Kobra

Lietuvoje angis dar kitaip vadinama: gyvatė marguolė, margoji gyvatė, pantinė gyvatė. Tai vienintelis nuodingas Lietuvos roplys. Kūno viršus pilkas, pilkai ar tamsiai rudas, 75–80 cm. Išilgai nugaros vingiuoja ruda ar juoda juosta. Galva plati, trikampė, ant jos yra X formos raštas. Gyvavedė.Lietuvoje gan dažna. Aptinkama drėgnuose miškuose, miško aikštelėse, kirtavietėse, pamiškėse, aukštapelkėse, paežerėse ir vietose, kur auga aukšta žolė. Mėgsta šiltas ir saulėtas vietas. Pasižymi sėslumu: juda aplink savo gyvenamąją vietą 60-100 metrų spinduliu. Žiemoja grupėmis graužikų, kurmių urvuose, po kelmais.Gyvatė atsiveda jauniklius rugpjūčio mėnesį. Ką tik gimusios angys siekia 16-18 cm, iš pat pradžių yra nuodingos.Gyvatė atsiveda jauniklius rugpjūčio mėnesį. Ką tik gimusios angys siekia 16-18 cm, iš pat pradžių yra nuodingos.

Roplys pradeda medžioti prietemoje, yra aktyviausias pirmomis nakties valandomis. Minta smulkiais graužikais (pelėnais, pelėmis), driežais, varlėmis, kiaušiniais. Jaunos paprastosios angys minta mažesniu grobiu – vabzdžiais, kirminais. Žmogaus nepuola, tačiau užminta ar pajudinta gali skaudžiai įgelti. Įkandimas paprastai nėra mirtinas.Gyvatė gelia dantimis, o kaišiodama dvišaką liežuvį uodžia kvapus. Paprastosios angies priešai gamtoje – lapės, barsukai, ereliai, pelėdos, ežiai.


 252 (+0)

Komentarai
Turinys
 • aion
  aion 
    2022.09.17, 10:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • aion
   aion 
     2022.09.17, 10:35, vertino: Gerai, , rašė:
   Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
   • PetrasJuškauskas
    PetrasJuškauskas 
      2022.09.17, 10:43, rašė:
    Wooow super, ačiū
   • Modis 88
    Modis 88 
      2022.09.18, 20:36, vertino: Mėgstama!, , rašė:
    Labai puikiai ji žiūrisi pirmoje foto.
   • PetrasJuškauskas
    PetrasJuškauskas 
      2022.09.18, 21:50, rašė:
    Antroje foto gyvatės pozicija vos palietus su nendre, po to susirietė į kamuoliuką ir pakėlė galvą. Jaučiu pasiruošė kirčiui.

   Jūsų komentaras

   Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
   Apie PetrasJuškauskas
   PetrasJuškauskas
    
   Petras Juškauskas

   gyvena: Antanavo k. Kazlū Rūdos sav    amžius: 49    Daugiau >