik žinojau, kad turiu tai padaryt, nes tai mažų mažiausia ką galiu padaryt. Atsiprašyt.

Miškų kirtimas mane slėgė jau kuris laikas ir tas jausmas darėsi keistai įprastas. Taigi ir tą dieną aš buvau gan neutralioje būsenoje.
Bet kai galiausiai priartėjau prie to mūšio lauko, stovėjau ten ir nežinojau nuo ko pradėt, aš supratau, kad buvo paika manyti, jog as tiesiog nueisiu ten, užrašysiu tuos žodžius, grįšiu namo ir toliau rūpinsiuosi savo reikalais. O kai su pastele rankoje šokinėjau nuo vieno kelmo prie kito, mane pakirto.

Kodėl as taip dramatiškai plyna pavadinau mūšio lauku? Kol aš šokinėjau nuo kelmo prie kelmo man į galvą atėjo mūšio lauko vaizdinys. O aš buvau karo gydytoja, kuri lenktyniavo pati su savimi bandydama pagydyti kiekvieną iš nukentėjusiųjų. Metaforiškai, žinoma.

Sumišusi pradėjau blaškytis tarp kelmų bandydama suvokt, kurie iš jų turi mėlyną užrasą, o kurie ne. O ir pastelės baiginėjosi.
Kai aš save pastačiau į poziciją, kurioje turėjau fiziškai įveikt atstumus nuo kelmo prie kelmo aš iš tiesų supratau kirtimo mastą, ne teoriniu žinojimu ar žvilgsniu į jį iš tolo, kuomet tikras plotas susitraukia į paveikslėlį, bet realiu erdvės pojūčiu. Tada aš pamačiau medžius kaip individus.

Ir tai ne hipių kalbos. Šios būtybės (jums leidus taip juos pavadinsiu) yra begalo reikšmingos mūsų planetos ir mūsų pačių sveikatai. Su kiekvienu medžio kritimu planeta tampa vis pažeidžiamesnė, ir mes su ja. Tai kokia vertė gulinčios negyvos medienos ir kokia vertė stovinčio medžio?

Šis “darbas” yra simbolinis gestas. O gal verčiau poetinis. Tupinėdama, klūpėdama ir stovėdama prie tų galiūnų likučių aš įsitikinau, kad geriausiai mes mokomės per darymą.

(Kodėl Jėzaus žodžiai? Paprasčiausiai todėl, kad tai itin taiklūs žodžiai. Todėl, kad mes kenkiame tik tada kada nesame visiškai sąmoningi.)
 190 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2020.11.02, 17:37, vertino: Gerai, , rašė:
  Įdomus projekto dokumentavimas turintis pažintinę vertę.
 • Elvinas L
  Elvinas L 
    2020.11.03, 15:23, rašė:
  Ačiū už palaikymą. Džiugu, kad radote kažką vertingo.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2020.11.03, 15:43, vertino: Gerai, , rašė:
  Aš pats asmeniškai nesu to šalininkas bet pasaulyje vykstančių procesų fiksavimas yra svarbus.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Elvinas L
Elvinas L
 
Elvinas L

gyvena: Alytus    amžius: 32    Daugiau >
www.instagram.com