namelis ant uolos

Žiema. Sniegas. Minusinė temperatūra. Gerai. Karantinas. Blogai. Proga peržiūrėti primirštą fotoarchyvą. Gerai.

Šią vasarą teko apsilankyti vienoje keisčiausių vietų. Niekaip negalėjau suprasti, kodėl žmonės žavisi tuo niekaip nepatraukliu pasakojimuose ar nuotraukose kičiniu objektu. Kol neapsilankiau pats. Tai Namas ant uolos (www.thehouseontherock.com/)

Pradžiai, jo mastas ir mastelis. Antra, jo įkūrėjas turėjo retą dovaną sukergti kičą su unikalumu ir perjuosti gigantiškumu, kam belieka pasakyti "Wow".

Namo įkūrėjas Alex Jordan buvo veiksmo žmogus (keitė darbus ir profesijas kaip ....) ir savo vizijas bei svajones pavertė realybe.

Jis gimė Madisone, Viskonsine, 1914 m. Baigęs vidurinę įstojo į Viskonsino universitetą - Madisone studijuoti medicinos. Ką po metų metė.

Tada ėjo iš darbo į darbą. Vairavo taksi ir dirbo montuotoju „Rayovac“. Jis taip pat dirbo savo tėvui, prižiūrėdamas šeimos kondominiumą „Villa Maria“ bei statybų versle (kas pagaliau pravertė). Antrojo pasaulinio karo metais dirbo „Badger Ordinance Company“ gamindamas amuniciją.

1940-aisiais Alex Jordan atrado Elnių prieglaudos uolą ir pradėjo rengti ten piknikus. Palapinę nupūtė vėjas, ir nuo tos dienos Alex nusprendė pastatyti kažką stabilesnio. Tai buvo jo svajonių pradžia.

Išsinuomavęs uolą ir šiek tiek žemės iš ūkininko, pasistatė trobelę. Ten pradėjo tempti savo kolekcionuojamus muzikinius aparatus bei kitą šlamštą. Taip trobelė tapo 14 kambarių namu. Vėliau, nepavykstant atsikratyti smalsuolių lankytojų, jis pradėjo imti iš jų po 50 centų už įėjimą. Kas leido išauginti "namelį" iki dabartinių 4 pagrindinių teminių salių ir japoniško / kiniško sodo.

Perteikti to "wow" nepavyks ir man, jis tiesiog per didelis, jo tiek per daug, kad protu nesuvokiama (vien ką reiškia didžiausia pasaulyje karuselė po stogu). Ir standartišku 24 kampo objektyvu nepaimama :)


 128 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Rytis Vilnietis
  Rytis Vilnietis 
    2021.02.06, 11:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū už pasakojimą.
  Dabar galiu ramiai teigti, jog panašiose vietose apsilankę tautiniai verslinkėliai pradeda kišti tą kičo stilistiką į lietuviškus prekybos centrus ar valstietiškus "restoranus"...
  Juk yra kas tuo žavisi ir dar kiek daug tokių...
  O kartą netyčia pakliuvus netoliese, juk smalsu pamatyti kur tos beskonės masės traukia...
 • Vidmantas Verbickas
  Vidmantas Verbickas 
    2021.02.07, 05:28, rašė:
  pafilosofuočiau kitaip - to kičo pilna visur, tokie žmonės kaip Alex jį tik surenka ir sukoncentruoja neįsivaizduojamu mąsteliu, ko dėka rezultatas nėra paprastas ar prastas.
  Verslas parduoda tai, ką perka. Masinei prekybai masinį produktą, tame tarpe tiek maiste, tiek ir kultūroje. Netgi drįsčiau teigti, kad nėra pas mus taip jau blogai :)
 • Rytis Vilnietis
  Rytis Vilnietis 
    2021.02.07, 10:43, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai jog beverčių daiktų ar eksponatų kiekis sukoncentruojamas į vieną vietą, nepakelia tų daiktų vertės.
  Atvirkščiai, dar labiau pasimato pigumos mastas.
  Tas faktorius jog plūsta minios žmonių to reginio pažiūrėti, nusako visuomenės skonio lygį.
  Suprantama, kiekvienam skoniui ir pasiūla, tai nėra blogai, bet ir gero nieko tame nėra...
  Jei nuo mažens žmonės būtų supami aukštesnio lygio estetikos, tokie reginiai kaip šis nebūtų patrauklūs...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Vidmantas Verbickas
Vidmantas Verbickas
 
Vidmantas

gyvena: Kaunas    amžius: 49    Daugiau >