Pamėgtas „kalibras": „Canon" prieš „Sigma"
2009.02.07  Straipsniai:  Objektyvo testasŽurnalas FOTO    47 8680
 
„Canon" prieš „Sigma"  
Mikas Binkis
50 mm objektyvai fotografų pamėgti nuo seno. Jie karaliavo juostinių fotoaparatų laikais, populiarumas neblėsta ir tarp DSLR turėtojų. O žavėtis yra kuo - uždėtas ant skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų su mažesnio formato jutikliais, objektyvas tampa geru (nors ir ne geriausiu) pagalbininku fotografuojant portretus. Nuotraukų kokybę užtikrina išskirtinės optikos savybės, o atvira diafragma suteikia galimybę fotografuoti net ir itin tamsiose vietose.

Egzistuoja ne viena 50 mm objektyvų atmaina. Bene pati populiariausia yra F 1,8, tačiau galima sutikti gausybę kitų versijų: F 2,8, F 2,0, F 1,4, F 1,2, F 1 ir net F 0,95. Populiariausioji versija labai mėgstama fotografijos naujokų, nes būtent F 1,8 objektyvui būdingas puikus kainos ir kokybės santykis. Visgi pageidaujantys dar plačiau atvertos diafragmos ir nenorintys visiškai ištuštinti savo piniginės, renkasi F 1,4 versiją. Nors skirtumas nedidelis, egzistuoja daugybė faktų ir mitų, dėl kurių yra garbinami šie objektyvai. Dalį jų patikrinsime lygindami du populiarius 50 mm F 1,4 objektyvus.
Teste turėjo varžytis dar viena įdomi naujiena - 2100 litų kainuojantis „Carl Zeiss Planar T* 1,4/50", bet jo atvežimas į Lietuvą neplanuotai užtruko. Šį objektyvą pristatysime viename iš artimiausių žurnalo numerių.


Canon EF 50 mm f/1,4 USM  
Canon EF 50 mm f/1,4 USM

„Canon" 50-uką galima laikyti patikrintu pirkiniu - tai labai paplitęs tarp profesionalų fiksuotojo židinio objektyvas. Populiarumo jis sulaukė dėl spartaus ir tylaus fokusavimo (aktualu fotografuojant tam tikras situacijas, pvz., vestuves bažnyčioje), gražesnio bokeh (išsiliejusio fono) nei jo jaunėlio brolio (F 1,8) ir, aišku, ne kartą akcentuotos plačiai atvertos diafragmos. Tiesa, nemaža dalis fotografų jį laiko atsarginiu (bet daugeliu atveju būtinu), o jis ištraukiamas tuomet, kai siaurai ryškumo zonai išgauti nebepakanka įprastai naudojamų F 2,8 kintamojo židinio nuotolio objektyvų. Visos objektyvo savybės gana įprastos - metalinis bajonetas, gerai pagamintas korpusas (tiesa, ne L klasės), palygint nedidelis svoris (290 g). Yra galimybė naudoti ir blendę, tačiau ji parduodama atskirai ir yra ne karūnėlės formos, o vientisa (kiek prastesnis variantas). Keista, kad gamintojas daro verslą iš centus kainuojančių, bet už dešimtis litų pardavinėjamų plastiko gabalų...

  • Matymo kampas 31°
  • Minimalus fokusavimo atstumas 0,45 m
  • Fokusavimas vidinis su USM (mikro ultragarsinis variklis), FTM galimybė
  • Filtro diametras 58 mm
  • Svoris 290 g
  • Rinkos kaina apie 1100 Lt.  Pilna informacija.

Privalumai:

  • Gera optinė kokybė F 4-F 16 diapazone
  • Geras korpusas
  • Greitas fokusavimas
  • Nedidelis svoris

Trūkumai:

  • Ryškios chromatinės aeracijos
  • Prastas kontrastas esant atviresnėms diafragmoms

1 nuotrauka. Atvira diafragma - galingas įrankis menininko rankose, įgalinantis kūrybingai išnaudoti itin siaurą ryškumo zoną.
2 nuotrauka. Nepamirškite, kad saulėtą dieną pasinaudoti itin atvira diafragma gali nepavykti dėl didelio šviesos kiekio, net jei nustatysite mažą jautrumą ir trumpą išlaikymą. Jei planuojate fotografuoti tokiomis sąlygomis ir atvira diafragma yra jūsų prioritetas, iš anksto pasirūpinkite ND („Neutral density") tamsinamuoju filtru.

Canon. Atvira diafragma  
Canon su ND filtru  

 

Sigma 50 mm F 1,4 EX DG HSM

Sigma 50 mm F 1,4 EX DG HSM su dėklu  
Šis „Sigma" objektyvas - rinkos naujokas, tačiau vos pasirodęs sukėlė šurmulį tarp fotografų. Pagrindinė priežastis - ne tik gana didelė objektyvo kaina (lenkianti daugelio fotoaparatų gamintojų analogiškų versijų), bet ir puiki optinė kokybė. Dar vienas išskirtinis objektyvo bruožas - nepriekaištingai pagamintas korpusas, apgobiantis net 77 mm diametro priekinę dalį (tai gana neįprastas diametras tokio židinio nuotolio optikai). Kaip visada, „Sigma" negaili priedų - komplekte galima rasti karūnėlės formos blendę ir pusiau kietą objektyvo dėklą. Trumpai tariant, nėra prie ko prikibti.

  • Matymo kampas 31°
  • Minimalus fokusavimo atstumas 0,45 m
  • Fokusavimas vidinis su HSM (žiedinis ultragarsinis variklis), FTM galimybė
  • Filtro diametras 77 mm
  • Svoris 505 g
  • Rinkos kaina apie 1500 Lt. Pilna informacija.

Privalumai:

  • Puiki optinė kokybė
  • Nepriekaištingai pagamintas korpusas
  • Greitas fokusavimas
  • Komplekte blendė ir dėklas objektyvui

Trūkumai:

  • Brangesnis už savo varžovą

1 nuotrauka. Su tokiu „aštriu" objektyvu fotografuoti portretus reikia atsargiai - geras objektyvo kontrastas gali išryškinti tuos veido bruožus, kuriuos vėliau tenka retušuoti (ypač odos tekstūrą).
2 nuotrauka. Fotografuojant portretus atvira diafragma, ypatingą dėmesį reikia skirti fokusavimui - menkiausias netikslumas, ir veidas ar tam tikra jo dalis atsidurs už ryškumo zonos ribų. Bene dažniausiai pasitaikanti klaida - veidas fotografuojamas iš priekio, fokusuojant nosį (jei diafragma F 1,4, ryškus bus tik nosies galiukas).

Sigma. Su tokiu „aštriu" objektyvu fotografuoti portretus reikia atsargiai  
Sigma. Atvira diafragma  
Sigma  

Kontrasto testai

Kontrasto, arba objektyvų „aštrumo", testuose buvo fotografuojama standartinė vaizdo skiriamosios gebos skalė. Šis testas yra svarbus ir gana reprezentatyvus: kuo geresnis objektyvo kontrastas, tuo geresnė ir vaizdo skiriamoji geba (įmanoma įžvelgti daug smulkių, nesusiliejusių linijų) bei spalvos (geresnis kontrastas - ryškesnės spalvos).
Nufotografavus skalę, buvo iškirptos tam tikros kadrų vietos - nedidelis centro ir nuotraukos krašto kvadratas. Iškarpos šiek tiek padidintos, kad skaitytojui būtų lengviau įžvelgti skirtumus.

Fotografavimo parametrai:

  • Fotoaparatas „Canon EOS440Dquot;
  • Fotografavimo režimas AV (diafragmos prioritetas), +1⅔ EV korekcija
  • ISO 200
  • Aplinkos šviesa 4100 K
  • Nuotraukas formatas RAW
  • Konvertuota „Canon Digital Photo Professional" (į TIFF formatą), be korekcijų

Nors abu objektyvai yra 50 mm, bandymų metu buvo pastebėta, kad „Sigma" bent keliais milimetrais skiriasi nuo „Canon" (apima šiek tiek platesnį vaizdą). Tai gana dažnai pasitaikantis reiškinys optikos pasaulyje, kadangi pateikiami židinio nuotoliai būna šiek tiek suapvalinami iki rinkoje įprastų verčių (tiesa, paklaida dažniausiai nebūna didelė).

Canon ir Sigma ryškumo testas  
Canon ir Sigma ryškumo testas

Kai diafragma F 1,4, abu objektyvai susiduria su sunkumais, tačiau „Sigma" pranašumas gana akivaizdus. Nors šiuo objektyvu gautame rezultate įmanoma įžvelgti minimalių chromatinių aberacijų, jos nėra tokios ryškios kaip „Canon", o centro ir krašto linijų ryškumas pastebimai geresnis. Panašus rezultatas ir diafragmai esant F 2,8 - nors chromatinių aberacijų beveik nematyti, „Sigma" objektyvo rezultatas geresnis tiek nuotraukos centre, tiek ir krašte. Tiesa, diafragmos diapazone F 4-F 16 rezultatai labai panašūs, todėl galima teigti, kad „Sigma" yra geresnis pasirinkimas mėgstantiems atviras diafragmas.
Praktinių bandymų metu, kuomet buvo fotografuojamos ne bandymų skalės, atsiskleidė dar vienas įdomus faktas. Kartą kolega fotografas užsiminė, kad jo „Canon EF 100/2,8 Macro" objektyvas nėra itin geras kandidatas portretams įamžinti, nes yra per „aštrus". Argi gali taip būti, pagalvotų daugelis, juk puikus „aštrumas" yra kiekvieno fotografo svajonė. Bet lazda turi du galus: kuo geresnis yra objektyvo kontrastas, tuo ryškiau ima matytis odos trūkumai. Tai tam tikrais atvejais nėra naudinga fotografui, nes tenka ilgiau sėdėti prie kompiuterio ir šalinti trūkumus grafinės taisos programa. Ši situacija visiškai tinka ir „Sigma" objektyvo kontrastui apibūdinti - jis yra toks geras, kad fotografuojant žmonių portretus netgi gali virsti trūkumu.

„Bokeh"

Bokeh  
Paprastai kalbant, „Bokeh" - tai objektyvo nesufokusuoto vaizdo perteikimo braižas. Skirtingų gamintojų analogiškos klasės objektyvai šiuo požiūriu gali skirtis. Atlikdami „Bokeh" testą, bandėme analizuoti neryškumo zonoje esančio vaizdo (fono) susiliejimo (išplovimo) pobūdį (geresnis rezultatas - mažiau ryškus, natūralesnis ir akiai patrauklesnis fonas). „Bokeh" kokybę dažniausiai lemia du pagrindiniai faktoriai - diafragmos lapelių forma ir jų skaičius. Kartais objektyvo diafragmos lapelių skaičių galima nustatyti tiesiog pažiūrėjus į ryškesnius mažus susiliejusio fono objektus - jie pavirsta daugiakampiais, kurių kampų kiekis ir atitinka diafragmos lapelių skaičių. Deja, teste dalyvavę objektyvai buvo tokie lygiaverčiai, kad išrinkti nugalėtoją buvo labai keblu. „Canon" diafragma sudaryta iš 8 lapelių, o „Sigma" - iš 9 lapelių. Tai atsispindėjo ir teste - visi fono objektai susilieja puikiai. Šiek tiek ilgiau patyrinėjus bandomuosius pavyzdžius iš dalies galima teigti, kad vos per plauką laimi „Canon" (vaizdas susiliejęs šiek tiek kokybiškiau), tačiau dėl tokios mažos persvaros galima drąsiai skelbti draugiškas lygiąsias.

bokeh-canon.jpg ir bokeh-sigma.jpg, prierašas „Bokeh". „Canon" - kairėje, „Sigma" - dešinėje."

Fokusavimas

„Canon" turi šiek tiek lėtesnį fokusavimo variklį nei „Sigma" - cilindrinis„micro-USM" vietoj žiedinio USM („UltraSonic Motor"). „micro-USM" užtikrina tylų fokusavimą ir yra dažniausiai dedamas į nebrangius vidutinės klasės objektyvus, o žiedinis USM yra ne tik tylus, bet ir itin spartus variklis, todėl naudojamas aukštesnės klasės objektyvų gamyboje. Tiesa, po išsamių bandymų didesnio skirtumo nepastebėta: galbūt „Sigma" fokusuoja šiek tiek tyliau, tačiau greičio atžvilgiu objektyvai beveik identiški. Dar vienas nedidelis pastebėjimas - „Canon" objektyvo priekinis elementas šiek tiek juda pirmyn ir atgal fokusavimo metu, tačiau nesisuka (prireikus galima drąsiai naudoti poliarizacinius filtrus). „Sigma" fokusavimo elementai paslėpti objektyvo viduje.

Apibendrinimas

„Sigma" inžinierius išties galima pagirti už sukurtą puikų objektyvą. Tai gana retas atvejis, kuomet objektyvas pasižymi tokiomis išskirtinėmis savybėmis, kad net labai priekabiai vertinant sunku atrasti neigiamų aspektų. Galime atsakingai rekomenduoti „Sigma 50 mm F 1,4 EX DG HSM" visiems fotografams, kurių negąsdina kiek didoka, tačiau visiškai pateisinama objektyvo kaina. Jo varžovas „Canon" pasirodė šiek tiek kukliau - bendrą įspūdį sugadino nekokie rezultatai esant atviroms diafragmoms, didelio susižavėjimo nepaliko nors ir tvirtai suręstas, bet visgi plastikinis korpusas. Nepaisant to, „Canon EF 50 mm f/1,4 USM" yra geras objektyvas, kuris vertas savo kainos ir neabejotinai suras gerbėjų tarp šio gamintojo produkcijos turėtojų.

Žurnalas FOTO.



Komentarai
Turinys
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.07, 18:04, rašė:
    Ot laikai canonui atejo, eLke gavo malku nuo perpus pigesnio tamrono 70-200 2.8, sigmos 50ukas irgi geresnis. Dziugu kad treciu gamintoju optika rodo tokius rezultatus.
  • Svečias    2009.02.08, 11:38, rašė:
    eLke 1.2
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.08, 13:16, rašė:
    Dar karta isiskaityk ka rasiau. ELKE gavo nuo tamrono 70-200 (cia eina kalba apie televykus). O apie 50uka rasiau paskui.
  • Ka Zinau Kas As toks
    Ka Zinau Kas As toks 
      2009.02.09, 12:07, rašė:
    Tamrono ir eLkes testas mane nustebino labai ir savimeile pagloste :D
  • hideo
    hideo 
      2009.02.13, 18:46, rašė:
    o tu ta tamrona laikes rankose bent?
    ar i kenrockwelo nulini lygį pretenduoji?
  • eFoto redaktorius    2009.02.07, 18:05, rašė:
    50mm ant skaitmens patampa 75mm. Na gal ir portretinis.. Bet tai skonio reikalas. Man portretinis 40-50mm - natūralesnis. O 75mm jau pernelyg 'nutolusiai', atsirinojusiai nuo objekto. Kiekvienam savas formatas - tiesiog paminėt  norėjau kad 75mm nėra taisyklė ;)
  • baltavarna
    baltavarna 
      2009.02.07, 20:40, rašė:
    Ir ant skaitmenos yra 50mm, tik dėl matricos sumažėja matymo kampas. Perspektyvos perteikimas visiškai nepasikeičia, tai ir objektai išlieka taip pat nutolę vienas nuo kito.  50mm kaip ir standartas, sako atitinka žmogaus akimis matomas perspektyvas, gaila matomumo kampas kur kas mažesnis:)
    Tikriausiai priklauso nuo portreto, kas norima parodyti. Man asmeniškai geriau žiūrisi kai fotkinama su >100mm. Bet čia sausam portretui. Kai noriu parodyti truputi aplinkos, ar supančio veiksmo tai kur kas patogiau su <50mm. Sakau viskas priklauso nuo to ką fotkini.

  • hideo
    hideo 
      2009.02.13, 18:47, rašė:
    istinu gugliš - kaip tik jau tą patį ruošiausi rašyt :)
    ++
  • hideo
    hideo 
      2009.02.13, 19:12, rašė:
    portretinis objektyvas aproksimuotas tokiam kampui, koki efektyviai mato akis kai demesys koncetnruojamas i viena zmogu/veida. kiti pliusai - "maloni" perspektyva, siauras dof, grazus bokeh
  • Svečias    2010.09.27, 21:52, rašė:
    nenusikalbek 75mm priklaso nuo cropo
  • mindaugasdd
    mindaugasdd 
      2009.02.07, 18:18, rašė:
    Dėl optikos kokybės nieko nuostabau. Canon inžinieriai užmigę "ant laurų". Jau senokai nieko geresnio ir nepagaminta. Vien pigienos asortimentas ir visur diegiamas IS.. Nikon naudoja Nano coat. Turi jau VR II antra versiją vaizdo stabilizavimui. O Canon vis dar diegia savo IS. Smulkesnių optikos gamintojų įššūkiai ir jų sprendimai tikrai stumia šitą rinką į naują etapą. Ką ir mes pastebime šiuo metu, kokybė trečiųjų labai lenkia užsisedėjusias technologija.
  • moosas
    moosas 
      2009.02.07, 23:25, rašė:
    kas liečia IS tobulinima, tai nepamiršk, kad pirmoji versija išlygindavo iki dviejų f stopų virpesius, dabartinis jau iki 4 f stop.
  • mindaugasdd
    mindaugasdd 
      2009.02.08, 10:32, rašė:
    Tenka sutikti, su šiuo patobulinimu. Bet tuo viskas ir baigiasi.
  • moosas
    moosas 
      2009.02.18, 19:03, rašė:
    na ir vėlgi nesutiksiu :) visos tos firmos žengia koja kojon, ir greitai diegia panašias technologijas, kad ir nikono nano crystal coatingui yra canono sub-wavelength structure coating (SWC) atsvara. čia gal tiesiog kas labiau rūpi tą ir žinai. asmeniškai man tos technologijos yra visiškas kosmosas, kol netenka jų išmėginti ir palyginti praktikoje:)
  • mindeh (išsitrynęs)    2009.02.07, 18:59, rašė:
    reiktu atlikti old-school 50'tuku testa... SMC Takumar, Nikkor-S.C..... 
  • myntonas
    myntonas 
      2009.02.07, 19:19, rašė:
    Įdomus straipsnis. Smagu žinoti, kad esama objektyvų , kurie gali būti per aštrūs :) 
  • Svečias    2009.02.07, 19:23, rašė:
    portretinis tik nuo 80 ,dabar kai kas portretus fotografuoja placiakampiu
  • mantasmanas
    mantasmanas 
      2009.02.07, 19:42, rašė:
    Pataisykite klaidelę prie Canon objektyvo trūkumų (ryškios chromatinės aberacijos).
    O testas tai labai gražus, galėjo tik va pasirūpinti testuotojai dar vienu objektyvu iš Nikon'ų stovyklos. Kalbu apie neseniai išleistą Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G
  • Svečias    2009.02.08, 00:49, rašė:
    Faktas! Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G šitam teste labiau reikia nei zeiss ar leicos.
  • mindaugasdd
    mindaugasdd 
      2009.02.07, 20:43, rašė:
    Galėjo pridėti ir Canon 50/1.2L. Manau būtų buvę labai labai įdomu ir karšta...
  • Svečias    2009.02.07, 22:27, rašė:
    tai gal dar isvis Leica Noctilux pridet, su F 1.0 ar F 0.95, bus taip kartsta, kad visus kitus sudegins? Kalba ejo apie tai, kas populiariausia ir prieinamiausia, tad prie F 1.4 viskas ir baigiasi
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2009.02.09, 14:16, rašė:
    Šiaip naujam numery bus carl zeiss 1,4 vs canon 1,2L
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.09, 16:45, rašė:
    Nu ir kokia nauda tokio testo? Idomu kiek foto zurnalo skaitytoju turi arba zada isigyti toki objektyva? Verciau testuotu tai kas yra prieinama ir dazniau perkama.
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2009.02.10, 01:01, rašė:
    Galvoji zurnala skaito vien biedni megejai ?
  • Mongolas
    Mongolas 
      2009.02.10, 11:01, rašė:
    NA o kaip tau atrodo i ka reikia orientuotis kai nori parduoti ar i tuos 5% vartotoju ar i tuos 95% kurie turi pigesnius biudzetinius objektyvus? Ar pirktum zurnala jei ten visa laika butu lyginami , aprasomi haselblade , leica fotoaparatai ir ju priedai?
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2009.02.10, 17:50, rašė:
    Pirmą kartą toks brangus objektyvas bus aprašytas, o čia jau "visą laiką" tipo lyginam brangius :D
  • Mongolas
    Mongolas 
      2009.02.10, 18:05, rašė:

    Manau zurnalas skirtas megejams.. nes rimti fototechnikos vartotojai zino ka pirkti ir ko jiems reikia!! Paskaitykite forumo temas suprasite kas laiudzej neaisku ir ko mums reikia! Nebukite tarsi seimas....  Tau pavizdys.. renkiesi masina iki 20 000 ziuri 2 zurnalai viename apraso masinas iki 20 000 kitame nuo 1000 000 Ir kuri pirksi????  PAPRASTA IR LOGISKA net ekonomikos mokslu baigt nereikia!!

    Ps. minusus delioti vaikiska!!!!!

  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.10, 14:35, rašė:
    Prie ko cia biedni? Geriau pratestuotu pvz nauja nikon 50 1.4 G, butu daugiau naudos. Kalba eina apie produktus kurie yra aktualus pirkejui.
  • Domast
    Domast 
      2009.02.10, 11:51, rašė:
    kuo blogai yra platesnis žmogaus akiratis? Jei neturi pinigų tai domėtis reikia vien medžio drožyba?
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.10, 14:38, rašė:
    Akirati gali plesti tada kai daug zinai kas savam darze darosi. O cia dabar svajuku dramblionem uzsiima (carl zeiss 1,4 ir dar rankinio fokusavimo).
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2009.02.10, 17:46, rašė:
    Pigius 50'ukus testavom, vidutinius testavom - duoklę mėgėjams atidavėm. Kas dar savam darže neaišku ?
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.10, 17:51, rašė:
    Jau parasiau, reikia naujojo nikon 50mm 1.4 G testo. Senojo 50mm 1.4 D irgi netestavot. Pentax 50mm 1.4 testo irgi nera. Jeigu Canon pratestavot, tai dar nereiskia kad viskas atlikta, yra ir kitu brandu. Ir nereikia cia mandriai rasineti, duokle megejams... tik pamanykit.
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2009.02.10, 17:50, rašė:
    Bile amsėt...
  • Pažengęs Guru (išsitrynęs)    2009.02.10, 17:54, rašė:
    Netiesa parasiau? Nusileiskite tamsta ant zemes ir priimkite ir kitu nuomone.
  • zamass
    zamass 
      2009.02.11, 11:49, rašė:

    Manau atsiras ir toks palyginimas ;)

  • Svečias    2009.02.07, 20:59, rašė:
    gal kas atsakys i klausima, kodel "karunos" formos blende pranasesne uz cilindro?
  • Bilijonas
    Bilijonas 
      2009.02.08, 02:39, rašė:
    Taigi čia elementari geometrija. Kadras nėra kvadratas, todėl ir blenda "į šonus" turi plačiau matyt. O geometrijos kalba tai kūgio susikirtimas su stačiakampiu, duoda "dantyta" blendos pakraštį.
  • Domast
    Domast 
      2009.02.07, 21:27, rašė:
    laukiu nesulaukiu testo papildymo su carl zeiss penkias dešimtuku :)
  • Svečias    2009.02.08, 18:37, rašė:
    Man įdomu, ką efoto nariai mano apie tą kontrasto testą. Prie f1.4 pas canona centre matosi violetinis atspalvis, o pas sigma žalsvas. Mano žiniomis tas paprastai pasireiškia esant atitinkamai backfokusui ir frontfokusui prie plačių diafragmų. Tas vadinama lyg ir "longitudinal chromatic aberrations", o kai kur atrodo ašinėmis CA ar pan.(kalbama abie išfokusuota nuotraukos dalį, kuri iš karto už sufokusuoto taško įgauna žalsvą atspalvį, o prieš - violetinį/rausvą, čia puslapio apačioje šiek tiek apie tai paaiškinta: www.photozone.de/canon-eos/265-voigtlander-sl-70mm-f25-color...)
    Jei laikysim, kad ištikrųjų canon buvo sufokusuotas šiek tiek per toli, tai automatiškai kraštai dėl galimo fokusavimo plokštumos išlinkimo būtų dar labiau nutolę nuo optimaliausio fokuso taško ir todėl matome mažesnį aštrumą. Tuo tarpu Sigmos kraštai atvirkščiai - dėl fokuso plokštumos išlinkimo priartėtų prie optimalaus fokuso taško, nes centras sufokusuotas per arti ir dėl to paaštrėtų.
    Nežinia kaip dėl testų su pridaryta diafragma, ar buvo keičiamas fokusas ar ne, bet pridarant akivaizdu, kad didėtų DOF ir kontrastas, tuo pačiu ir mažiau įtakos turėtų galimas fokusavimo ploktumos išlinkimas.
    Trumpai tariant man kyla abejonių dėl testo tikslumo bent jau prie atvirų diafragmų ir aišku suprantu, kad sunku atlikti tikrai tikslų ir objektyvų panašaus pobūdžio testą.
  • mindaugasdd
    mindaugasdd 
      2009.02.08, 22:04, rašė:
    Visiems šitiems testams reikia lazerinės optikos testavimo prietaiso. Kuris įgalintų gamintojų kokybės testavimo tikslumą. Tačiau įvertinus tai, jog kiekvienas mirtingas tokių testavimo prietaisų namie neturi, pakanka ir paprasto testo. Dėl netikslaus sufokusavimo - paklaidos visada tikėtinos. Teks laukti kitų testų...:)
  • eFoto redaktorius    2009.02.08, 22:29, rašė:
    matyt testuojant reikės daryt fokuso žingsnius kad tokių paklaidų išvengti
  • Svečias    2009.02.08, 23:19, rašė:
    galejo dar nikor 50 1.4 G idet, sigma nikon irgi gamina.

  • aiktubaiktu (išsitrynęs)    2009.02.12, 01:26, rašė:
    jai ne tai prasau www.dpreview.com/lensreviews/widget/Fullscreen.ashx?reviews=... cia galima priverti diafragma ir su pele uzvedus ant kaikuriu vietu paziureti kokybe detaliau, matosi ir chromatine aberacijos...skanaus.
  • aiktubaiktu (išsitrynęs)    2009.02.12, 01:30, rašė:
    pasikeiskte viena objektyva i sigma kad galetumete palygint. kazkodel perkopypeistinus nuoroda teste matosi abu canonai....
  • Hagov
    Hagov 
      2009.02.12, 19:02, rašė:
    Man atrodo kad Canon per nelyg atsipute optikos srityje. Visi sitie 50mm ir 24-70 ir 70-200 ir ktuva kitu, yra seni kaip pasaulys. nieks jokiu upgrade nedare jau N metu. Vat praeitais metais 16-35mm atnaujino ir tiek. Gal kazkada pries 4-5 metus jiu optika ir buvo geriausia (kainos-kokybes) dabar kai Sigma ir kiti gamintojai nemiega tikrai matau kad yra zymiai geresniu sprendimu.

    Ir aplamai vis daugiau linkstu link Nikon technikos.
  • hideo
    hideo 
      2009.02.13, 19:42, rašė:
    šiaip tai keista, kad tokie, pusiau semi-pro, objektyvai testuojami ant crop matricos - realiai juk 'išanalizuojama" tik 40% rezultato. pvz man pagrindiniai 1.4 ir 1.8 darbo skirtumai pilnai atsikleidė tik juos abu ant pilno kadro užsukus. Ir šiaip, visus objektyvus per naujo pervertint tenka..

    lentučių testai, aišku idomūs, bet fotografuojam realybėj ne testines lenteles - daugumos objektyvų darbo pobūdis keičiasi, priklausomai nuo atstumo į kurį fokusuojama, objektyvai su šiek tiek sferine ryškumo zona gali visiškai nykiai atrodyt testuose, bet puikiai realiose situacijose, galų gale kai kurie objektyvai labiau tinka vienam siužetui, kiti - kitam
  • Jako
    Jako 
      2009.03.07, 11:44, rašė:
    Straipsnis Canonistams :(
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti