Pėtnyčia

Pradžioje čia augo dvikamienis uosis, stebuklingu laikytas. Ligoniai pasveikdavo šalia jo pabuvę. Vėliau vietinis dvarininkas šalia uosio pastatė Pėtnyčios koplyčią. Pėtnyčia pavadino todėl, kad penktadieniais čia būdavo einami Kryžiaus keliai, o žodis penktadienis tuomet dar nebuvo sukurtas.
Dabar Pėtnyčios liko tiek, kiek liko. Prakiuro stogas, supuvo gegnės, nubyrėjo čerpės, neliko nė žymės nei durų, nei langų. Nugrimzdo užmarštin ir koplyčioje mišiomis pasibaigusi įžanga į sukilimą, garsioji Liublino unijos metinių procesija 1861-aisiais. Tada ties Aleksotu susitikę dvi procesijos iš abiejų padalintos ATR šalių. Viena iš Karūnos, kaip tada sakydavo, pajudėjusi iš Zapyškio, kita iš Imperijos, kažkokiu būdu persikėlusi per Nemuną ties žandarų išardytu Aleksoto tiltu, kartu su vėliavomis, altorėliais ir dainomis patraukę link Pėtnyčios.
To seno uosio jau seniai nebėra. O gal istorija pasikartos? Vos už kelių metrų nuo Pėtnyčios užaugo kitas dvikamienis. SIkart ne uosis, o klevas, bet gal irgi stebuklingas? Gal įvyks stebuklas - atsiras kas atstatys koplyčią ar bent jau aplinką sutvarkys?


 471 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Juksis
  Juksis 
    2021.02.17, 16:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Deja, ji pasmerkta visai išnykti. Kaip ir stebuklingas uosis.
 • Hmmm
  Hmmm 
    2021.02.17, 19:37, rašė:
  Na, žinoma, kad taip, koplyčia pasmerkta išnykti. Čia gi ne Gedimino bokštas, Trakų ar Biržų pilis, kurias komerciškai apsimokėjo atstatyti. Ir net ne koks dvarelis, kur svečių namus galima įrengti. Čia tik paprasta koplyčia, visiškai sugriuvusi. Nors, tiesą sakant, įtariu, kad buvo kam padėti jai sugriūti. Vietiniai gyventojai pragmatiški. Jei kokioj sodyboj nelikdavo šeimininko, tai visai įprasta būdavo kokį seną kibirą ar kaliošus iš jos atminimui pasiimti. Ir koks vežimas ar rogės, netgi langai su visais rėmais ar durys greit rasdavo naują šeimininką. Tai ir koplyčioj neliko nei langų, nei rėmų, ir čerpės greičiausiai pasitarnavo kokiam vertingesniam už koplyčią statiniui.
 • Zenius
  Zenius 
    2021.02.20, 23:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • Hmmm
   Hmmm 
     2021.02.22, 20:14, rašė:
   Labai ačiū, Zeniau.
  • eFoto geriausi
   eFoto geriausi 
     2021.03.07, 07:00, vertino: Gerai, , rašė:

   Sveikiname!
   Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Įvykis, reportažas“.
   Visos šios savaitės geriausios:
   www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=202108

  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti