Profiliu

 351 (+1)

Komentarai
Turinys
 • MiškoBrolis
  MiškoBrolis 
    2013.04.12, 16:14, vertino: Gerai, , rašė:
  wow koks gražus skraiduolis : )) Liuks kadras, *
 • stas
  stas 
    2013.04.12, 16:54, rašė:
  Dėkui:)
 • Vitusi
  Vitusi 
    2013.04.12, 16:27, vertino: Gerai, , rašė:
  Gražus modeliukas.
 • stas
  stas 
    2013.04.12, 16:55, rašė:
  Ačiū:)
 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.04.12, 23:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Pozuoklė :) su ,,patranka" 300mm , faina fotkint jaučiu :) ar sunku? :) fotkini iš stovo? :) gražiai aiškiai matosi, labai šauni nuotrauka.
 • stas
  stas 
    2013.04.13, 21:35, rašė:
  Manau kad 300mm. yra kaip minimumas smulkesniems gyvūnams fotkinti,galėtų tas skaičius būti didesnis.Galvoju apie normalesnį telekonverterį 1,4x ar net 2x.Turiu tokį 2x,sendaikčių turgui radau už 30lt.,bet jis manualas.Prijungus per jį jau gaunasi 600mm,bet jau fokosuoti reikia rankiniu būdu,o svarbiausia negaliu reguliuot diafragmos ir fotografuojant su juo ryškumas sumažėja.Gerai kad linzė išsiima,tai daugiau jį naudoju kaip makro žiedą makrofotografijoje,nes neturiu makroobjektyvo.300mm tai lyg ir riba kai dar galima fotografuoti be stovo.Su juo iš rankos fotografuodamas stengiuosi,kad kuo mažiau fotoaparatas judėtų:tai prispaudžiu prie kokio nors stabilaus daikto,medžio,akmens ar kitko.Kai šį kadrą dariau,rankos,kurioje laikiau fotoaparatą,alkūne buvau įsirėmęs į stalą,o objektyvą prispaudęs prie stiklo,taip žymiai stabiliau,be to fotografuojant per langą rekomenduojama objektyvą dar prispaust prie stiklo,kad nesimatytų atspindžių sklindančių nuo to stiklo.Žinoma kai fotografuoju iš,kokios slėptuvės,kur tik įmanoma visada stengiuosi daugiau naudoti stovą,o jau virš 300mm be stovo fotografuoti nebeįmanoma.Malonu,Mantai,kad patiko ši nuotraukėlė:)
 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.04.14, 00:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Buvo labai įdomu skaityti tavo atsakymą :) aš taip pat svajoju apie 300mm, nes jau suprantu kaip dieną, kad su mano kitnius ar 35mm sunku, neįmanoma ko gero iš taip arti nufotografuoti paukštelį :) , o kartais taip norisi, kai matai juos čia (eFoto) , o tada dar atpažįsti, taip buvo su liepsnele, sakau žmonai, o žiūrėk žiūrėk, čia liepsnelė,matėm ją tinklapį :) tai taip norėtusi pačiam ją nufotkint :) . Tačiau labai svarbu dar diafragma manau, nes tamsų stiklą paėmus, po to teks vargti su tamsiomis foto, nors gal dabar kai fotošopas toks galingas ginklas, galima iš raw ištraukti tos šviesos, gal mėginai,žinai? :) Kiek pas tave f ant 300 mm?:) apie telekoverterius nelabai žinau, bet suprantu, kad jie tokie kaip tiūbos tikriausiai ir prailgina atstumą, tarp objektyvo ir fotoaparato? Gaunasi kaip padidinimo stiklo efektas? :) Taigi, stovą turiu, fotiką turiu :) reikia tik geros optikos :))) .
 • stas
  stas 
    2013.04.14, 22:14, rašė:
  Dienos metu manau pilnai užtenka ir tamsesnio stiklo ir naujasniuose fotoaparatuose galima iso padidinti,iki kiek čia priklauso nuo aparato,kaip jis gali slopinti triukšmus.Manasis yra pentax DA 300 F4 ED SDM,žinoma jeigu jungti jį per kokį telekonverterį tai F atitinkamai padidėtų,būtų tamsiau.Dažnai iso pakeliu iki 800 ar net iki1600,ypač kai reikia greito išlaikymo,fotografuojant judančius.Gyvūnus fotografuoju JPEG formatu,nes įsijungiu dagiakadrį režimą,ypač kai fotkinu judančius,o RAF formatu manau veiktų lėčiau,nes didesni failai.RAF formatą daugiau naudoju peizažam ar portretam.Jeigu nedaug tamsus kadras galima patvarkyti,o kai bandžiau šviesinti gan tamsokus,man pasirodė spalviniai triukšmai(čia tik mano bandymai).Telekonverteris tai kaip ir objektyvų priedas,jis taip pat turi linzes ir jungiasi prie fotoaparato,o prie jo objektyvas,ir jis pailgina objektyvo židinį(jei konverteris sakysim 2x,o objektyvas 300mm tai 300X2=600mm.Jeigu,kaip sakai ta trūba be linzės,tai tada tesingai sakai ,prailgina atstumą tarp fotoaparato ir objektyvo ir tada toks rinkinys naudojamas makrofotografijoje,nes galima fotografuoti iš mažesnio atstumo,net iš kelių centymetrų,pav. kokius vabzdžius,ar šiaip kokius smulkius daiktus.Būna tokių žiedų rinkiniai po tris skirtingų ilgio žiedus viename rinkinį.Aišku ryškumo zona tada būna labai maža,centimetrai,ar net milimetrai,žiūrint koks stiklas ir kiek žiedų naudoji,aišku be stovo dėl to beveik neįmanoma.

 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.04.22, 13:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Taip ir galvojau, kad kažkur nepabaigėme pokalbio, tai ateinu pakalbėti vėl su tavimi :) , nes labai patinka ir įdomu :)) . Dėkui, dabar supratau visus veikimo principus tuos tele, bei tiesiog žiedų, žiedų jau buvo kitas bičiulis paaiškinęs :) . Na aš dabar absoliučiai viską fotografuoju raw, nes raw tai didžiausia griaunama jėga kaip aš skaitau :D . Kiekvieną spalvą galima reguliuoti atskirai, apšvietimą tiek linijų pagalbą reguliuoti,kreivių tiksliau, tiek pačiam,na manau tu pamėgink dar kartą su juo susidraugauti. Kai nuotrauką keli į fotošopą, tai prieš tai atsidaro RAW editor, va ten viskas ir slypi :) o tada jeigu dar kažką nori, spaudi open object, bent jau pas mane taip ir tada jau tas tavo redaguotas variantas atsiranda fotošopo standartinėje programoje, kur galia toliau su juo dirbti :) . O aš turiu tokią ISO fobiją :D nes man triukšmas foto, labai nepriimtinas dalykas, retokai einu aukščiau 200, kartais padarau 400 ir pergyvenu, nors jau ir Laimis ir miško_brolis bandė mane atkalbėti nuo to, bet dar nepersilaužiu :))) .
 • algiune001
  algiune001 
    2013.04.14, 16:52, vertino: Gerai, , rašė:
  pavyko stambiu planu:)+
 • stas
  stas 
    2013.04.14, 22:23, rašė:
  Paukščiai taip pat gudri,žinojo,kad per langą neišlysiu,tai drąsiai elgėsi.Dėkoju už aplankymą ir įvertinimą:)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie stas
stas
 
Stanislovas

gyvena: Gargždai    Daugiau >