Bures džiovint


Vienas iš trijų. Kurėnas „Kuršis“, Nida, 2021 m.
 226 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Aloyzas Juzėnas
  Aloyzas Juzėnas 
    2021.10.17, 20:08, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • begedis
   begedis 
     2021.10.18, 20:51, rašė:
   Labai atsiprašysiu, bet kaip b.b.s tau į akį.Pamenu kažkokius apžaidimus aplink meškutę Nidą, ir ir pan, bet taip imti ir sugrūsti... mūsų patogumų puoselėjimo laikai, ne kitai
  • Petrus
   Petrus 
     2021.10.22, 16:43, rašė:
   Sakyčiau - įdomus BEGEDIS "pasąmonės srautas":).
  • Kriaušė Krioklys
   Kriaušė Krioklys 
     2021.10.22, 16:59, rašė:
   Begėdis man pasakė, kad gal geriau reikėjo fotografuot šiek tiek iš toliau.
  • Petrus
   Petrus 
     2021.10.22, 17:18, rašė:
   Jeigu tai buvo pasakyta toje žinutėje, kurią mačiau, tenka kapituliuoti, nes nepajėgiau įžvelgti:). Regis, šiame tinklalapyje - per sudėtingi kodai man ne tik kaip foto mėgėjui/tos srities vis dar diletantui, bet ir kaip kalbos/-ų entuziastui.
  • begedis
   begedis 
     2021.10.22, 20:33, rašė:
   Nepamenu, kad būčiau reguliavęs tiek smulkmeniškai, gal, bet ieškoti daugiau reikėjo. Nes darbas toks. Pinhol'as yra tikrai grakšti, jautrių stebuklų besilaukianti priemonė, ir jos pagalba tiesiog sugrūsti didelius dalykus į žmogiškas kiaurymes ypatingesniu būdu - aplaidumas sunkiai atleistinas.

   Beje, kaip ir sakralinis, neva, trikampių eksploatavimas su nuostoliais vaizdui, jo įspūdžiams.
   NES YRA PRINCIPAS, KURIO NĖ UŽ KĄ NEPALEISIU. Tai paaugliška, atsijungti jusles.

   Bandyti jausti labiau - reikia. Ir tik sėkmės keliu keliaujantiems.
  • Kriaušė Krioklys
   Kriaušė Krioklys 
     2021.10.22, 21:53, rašė:
   Pirmiausia norėčiau paprieštarauti apie 'jautrius stebuklus'. Iš savo mėgėjiškos empirinės praktikos galiu patvirtinti, kad pinholas realiame gyvenime yra labai grubi ir sunkiai suvaldoma fotografavimo priemonė, o jautrūs stebuklai yra ne kas kita, o tik itin diskriminacinės nuotraukų atrankos rezultatas. Tai čia, matyt, ir yra tas dalykas, ką vadinate 'jausti''. Tai, kas lieka po tos atrankos.
   Antra, mano trikampiai buvo ir bus. Aš jau paaiškinau, kodėl jie yra ir ką jie reiškia, tiksliau, ko jie visiškai nereiškia. Jie nereiškia nieko. Tai yra žaidimas žaidimo labui, visiškai nesukant smegenų metafizinėmis problemomis. O principus paliksiu principingiems žmonėms. Kas nori suaugti, prašom, tegul suauga. Aš suaugti nei noriu, nei man to reikia.
   Dabar apie kurėno nuotrauką, ir kodėl jos nereikia priimti nei rimtai, nei nerimtai, arba, kitaip, man visiškai tas pats, kaip kas ją priima ar nepriima. Belaukdamas, kol atkeliaus patiekalai gretimame per brangiame restorane, nuėjau paklausti kapitono, ką reiškia mįslingas užrašas "Ar grįšim?", padėtas prie kurėno. Tai reiškė tik tiek, kad bus stiprus vėjas ir jei norės kas keliauti, turi nusiteikti, kad atgal negrįš ir teks nakvoti kitoje marių pusėje. O pati greitosiomis padaryta nuotrauka (sutinku, kad ji nei šiokia, nei tokia, bet mano diskriminacinės atrankos laipsnis nėra toks griežtas), mano manymu, labai gerai atspindi kurėno esmę. Tai yra sunkių laikų sunkiam darbui skirta stora, sunki ir smala atsiduodanti plokščiadugnė valtis, linkusi menkiausia proga pražudyti savo kapitoną (prisiminkime Romaldą Adomavičių). Ir nėra čia ko jai kaip kokiame instagrame apsimetinėti grakščia lenktynine škuna.
   Tai štai, aš irgi moku vyno įkalęs komentarų prirašyt. Or jei ko gailėsiuos, tai rytoj. Rytoj bus kita diena. Carpe diem! Čiau!
  • begedis
   begedis 
     2021.10.23, 07:06, rašė:
   Tai va, vyruti, - visos bėdos būtent tokios, kaip jau susakiau.
   1. Išties tas grubumas iš paties pinholinimų taip ir trenkia, užtat ir neabuojaus žiūrėtojo gynybinė reakcija aukščiau
   2. Trikampio stigma neatplėšiama nuo odos, nes, matote, "įaugo į audinius"
   3. Kur bliadė praganytas mįslingas užrašas "Ar grįšim?", klausia žiūrovas
  • Kriaušė Krioklys
   Kriaušė Krioklys 
     2021.10.23, 08:16, rašė:
   1. Kas gaunas, tas gaunas. Bet sakyk, ar bandei pats fotografuoti tokia plačiakampe pinhole? Kai išryškini nuotrauką praėjus porai mėnesių ir žiūri, kad viskas atrodo visai kitaip, nei įsivaizdavai? Ir kad tam pasakymui 'reikėjo daugiau ieškoti' įgyvendinti reikia laukti keletą metų, kol vėl nuvažiuosi į tą vietą? Gal tada suprasi, kad tai nelabai turi prasmės, reikalauti kažko, ko negali numatyti, o tik spėti ir tas spėjimas yra tik spėjimas. Ir kad gali gal spėti, kas bus kitą kartą, bet rezultatas vistiek bus visiškai kitoks, nei spėjai. Todėl ir nesuku sau galvos dėl to, nes tai beprasmiška.
   2. Žaidimas. Procesas čia svarbesnis nei rezultatas.
   3. Taip, galvojau, kaip tai padaryti, bet nesugalvojau. Yra techninės ribos, ką galėjau padaryti su būtent šia dėže, o ko ne. Visko neapžiosi. O jei kas ir apžiotų, paliksiu tai geriau sugebantiems.
   Aš nežinau, ką dar čia galėčiau pasakyti, parašiau, kaip yra. Man atrodo ir tamstai nereikėtų per rimtai į visa tai žiūrėt.
  • begedis
   begedis 
     2021.10.23, 10:31, rašė:
   Ir nežiūriu per rimtai. Tiesiog sunkus kadras, sakau, gal verta vengti pozicionuoti taip tiesmukai. O kad nuspėjama sunkiai, tai jau ir tikrai, tame daug žavesio. Kas dėl proceso/rezultato - čia atkeliauja tik rezultatai, kuriuose smarkiai paaukotos jų gi pačių galimybės vardan principinio konstrukcinio prakeiksmo. Kartą-kitą pamatyti įdomu, bet toliau kiekis tiesiog tampa skriaudžiančiu. Viskas.
  • Petrus
   Petrus 
     2021.10.23, 10:50, rašė:
   Sveiki. Mano kuklus pasiūlymas "Kriaušė Krioklys" (beje, kas per vardas?:)) ir "Begedis" pereiti į asmeninio susirašinėjimo erdvę:). Galiu smarkiai klysti, tačiau giliai abejoju, ar "eFOTO" plačiajai bendruomenei nors kiek aktualūs jūsų, ponai, asmeniniai "apsimąstymai". Vardan tos:)...
  • begedis
   begedis 
     2021.10.23, 11:23, rašė:
   Tai susiję su būtent šia nuotrauka. Galite nedalyvauti aptarime.
  • Petrus
   Petrus 
     2021.10.23, 11:49, rašė:
   Dėkui už atsiliepimą. Bet dar kartą kukliai siūlyčiau perkelti diskusiją dėl tos nuotraukos" į asmeninio susirašinėjimo erdvę. Sėkmės.
  • begedis
   begedis 
     2021.10.23, 12:11, rašė:
   Gal visgi persikelsite tai, kas jūsų kompetencijoje?
  • Kriaušė Krioklys
   Kriaušė Krioklys 
     2021.10.23, 14:08, rašė:
   Na, šita vieta po nuotrauka tam ir skirta, kad galėtume keistis pasiūlymais, patarimais ir nuomonėmis dėl nuotraukų. Man visada geriau gauti Begėdžio griežtą kritiką ir pagalvoti, kas negerai, nors ir pačiam bandant kažkaip ne visada sėkmingai "atsifutbolinti", nei komentarą "patinka" ar "labai gražu", į kurį net nežinai, ką atsakyti.
  • begedis
   begedis 
     2021.10.23, 20:26, rašė:
   Ačiū. Kritikos vaidmuo, nepaisant pavadinimo, - pozityvus, konstruktyvus.

  Į grupę „Fotojuosta“ rekomendavo


  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti