Nežinau, kaip su skeriais, bet daugybė kitų vabzdžių kiaušdėčius turi ir patinai. Tiesa, jie arba rudimentiniai, arba atlieka kitas funkcijas. Tiesa sakant, dabar pats svarstau, ar esu kada nors matęs subrendusį skėrį be kiaušdėčio... Po 2 sav. turėčiau turėt daugiau laiko ir jei neužmiršiu, patikrinsiu, nes pats dabar labai susidomėjau.
Zinoma, kad pastebejau ir pagalvojau apie tai, bet... Lytinis dimorfizmas toli grazu nepriklauso nuo organizmo amziaus. Jei biologija butu taip lengva, kaip visada is pirmo zvilgsnio atrodo, tai as nevargciau jau visa menesi kasnakt iki 3 val su diplominiu. Biologija yra visi fizikiniai desniai. Todel dazniausiai viskas yra kitaip, nei atrodo. Bet Tu tai zinai, manau, nes esi gamtos megejas.
Kažkada labai norėjau studint biologiją, mokykloj labai gilinausi, olimpiadose dalyvavau. Net už egzą A lygiu (valstybinių dar nebuvo) 10 gavau... Bet kai stojau buvo kažkoks beprotiškas konkursas (30 į vieną vietą!!!)... tai vat taip ir likau labiau savamoksliu biologu (baigiau kitą sritį irgi susijusią su biologija, tik siauresnę).. O apie ką diplominį rašai, jau turėtum gintis 'ant dienų'?
Rasau, tiksliau parasiau apie naftos produktu biologini skaidyma skirtinguose dirvozemiuose ir trasu itaka skaidymui ir bakterijoms. Antra darbo dalis apie dar kitu - gumbeliniu bakteriju panaudojima atmosferinio azoto fiksavimui, kad butu galima isvengti trasu naudojimo naftos skaidyme ir sutaupyti pinigu. Taip pat istyriau atmosferinio azoto fiksavima vykdancio fermento nitrogenazes aktyvuma lemiancius veiksnius. Zodziu, ziauriai sunkus darbas ir jam reikejo skirti labai daug laiko. Pirmadieni gynimas. Atsikratysiu pagaliau, nes jau akys mirga nuo tu skaiciavimu. :-D
Sorry, kad rasau be lietuvisku. Rasau telefonu, tai su lietuviskom ilgiau trunka, nes T9 perauklejau i lietuviu kalba be lietuvišku raidziu. :-D