savo(!) vietoje - vienuolika Dovydo gatvės žvejų

tik stabtelėk :))) arba ne - tiesiog sulėtink žingsnį :)))
kaip jie atpažįsta iš kur mes? - mistika :)

labai gudrūs :) kai kurie - pavargę.
tačiau absoliučiai visi - puikiai prisitaikę :)

savo parduotuvėlėj (maždaug 2x3 m.) jie - kaip vorai tinklo vidury :)
jei pradėjai derėtis - neik vidun! Juk vienas iš derėjimosi būdų - padėti pirkinį ir nueiti :)))

ir atsimink, jog pirma pasakyta kaina VISADA yra maždaug 4-7 kartus didesnė už realią :)
taip pat nesakyk: "man reikia šito daikto" :)))
pradėk klausinėti apie vieną-kitą-trečią niekutį, tada pasiimk daiktą kuris panašus į tavo, numušk kiek įmanoma kainą ir paskutiniu žingsniu sakyk: "man vis tiek per brangu; padarom taip - aš paimsiu va šitą - kitokios spalvos, o tu man dar per pusę nuleisi kainą ok?"

восток - дело тонкое :))))


 2094 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Valdas M
  Valdas M 
    2009.12.05, 17:21, vertino: Gerai, , rašė:
  gerą žuvį pagavai !
 • mariox
  mariox 
    2009.12.05, 17:46, vertino: Gerai, , rašė:
  aha, gerai tucia apibudinai visa ju ''marketo'' uzkulysi ;)
  ...asmeniskai mane siutas ima deretis/numusineti/kalbeti/irodineti...o jiems tai tikras malonumas/ritualas...ju oras/simtamete tradicija...;))
 • LittleAnna
  LittleAnna 
    2009.12.05, 17:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Konkursui , tai netinka šios foto: )
  Juk konkurso pavadinimas "ne (savo) vietoje" t.y. gali būti du pavadinimai : "ne vietoje" ir " ne savo vietoje".
  Jūsų atveju, viskas vietoje, tad foto atitiktų konkursą, jeigu jo pavadinimas būtų " (savo) vietoje" - tada foto būtų vien tik su reikšme savo vietoje, o jeigu "(ne) savo vietoje" - abu galimi variantai: ir savo vietoje, ir ne savo vietoje.

  O jeigu apie nuotraukas, tai man patinka jų turinys ir tas suliejimo efektas, kiekvienoje randi ir nesusiliejusią vietą, faina : ))
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.05, 18:08, rašė:
  Mažoji Onute :)))
  Jei jūs bent kiek geriau pažintumėte šį fotografą - žinotumėte, jog jam nebūdinga viską du-kart-du išdėstyti :)) Užuominos - jos būdas kalbėt.

  kita vertus - jei būtumėte buvusi kur nors Rytuose, ir jei jūsų vakarietiškas mentalitetas dar nesugadintas globalizacijos - jūs turėtumėte būti patyrusi kažką panašaus ką dėsto mariox vienu komentaru aukščiau :)))

  Ne tai, kad jie "ne vietoje" - kaip gi be pardavėjo nusipirksi ką nors :) Bet esmė, kad jų būdas parduoti yra "netinkamas" :))) ta prasme - jie mus apvynioja aplink pirštą. Pernelyg dažnai :))

  Jei žvilgterėtume šiek tiek gilesniu žvilgsniu, ko gero užčiuoptumėte mintį, kuri (galbūt) čia nėra paskutinėj vietoj - jei JIE yra savo vietoje - tai kas gi tada NE savo vietoje? :)))

  mhm... aš neturiu fotoaparato, kuris fotkintų tą kuris fotkina :))) Bet idėja maždaug aiškesnė, tikiuos :))) Esmė tame, kad tame pirkėjo-pardavėjo susitikime, iš tiesų susitinka du pasauliai, dvi kultūros :) Ir viena iš jų, pirkimo-pardavimo veiksme yra gerokai pranašesnė už kitą :)))

  Aš mėgstu išstumti žiūrovą į nuotrauką :)))))))) Ar sunku būti ne savo vietoje? :)))))

 • LittleAnna
  LittleAnna 
    2009.12.05, 18:38, vertino: Gerai, , rašė:
  Niekas dar manęs Mažąja Onute nevadino : ))
  Žinosiu dabar ir tokį savo "nick'o" vertimą : ))

  Tikrai taip, iš jūsų komentaro jau supratau būtent tai, ką jūs norėjot ir norit šiomis fotografijomis pavaizduoti, per daug tiesmukiškai aš pažvelgiau ir per daug nesigilindama paanalizavau pavadinimą, nors esmė visai kitur..

  Pasitaiko man tokių momentų, kai viską padarau staigiai, neįsigilindama (nors kartais gilintis net nereikia, o mes stengiames tai daryti)

  P.S Tad kitąkart nepulsiu "lyg stačia galva" ir bandysiu pažinti šį fotografą ir įžvelgti būtent tai, kas norima pasakyti.

  P.SS užkibau ant to naivumo kabliuko ir pasijutau taip įdomiai. Taip lengvai mane apvyniojote aplink pirštą :)))
 • zeneka
  zeneka 
    2009.12.05, 18:31, rašė:
  graziai beibis dinamikos pridejo. atrodo, kad tie veidai sustingo momentui, o viskas aplinkui toliau bega
 • JUsKA
  JUsKA 
    2009.12.05, 18:51, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  netgi labai...gal galima sužinoti kuris stiklas iš lens baby kolekcijos panaudotas.ačiū
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.05, 18:57, rašė:
  kiek suprantu, tai jis vadinasi Lensbaby 2.0 - tiesiog skiriasi jų mount'ai - aš pirkau kartu su perėjimu iš OM į E-3
 • JUsKA
  JUsKA 
    2009.12.05, 19:25, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  maniškis lens baby composer-keičiamais stiklais:single glass,pinhole,plastic ir t.t.galimas ir kampo prapletimas...taip pat galima keisti diafragma...matau pakankamai gerą rezultatą,todel kilo klausimas koks siu stiklu ir ziedu derinys panaudotas.
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.05, 19:34, rašė:
  too sofisticated :)))
  pas many paprastas pimpiukas lankstomas ir vsio :)) aišku, šiek tiek sunkiau su "trioškės" ieškikliu pagaut fokusą, bet įmanoma :) Juolab, kad preciziškas fokusas čia nėra labai jau griežtai būtinas :)))
 • shiurpe
  shiurpe 
    2009.12.05, 18:54, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Beibis valdo!
 • Influenza
  Influenza 
    2009.12.05, 19:04, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  je, turgai smagu, jeigu zinai ko nori ir kiek nori moketi uz tai
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.05, 19:10, rašė:
  agaaa :) man tai stipriai persilaužt reikėjo :))) Jau net buvau sau pasakęs "kojos mano nebus tenai", bet kadangi kas savaitę einu kiaurai senamiestį, po truputėli vėl "atšilau" :)))

  Reiks kada įsijungus diktofoną nueit pasiderėt :))) ko tik jie neprisigalvoja, kad nereikėtų numušti kainos :)
 • mariox
  mariox 
    2009.12.05, 19:33, vertino: Gerai, , rašė:
  ;))
  aha, ir as kazkokias tapkes ''nusipirkau'' uz 20 svaru, hipnotizavo kad Beduinai is Sacharos karavanais atveza tik viena karta savaiteje (ketvirtadieni-butent sendiena)...ir dar arbatele pavaisina ;)).......zodziu, linksmybes ;))
  PS. iseidamas su pirkiniu jau maciau kaip ''gidas'' atvede kita vakarieciu porele ;))
 • gedasst
  gedasst 
    2010.02.03, 15:42, rašė:
  kam beduinams tapkes ?
  :D
 • Gražina
  Gražina 
    2009.12.05, 19:16, vertino: Mėgstama!, , rašė:

  Labai tiksliai Zeneka apibudino. Įspūdis būtent toks: gyvenimas čia virte verda, bėgte bėga, kaip pergreit besusikantis filmas ir tik Bralgio dėka sugebam šį tą "nugriebti", pastebėti.


  P.S jei ten būčiau be fotoaparato - tikrai būčiau ne savo vietoje :)

 • 5
  5 
    2009.12.05, 19:52, rašė:
  LT variantas. už prekystalio sėdi iš nuobodulio nuvargusi moteriškė, 800 lt ant popieriaus lietuviškam vorui nepažadina noro čiupti musę. M, parodykit va tą, kur ant viršutinės lentynos- kam tau? vistiek nepirksi...apatiškas žvilgsnis toliau skrodžia prekybcentrio koridoriaus tolius...automatinės durys atsidaro, užsidaro...liftas žemyn, aukštyn...o štai ir dar viena musė priskrido- tik ne dabar- 5min iki uždarymo..
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.05, 21:33, rašė:
  šitas dalykas, beje, prasidėjo su konvejerine gamyba. Rimtai :) Iki tol biznis buvo šeimos reikalas - chebra matydavo visą darbo procesą - nuo pagaminimo (rūsy) iki pardavimo (pirmame aukšte, kuris paverstas parduotuve), miegant antram to paties namo aukšte. Dirbo visa šeima.
  O gamyklos šitą išardė.

  Jei ji pardavinėja ne savo ir ne sau - atleiskite :))) mano žvilgsnis būtų ne tik apatiškas :) Nežinau, ar gali būti atsiprašant "padėjęs" žvilgsnis, bet aš būčiau šimtaprocentinis "padėjėjas" :)))))

  O jie va - stabtelėjo. Ar gerai tai, ar blogai - sunku spręst... Bet pvz. senamiestis, kuris yra GYVENAMAS, pradedant vaikais ir baigiant seneliais - palyginus su kokia nors Roma, kurioje turistų aptarnavimo kariesas išgraužė visus vietinius gyventojus iš miesto centro - nu nežinau :) Man ten nesinori gyvent :))) O va čia - malonu būti. Keista, tas "gyvumas" netgi saugumo kažkokio priduoda. Gal tai iliuzija (prie mano akių šiandien vieną peršautą į greitąją įkėlė), bet sakau, kaip jaučiu :)
 • gedasst
  gedasst 
    2010.02.03, 15:49, rašė:
  Del konvejeriu...
  As prekiauju visa gyvenima.
  Ir nieko ner baisiau matyti uz apatiska pardaveja :(
  O kai uzeinu i vietele, kur dirba pats seimininkas - kavine, parduotuve, degaline, cukraine ar kas bebutu, pasijuntu mazame ir savitame kazkieno pasaulelyje, kuris tui savo tvarka, dvasia ir svarbiausia ... gyvybe.

  ("Molo Uzeiga" Melnrageje ir "Karciama" tarp Plunges ir Kuliu - vienos is nedaugelio tokiu vietu. Nes ten su klientasi kasdien kalbasi seimininkai).
 • akire
  akire 
    2009.12.05, 20:09, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  *
 • savaip (išsitrynęs)    2009.12.05, 20:11, rašė:
  Įvairaus dydžio žuvų jie sugeba suvilioti į savo tinklus: ir riebių lašišų ir nieko nenutuokiančių mažyčių ešeriukų. Dažnai žuvytės nei pačios nesusigaudo, kad pakliuvo į spąstus ir lengvai ištrūkti nepavyks ;-) Įdomi idėja, užkibau už jos ir aš ;-))) +++
 • avenju
  avenju 
    2009.12.05, 20:45, vertino: Gerai, , rašė:

  labai patiko, už idėją:)+++

 • abphoto.lt
  abphoto.lt 
    2009.12.05, 20:53, vertino: Gerai, , rašė:
  efekto yra :) gero
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.12.05, 23:46, vertino: Gerai, , rašė:
  nubuozint tave senai laikas ,skaitmena uz 5k optika uz keleta K ,uzsimane ir lens baby nusipirko ...:( vat toks yra Dievo Tarno veidas...tiksliau ne tarno o Studento.pardavus visa tai tikriausiai koki afrikos kaimeli menesi ismaitintum...:(
  o fotkes vaelinografija labiau primena nei lens baby...nepatinka man sitas lens babyo variantas ,pasityciojimas cia is lens beibio o ne mandravojimas .
  Blogai uz fotkes ,o uz teksta nors ir neskaiciau +
 • bralgis
  bralgis 
    2009.12.06, 01:12, rašė:
  neįtikinai :)))

  vazelinografija - labiau chaotiška. O čia - kaip tik beibis ir tetinka, nes tam šabarkštyne ir tamsybėj (blyn) nėr kaip kitaip žiūrovo žvilgsnio suvaldyt... Arba bent jau aš nemoku.
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.12.06, 11:47, vertino: Gerai, , rašė:
  greiciausiai antras ,kad nemoki .as irgi jau kuris laikas svaigstu apie lensbaby ,tad senokai flickre stebiu darbus su juom ;)
 • Cukrinė Aveliūkštė
  Cukrinė Aveliūkštė 
    2009.12.06, 12:47, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  ou je:)
 • -AJ-
  -AJ- 
    2009.12.07, 09:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip mini individualūs pasaulėliai, kurie aplinkiniams nerūpi...
 • AntanasB
  AntanasB 
    2009.12.07, 16:35, rašė:
  minty užkaitau, jos pateikimo, nepyk, bet ne... :) Na labai jau tas lensbaby darko nuotraukas... Kartais, aišku, nuotraukų darkymas būna gerai, bet manau šis atvejis nėra vienas iš tų. nepykčiau dar jei tas lensbeibis būtų užsuktas ant muilinės už 5lt :))
 • Lincaxxx
  Lincaxxx 
    2009.12.18, 11:49, vertino: Gerai, , rašė:
  Įdomios ir foto ir mintys...dėkui...
 • sventupys
  sventupys 
    2010.02.02, 17:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • bralgis
   bralgis 
     2010.02.06, 17:43, rašė:
   neįsikirtau :) rimtai :)))
  • sventupys
   sventupys 
     2010.02.07, 10:43, vertino: Gerai, , rašė:
   labas seniai matytas įdomus Pašnekove! Prisipažinsiu, Algirdai, aš laukiau tokios tamstos reakcijos, ją net savotiškai išprovakavau. Kodėl? Tiesiog, kaip sakiau, pasiilgau įdomaus pašnekovo.
   Čia prisiminiau vieną "smetonišką" anekdotą. Nusipirko žmogus naujus kaliošius, užsimovė ant veiliokiukų , nuėjo į bažnyčią. "po visam" vakšto miestelyje, niekas neatkreipia dėmesio į naujus kaliošius. Žmogeliui pikta. Anas ir sugalvojo išeiti: priėjo prie pažįstamo ir sako: "Pasitrauk, Antan, ba kad spirsiu su nauju kaliošiu tau į šikną"... Visi sužiūro:bo, prieteriau, su naujais kaliošiais... vaje, vaje, kokie gražūs kaliošiai.
   Ne, apie tą grupę aš kalbėjau nerimtai. Prisipažįstu, pasielgiau ne vyriškai: grupe negalima piknaudžiauti. Tiesiog ją panaudojau vietoje to "naujo kaliošio" - norėjau atkreipti tamstos dėmesį. Pokalbiui apie ... šiuolaikinę religiją. Juk jei rimtai, jei seniau sekmadieniais būdavo pilnos bažnyčios, tai dabar nuo žmonių gausos lūžta ... maximos. Taigi, prekyba (vartojimas) tapo savotiška religija.
   Ar reikėjo tiek ilgai man malti liežuviu apie pašalinius dalykus, o ne apie fotografiją. Gerai, pasitaisau. Šiuos tamstos nuotraukos atliktos labai meistriškai. Bet jei nebūtų to prierašo labai reikšmingo, tikrai sunkoka būtų nustatyti kas čia vyksta - labiau į kažkokį "buvimą sektoje" panašu. Tiap , gal man šioms nuotraukoms reikėjo skirti grupę "prasmingi žodžiai', tai labiau būtų teisinga.
   Taigi, tuo tik norėjau savotiškai apgailestauti, kad sekmadieniais (ir šiaip liosiadieniais) žmonės "save parodyti ir į kitus pasižiūrėti", noriau vaikšto nebe į bažnyčią (kaip tai būdavo) , o į maximas. Vartojimas tapo savotiškai antra (o gal ir jau pirma) mūsų šiųdienė religija. Kas labai gaila... Ir labai džiugu, kad jūs tą problemą/aktualiją taip nuoširdžiai gvildenate šiuose savo nuotraukose.
   Algirdai, nebijok, aš naujų kaliošių nenusipirkau...
  • wilmisbaleliai (išsitrynęs)    2010.02.07, 02:40, rašė:

   Man patiko +++

  • Nelaimė atsisveikino.
   Nelaimė atsisveikino. 
     2010.12.17, 23:58, vertino: Gerai, , rašė:
   :)

  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
  Apie bralgis
  bralgis
   
  algirdas akelaitis

  gyvena: Europa    amžius: 44    Daugiau >
  bralgis.lt