Tarnyba JAV kariuomenėje sugrąžino į Tėvynę

Martynas Barškėtis, išeivės JAV lietuvės įvaikintas karys, kurį tarnyba JAV sausumos pajėgų 8-o kavalerijos pulke sugrąžino į Lietuvą. Šiuo metu 2 bataliono kariai dislokuoti Pabradėje ir yra JAV rotacinės pajėgos Lietuvoje.

Taip jau atsitiko, kad po mokyklos nusprendžiau nestoti į koledžą, norėjau pakeliauti ir kažko naudingo išmokti, todėl pasirinkau tarnybą JAV kariuomenėje. Iš tikrųjų, esu desantininkas ir buvau rengiamas į mūšio lauką nusileisti parašiutu, tačiau turbūt likimas taip sudėliojo, jog atsiradau kavalerijos batalione ir iš lėktuvo persėdau į Bradley (pėstininkų kovos mašina), netrukus po pėrkėlimo į šį padalinį sužinojau, jog išvykstame į Lietuvą ir tai buvo itin maloni naujiena. Čia, Kairių poligone esame jau dvi savaites ir džiaugiuosi, kadangi žinojau, jog niekad nebeteks tarnauti Lietuvos kariuomenėje, todėl turiu galimybę mūšio lauke veikti su savo tautiečiais tarnaudamas JAV kariuomenėje. Nemažai sužinojome iš jūsų žvalgų – su jais dirbti smagu. Paklaustas, kokie jausmai užplūsta būnant čia sako, jog ypatinga akimirka buvo, Vasario 16 d. giedant Lietuvos himną. Nuostabus jausmas, o ir visi amerikiečiai į mane žiūrėjo klausiamai maždaug, iš kur tu žinai, ką čia jie dainuoja. Apskritai, smagu tai, kad Čikagos lietuvių mokykloje išmoktą istoriją galiu pajausti čia, nepriklausomoje ir laisvoje Lietuvoje.


 360 (+1)

Komentarai
Turinys
 • Dianna
  Dianna 
    2021.02.27, 21:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Kai antroje pastraipoje kalbama pirmuoju asmeniu, nėra visai aišku, ar ta istorija yra kario, ar paties autoriaus... Ir gale panaši painiava. Kai kuriose vietose gal kabutės pagelbėtų. IMHO:)
 • eFoto geriausi
  eFoto geriausi 
    2021.03.14, 07:01, vertino: Gerai, , rašė:

  Sveikiname!
  Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Žmonės, portretas“.
  Visos šios savaitės geriausios:
  www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=202109

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie ECHO.UNIFORM
ECHO.UNIFORM
 
Edvinas

amžius: 30    Daugiau >