
Insta360 GO 3S Retro Bundle

Vis ieškau patogios kameros kelionėms. Kad tiktų ir gatvei fotografuoti ir peizažams ir kokybės pakaktų ir kad kišenės netemptų, finansine ir svorio prasme.
Gamintojai taip pat mato paklausą ir siūlo variantus, anksčiau čia pristatytus - visokias šiuolaikines „muilines".
Štai veiksmo kamerų Insta360 pasiūlymas: jų pačią mažiausią 4K kamerą Go 3S įdėt į
nedidelį dėklą, kuris kamerą daro patogesnę, duoda daugiau energijos ir turi periskopinį ieškiklį, kai senose kamerose ar legendinėje
Yashica T - tai supaprastina fotografavimą gatvėje.
Bet tokiai plačiakampei kamerai (visos veiksmo kameros plačiakampės), ieškiklis nėra būtinas.
Tad jos be visokių priedų vis dažniau naudojamos kasdieninei fotografijai. Pabandžiau ir aš.
Prieš 5 metus už 70€ pirkta pigi bet neprasta
Akasio V50x ir skendo ir skraidė su dronu ir krito .. Bet išgyveno.
Pabandžiau ją kelionėje, vietoj pagrindinės kameros. Nustačiau 12K rezoliuciją ir fotografavimą 12 kadrų serijomis. Kamera be AF, bet nuo 1m viskas ryšku - jutiklis mažas, o kampas juk platus.
Kadrų serijos patogios gatvės fotografijai - leidžia pagauti geresnį momentą. Vaizdų archyvas atrodo taip, jau atrinkus.
Čia iš arčiau, nekoreguotos, nekadruotos.
Action kameros gana brangios, bet ir kokybiškos. Jų beveik paktų kasdienos fotografijai.
Ne menas, bet geriau nei mobilka: patogiau ir kokybė geresnė.
Bet yra trūkumai: kampas platus - reikėtų kadruoti, kokybė kartais kompromisinė.
Fotografavau serijas tikėdamasis iš jų su DI padaryti filmukus ar 3D kadrus. Tai galima, bet dar nėra patogu. Negaišau laiko.
Tik pabandžiau su DI iš kadrų serijos padaryt 1 geresnį kadrą.
Daviau 3 kadrus:
Paprašiau juos apjungti į vieną, išsaugant personažų ir fono detales.
Gavosi visai neblogai bet dar teko paprašyt sutvarkyt baltos balansą ir pašviesinti šešėlius.
Tvarkiau su Nano Banana Pro - jis senokas, brangokas, lėtokas bet gana atidus detalėms.

apjungti 3 kadrai, DI versija

Na neblogai?
Bet vargas rankutėmis tai atrinkinėti, siųsti, tikrinti ir dar pinigus mokėt.
Kažkada, jau gana greitai toks nuotraukų apdirbimas bus įmanomas namų kompiuteryje su savo asmeniniu DI asistentu (
šiandien naujiena!). O kol kas vaizdų serijos tegu paguli archyve.
Ar galima nuotraukas tvarkyt su DI?
Kiekvienas tegul pats sprendžia. Man DI įsikišimas atrodo leistinas, nedaug vaizdą žalojantis. Aš daryčiau.
Iš neapdorotų nuotraukų pasidariau dar vieną fotoknygą:

www.fotobites.lt fotoknyga BigMini - dar testuojamas naujas gaminys ;)

www.fotobites.lt fotoknyga BigMini - dar testuojamas naujas gaminys ;)eFoto redaktorius Ignas