Tibeto veidai - Šamanų festivalis - vyrai


Dar viena fotoistorija iš Tibeto veidų serijos. Šamanų festivalis vyksta kiekvienasi metais Repkonge, Amdo Tibete. Šventės šaknys labai senos, siekia ikibudistinių tikėjimų laikus. Tikima, kad kalnų Dievybė įsikūnija pagrindinio šamano kūne ir per jį žmonėms perduoda žinią, bei laimina žmones. Festivalis vyksta 10 dienų, mes buvome tik pirmojoje dienoje, tačiau įspūdžių ir vaizdų pakako. Pirmoji dalis - vyrai.

 1184 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Chmieliauskas
  Chmieliauskas 
    2008.01.17, 09:54, vertino: Gerai, , rašė:
  paskutinė serijos foto labai užkabino su tuo vaikiuku, liuks
 • Skaidra
  Skaidra 
    2008.01.17, 13:04, rašė:
  man pirmoji foto labai gera--susikaupusio žvilgsnio vyras. :) o ką jis ten neša? Aukas--grūdus šamanui?
 • shiurpe
  shiurpe 
    2008.01.17, 16:03, rašė:
  Jis pats ir yra šamanas. Tuos grūdus palaimino Dievybė ir šamanas barsto juos ant žmonių laimindamas juos... antroje nuotraukoje šamanas ima pipierių, kurį uždegęs aukoja ugnį.
 • Elge
  Elge 
    2008.01.17, 13:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Priešpaskutinė ir paskutinė labiausiai kabina, geriausi iš tokios žmonių grūdalynės pagauti kadrai. Pirmoji irgi nieko :))
 • shiurpe
  shiurpe 
    2008.01.17, 16:04, rašė:
  Ta žmonių grudalynė ir yra sudėtingiausia kliūtis fotografuojant, ramesnio fono nelabai pasirinksi, vis šen bei ten įlenda koks fotografuojantis kinas, ar lietuvis :)
 • ro.
  ro. 
    2008.01.20, 15:23, vertino: Gerai, , rašė:
  hm, o pažymėjai vidurio Kiniją. Ir veidai kiniški truputi. Paaiškink man geografiją :)
  budistai plačiai gal išsibarstę?
 • shiurpe
  shiurpe 
    2008.01.20, 15:51, rašė:
  Tikrasis Tibetas apima bemaž trečdalį visos Kinijos teritorijos. Tibetas padalintas 5 provincijoms: Tibeto autonominis regionas (TAR), Qinghai, Gansu, Sichuan ir Yunnan. Realiai įsivaizduoti Tibeto dydį galima pėmus fizinį Kinijos žemėlapį. Tibeto ribos bemaž sutampa su Tibeto-Qinghai'jaus plynaukšte. Ne TAR teritorijoje gyvenantys tibetiečiau daug atviresni, laisvesni ir geriau išlaikę savo kultūrą. Kita vertus, ten daugiau kinų ir musulmonų.

  Šamanų festivalis vyko Repkongo miestelyje, kuris kiniškai vadinamas Tongren. Tai Rytinės Tibeto teritorijos - Amdo regionas. Repkongo regione gyvena ir praktikuoja viena didžiausių budistų jogų - nagpų - bendruomenė. Jie išvengė kinų persekiojimų, kadangi tai ne vienuoliška bendruomenė, kurią lengva sunaikinti, o šeimas turintys praktikai priklausantys dažniausiai ningmapos mokyklai.

  Šalia yra Xiahe miestelis, kuriame yra vienas iš 6 didžiausių gelugpos mokyklos vienuolynų - Labrangas.

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti