Pentax HD D FA 15-30mm F2.8 ED SDM WR
Objektyvo jungtis: Pentax K

Tinka viso kadro (FF) ir APS-C jutiklį turintiems fotoaparatams
Šviesus objektyvas - tinka fotografuoti prietemoje, gerai „lieja“ foną
Apsaugotas nuo lietaus ir dulkių

Židinio nuotolis?:15-30mm
Diafragma?: f/2.8
Kampas ir diafragma?
 
Lęšiai/grupės?: 18/13
Diafragmos lapeliai: 9
Min. fokusavimas?: 28cm
Makro didinimas?: 0.20x
Stabilizavimas?: Ne
Filtro diametras:
Matmenys: 99x144mm
Svoris: 1040g

Objektyvų žymėjimai ir terminai.
  Radau klaidą. Pranešti

Kaina nuo ?: 1727 Eur


Šį objektyvą galite įsigyti parduotuvėse:

1727.99
Pirkti
 Pentax 15-30mm F/2.8 ED SDM WR HD D FA

Savybės       Visas objektyvo savybes patikrinkite gamintojo puslapyje

UAF - Greitas, tylus, ultragarsinis fokusavimo variklis
FTM - Full time manual - fokusą visad galima pakoreguoti ranka
IF - Vidinis fokusavimas - fokusuojant priekinis lešis nesisuka: patogu naudoti poliarizacinius filtrus.
ASP - Asferiniai lešiai mažina vaizdo iškraipymus
LD - Low Dispersion - Mažos spindulių sklaidos lęšiai sumažina vaizdo spalvinius iškraipymus
CD - Circular diaphragm - Suapvalinti diafragmos lapeliai gražina „bokeh“
H - Hood - Komplektuojama blendė
M - Metalinė objektyvo jungtis

Gamintojo informacija Testai ir apdovanojimai
www.ricoh-imaging.co.jp
90%


Apžvalgos (review)
www.thephoblographer.com
www.pcmag.com
Nuotraukų pavyzdžiai
www.flickr.com


Objektyvas Pentax HD D FA 15-30mm f/2.8 ED SDM WR

Naudojate šį objektyvą? Parašykite, kuo jis geras ar blogas.


Komentarai
Turinys
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.08.23, 16:38, rašė:

    PRIVALUMAI: Jau kurį laiką mano mintys grįžta prie šio objektyvo, nes naudoju pilno kadro Pentax K-1 ir kartu - turiu kelias APS-C formato Pentax kameras (vieną back-up, dvi kitas - infrared fotografijai). Įprastai fotografuoju Sigma 18-35 Art ir samyang 14 f2,8. Nors samyang FF objektyvas ir lyg turėtų būti siauresnis ant kropo nei 18 mm Sigma (mat atitiktų 21 mm lęšio matymo kampą), bet realybėje Samyang mato plačiau, o ir astrofotografijai jis geresnis, nes mažiau nei sigma prie 18 mm tampo kraštus (bet sigma tikrai aštresnė prie f2,8 :) ).

    Taigi, nusižiūrėjęs esu Pentax 15-30 f2,8, skaičiau keletą apžvalgų ir ypatingai su intencija naudoti astrofotografijai. Entuziastai ir profai yra naudoję analogą Tamron 15-30 f2,8, iš tiesų pentax yra tarytum rebrandintas Tamron, tik neturi vidinės stabilizacijos (o kam jį Pentax, jei yra stabilizacija matricoje).Tad būtų puiku tokį objektyvą turėti, nes Samyang 14 + Sigma 18-35 Art bendras svoris ir dydis didesni, o sigma tinka tik kropui, net jeigu nuo 28 mm padengia FF (kraštuoe nebaisiai aštus vaizdelis!).Tad apsilankiau pas pažįstamus www.fotohobis.lt parduotuvėje Kareivių g.... Ir gavau galimybę pasitestuiti turimą egzempliorių! :)Daug kas sako, kad objektyvas didelis ir sunkus. Kad jis nemažas, sutikčiau (2 cm ilgesnis už Sigma Art 18-35), bet dėl svorio skirtumo nelabai linkęs bambėti - uždėjus ant Pentax K-5, kurį tuo metu turėjau su savimi, tikrai nepasirodė sunkus derinys, ir net pakankamai gerai subalansuotas. Namie ant K-1 dar geriau rankoje guli. Žinoma, įdomiausia buvo įvertinti optines savybes ir palyginti su Sigma ir Samyang. Reziumė būtų maždaug toks:– Pentax 15-30 prie 15 mm ir f2,8 yra pastebimai aštresnis nei Samyang 14 mm prie f2,8. Samyang beveik prilygsta aštrumu prie f4,0, bet gal labiau prie f4,5-5,0.– Pentax aštrumas centre nežymiai didėja prie f4,0 ir toliau prie f5,6.– Pentax 15-30 prie f2,8 praktiškai identiškas Sigmai prie 18 mm f2,8, nors sunkiau lyginti 15 mm su 18 mm, nes masteliai vaizdo kiek skirtingi. Bet Sigma tikrai aštrumu nenuvilia, nors jos plačiausia skylė f1,8 visgi, o Pentax 15-30 jau centre toks aštrus prie atviros!– Pentax 15-30 geresnis už abu kitus objektyvus jei kalbėsime apie geometrinius iškraipymus. Samyang labai juntama "ūsų" formos deformacija, o Sigma turi kiek labiau išreikštą barrel distorsiją. Žinoma, jei fotkinate RAW formatu, tai galima labai sėkmingai tas deformacijas koreguoti naudojant objektyvų profilius. Ir iš principo jie svarbesni fotografuojant architektūrą, rečiau (samyang) - peizažą su tiesia horizonto linija. Na ir, žinoma, galima tikėtis, kad Pentax 15-30 nuotraukas bus galima lengviau ir tiksliau sujungti į panoramą.Dar įdomus sprendimas yra pas Pentax 15-30 - tai blenda ir zoominimas. Objektyvas turi dvigubą blendą - vidinė slankioja išorinėje zoominant. Prie 19 mm išgaubtas priekinis lęšis susilygina su blendos viršutiniu ir apatiniu lapeliais. Realiai, manau, galima būtų pritaikyti kokį ND ar gradientinį filtrą be didelės kvadratinių filtrų fiksavimo sistemos. Nebandžiau, bet kodėl gi nepasvaičiojus? :)– Pentax puikiai atsilaiko prieš saulę - atspindžių labai mažai, jie smulkūs (4 foto). Samyangas irgi šiuo požiūriu nenuvilia (5 foto).Na ir galiausia - kokybė. Malonu tokį objektyvą rankoje laikyti ir juo naudotis.

    TRŪKUMAI: Nebent dydis, bet kiek matau tendencijas, tai objetyvai didėja (Sigmos galėtų būti pavyzdžiu)

    BENDRI ĮSPŪDŽIAI: G¤nėra¤nėra¤nėra¤nėra¤nėraeri. Taupysiu :)
    P.S. Atnaujinta 2017-11-03. Nusprendžiau netaupyti, o nusipirkti iš karto. Kadrai iš pirmo pasivaikčiojimo Verkių parke.¤nėra¤nėra

      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Naujas komentaras

Įveskite antrą žodžio raidę
Komentaras pasirodys tik patvirtinus moderatoriui. Užsiregistravus bendrauti lengviau ;)