"Dvaras prie Aleksandrijos"


Liepos 6-os dienos popietę duris atvėrė Kivylių dvaras (dar vadinamas Kaunackio dvaru) . lt.wikipedia.org/wiki/Ferdinandas_Kaunackis
Žemaitijoje dauguma dvarų mediniai. Šis - ne išimtis. Ne puošniausias, o ir šviesios praeities menančių detalių mažai išlikę — žmonių išvogta ar sunaikinta. Atrodė, kad dvaras pasmerktas pražūčiai. Griūvantis ir netausojamas, tačiau.. Prieš metus-dvejus privatizuotas rašytojo Juozo Vyšniausko. Kukliomis sąlygomis bet su neišsenkančia kantrybe ir darbu Liudos ir Juozo Vyšniauskų, dvaras vėl atgyja, tarsi "feniksas iš pelenų". Nors fizinė pastato būklė tebėra sunki.. išties, tai, ką šie žmonės padarė, yra įspūdinga ir gerbtina. Ypač žinant, kas buvo iš šio istorinio palikimo belikę..
Renginio pradžią paskelbė lietuviškos dainos, pritariant kanklėmis (3), gitaromis. Supažindinta su dvaro istorija ir dabartimi(4), ateities viltimis, dėkojama šeimininkams(5,6). Vėliau klausyta vietos poetų kūrinių(7), žmonių atsiminimų..bei nuotaikingų "Barstytiškojo Erlicko" -— Napoleono Reimonto - Laumiškio eiliuotų humoristinių istorijų ir dainų (9). Pasibaigus poezijos popietei vakaronė, dvaro lankymas ( 11- buvę dvaro pastatai, išlikęs tik gyvenamasis namas), dainų ir akordeono bei dainuojamosios poezijos, pritariant gitarai garsai... Renginį vainikavo, jau tapęs tradicija, 9-tą valandą vakare susikibus rankomis, sugiedotas Lietuvos himnas.
Tokie pirmieji Kivylių dvaro žingsneliai naujam gyvenimui. Tikiuosi, kad kadaise buvęs kultūros žiburiu, lankytų Lietuvos inteligentų, žymių žmonių, dvaras vėl atgis.
 1859 (+0)

Komentarai
Turinys
 • FredeRika
  FredeRika 
    2013.07.10, 20:27, vertino: Gerai, , rašė:
  geras reportažas
 • saulei_daina
  saulei_daina 
    2013.07.10, 20:37, rašė:
  Dėkoju. Teko matyti šią vietą prieš keletą metų, negalvojau pamatyti, ką išvydau. O ir pats renginys, kai buvau pakviesta atvykti, nesitikėjau išbūti ilgiau nei dešimt minučių :)) ..prabuvau iki pačios pabaigos - atmosfera buvo jauki ir maloni.
 • EmVa
  EmVa 
    2013.07.10, 21:59, vertino: Gerai, , rašė:
  Tie seni dvareliai man kvepia, nesvarbu kuo ten kvepia:))) Gražus reportažas. O tą nespalvotą galima buvo dėti ir atskirai:)
 • saulei_daina
  saulei_daina 
    2013.07.10, 22:30, rašė:
  Po kelių dienų nuo šio renginio vėl teko apsilankyti dvare, tiesa labai trumpai. Taipogi mediniame, žmonių gyvename, bet tokiame visomis prasmėmis "dvariškame". Nuostabu. :) Taip, man toji nespalvota irgi patiko, tačiau rankos netilpusios kažkaip vaizdą gadina, o čia, kad jau visoje serijoje galima rasti "defektų", taip ir liko. :) Ačiū Tau. :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti