balti žalieji

Ledui vandens telkiniuose pasiekus 10 centimetrų storį, Vilniaus žvejai apgulė Žaliuosius ežerus. Ketvirtadienio popietę ant ežero ledo buvo įsitaisę per šimtą žvejų, kurie sako, jog būriuotis juos verčia griežtos karantino taisyklės.

Prie Žaliųjų ežerų žvejybą mėgstantys vilniečiai susitelkia jau ne pirmą dieną. Šiandien ant ledo galima suskaičiuoti bent dvi dešimtis spalvotų palapinių, kuriose nuo vėjo ir šalčio ginasi žvejai, dar didesnė dalis jų sėdi tiesiog po atviru dangumi. Žvejų mėgėjų kompaniją papildo vaikštinėjančios šeimos su vaikais. Tad prie ežero esančioje automobilių aikštelėje vietos nebelikę, ilga eilė mašinų rikiavosi šalia gatvės. Kalbinti žvejai sakė, kad dabar „einamiausia“ žuvis šiame ežere yra seliava. Jas gaudo net 38 metrų gylyje, masalui naudoja uodo trūklio lervas. „Kimba kaip kam, pats sėdžiu nuo ryto, laimikis – ne stebuklas, bet vis šis tas. Dažniausiai sakom: vakar kibo geriau“, – šyptelėjo vienas žvejas. Vyras pasakojo, kad kai kurie pagauna ir po kilogramą, ir daugiau nedidelių žuvelių. „Kai kas ištraukia ir lydekų, tokiame gylyje jų čia tikrai yra“, – sakė jis.


Kito žvejo teigimu, dauguma žvejoti keliautų į tolimesnius vandens telkinius, bet karantino taisyklės kol kas neleidžia kirsti kitos savivaldybės ribų. „Vilniuje tinkamų žvejybai ežerų ne tiek ir daug, tad dauguma susitelkia Žaliuosiuose, o ką darysi – taisyklės yra taisyklės. Vietos čia kol kas pakanka visiems, nors jau esam gana susispaudę. Šiandien šimtas tai tikrai bus“, – ranka į didelį žvejų pulką mostelėjo vilnietis.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, įsigaliojus naujiems ribojimams šalyje paskelbto karantino metu, jie taikomi ir žvejybai bei medžioklei. Tačiau jos nėra visiškai uždraustos – vienam asmeniui leidžiama medžioti ir žvejoti atviroje vietoje, bet tik savo gyvenamosios savivaldybės teritorijoje.

 581 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2021.01.23, 14:29, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Labai gera serija. Net nežinojau kad ten tiek liaudies. Tik paskutinė lyg ir iš kitos operos, argi čia prie Ž.E.?
 • mork
  mork 
    2021.01.23, 21:45, rašė:
  Dėkui. Aha, čia žalių auto aikštelė, buvo sausakimša, tai statė gatvėj. Žmonių, vos ne kai vasarą
 • ro.
  ro. 
    2021.01.23, 15:42, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • Mindaugas K
   Mindaugas K 
     2021.01.23, 18:37, vertino: Gerai, , rašė:
   Nerealus reportažas. Ir dar visai neblogas tekstas nugulė į tekstinį išaiškinimą. Visuma laisvai galėtų pretenduoti į kokio naujienų portalo apyvartinę medžiagą... :)
  • mork
   mork 
     2021.01.23, 21:44, rašė:
   Danke. Jo, čia iš Delfio, tiksliau Eltos, kuriai fotkinu i rašau
  • Dianna
   Dianna 
     2021.01.23, 18:57, vertino: Gerai, , rašė:
   Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
   • eFoto geriausi
    eFoto geriausi 
      2021.02.07, 07:01, vertino: Gerai, , rašė:

    Sveikiname!
    Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Įvykis, reportažas“.
    Visos šios savaitės geriausios:
    www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=202104

   Į grupę „Fotokonkursai“ rekomendavo


   Jūsų komentaras

   Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti