Universalūs objektyvai „Nikono“ sistemai
2008.11.26  Straipsniai:  Objektyvo testasŽurnalas FOTO    21 12083
 
Objektyvai  
Ilgiau pasinaudojus į fotoaparato komplektą įeinančiais paprasčiausiais objektyvais anksčiau ar vėliau kyla nepasitenkinimas jų galimybėmis. Dažniausiai fotografams nusibosta lėtas fokusavimas, ne itin tvirtas korpusas ima atrodyti nepatikimas, pradeda nebetenkinti nuotraukų kokybė, ypač ryškumas. Tuomet neretai bandoma ieškoti „kažko panašaus, bet geresnio" - analogiško židinio nuotolio objektyvo, tačiau pasižyminčio geresnėmis optinėmis savybėmis.

Šiame teste kaip tik ir palyginome keturis populiariausius bendrosios paskirties kintamojo židinio objektyvus „Nikono" sistemai. Ar verta mokėti didelius pinigus ir įsigyti tik originalius „Nikkor" objektyvus, ar atskirais atvejais galima pasikliauti ir trečiųjų šalių gamintojų siūlomais ir dažnai vos ne trigubai pigesniais analogais.

Pirmą kartą susidūrusiems su trečiųjų šalių gamintojais (bendrovėmis, kuriančiomis objektyvus įvairioms fotoaparatų sistemoms) derėtų priminti keletą svarbių faktų. Pirmiausia, nei viena jų negarantuoja šimtaprocentinio suderinamumo su jūsų turimu ir ypač būsimu fotoaparatu. Pasitaiko atvejų, kad, pakeitus fotoaparatą naujesniu, objektyvas tiesiog nebeveikia (tiesa, šį trūkumą ištaiso garantinės priežiūros įmonės). Be to, trečiųjų šalių bendrovių objektyvų gamybai būdinga prastesnė egzempliorių kontrolė. Trumpai tariant, kartais du vienodi objektyvai gali skirtis optine kokybe kur kas labiau nei norėtumėte. Tad prieš įsigyjant nepakenktų su pasirinktu objektyvu nufotografuoti keletą bandomųjų kadrų, o grįžus namo (ar tiesiog parduotuvėje) išanalizuoti rezultatus. Vienaip ar kitaip, situacija gerėja ir vienareikšmiškai teigti, kad visi neoriginalūs objektyvai yra blogi, būtų ne visai teisinga.


SIGMA 18-50 mm F 2.8 EX DC Macro HSM  
SIGMA 18-50 mm F 2.8 EX DC Macro HSM

„Sigma" buvo bene pirmoji firma, išleidusi kokybišką atviros diafragmos „įprasto" židinio nuotolio objektyvą, skirtą įvairių gamintojų skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams. Tiesa, pirkimo bumą buvo šiek tiek pristabdę faktai apie išties gana prastą egzempliorių kontrolę: forumuose mirgėte mirgėjo visiškai priešingi „Sigmos" objektyvus įsigijusių fotografų įspūdžiai. Bet tai maždaug 4 metų istorija ir panašu, jog reikalai krypsta į gerąją pusę. 2006 m. buvo pristatyta atnaujinta objektyvo versija - sumažintas minimalus fokusavimo atstumas („Macro"), o dar po metų - specialiai „Nikono" aparatams skirtas modelis su ultragarsiniu varikliu (HSM). Verta pastebėti, kad objektyvas beveik nepriekaištingai ergonomiškas - juo patogu tolinti ir artinti vaizdą (aišku, rankinio fokusavimo žiedas galėtų būti ir kiek didesnis), objektyvas nėra sunkus, tačiau išties tvirtas. Į komplektą įeina ne tik blendė, bet ir pusiau kietas objektyvo dėklas, kurį labai patogu nešiotis prisisegus prie diržo. Nors į objektyvą įmontuotas ultragarsinis variklis, nėra FTM (full time manual) - galimybės koreguoti fokusavimą nejungiant rankinio fokusavimo režimo. Taip pat gaila, kad objektyvo filtrų sriegis netipinis - 72 mm: tokio skersmens objektyvų nedaug, todėl turintiems nemažą filtrų arsenalą greičiausiai teks papildyti kolekciją dar vienu kitu stiklu arba pirkti specialius adapterius

Matymo kampas: 77°-32°
Minimalus fokusavimo atstumas: 25 cm
Maksimalus artinimas: 1:3
Fokusavimas: vidinis su HSM (ultragarsinis variklis)
Filtro diametras: 72 mm
Svoris: 535 g
Rinkos kaina: apie 1600 Lt

Privalumai:

Labai gera optikos kokybė
Tvirtas korpusas
Tylus fokusavimas
Į komplektą įeina pusiau kietas dėklas objektyvui
Labai geras kainos ir kokybės santykis

Trūkumai:

Nėra FTM (galimybės pakoreguoti fokusavimą neįjungus rankinio fokusavimo režimo)
Tik vidutiniška sparta, nors naudojamas HSM (ultragarsinis variklis)
Modelis su HSM gaminamas tik „Nikon" aparatams
Pastebimos chromatinės aberacijos naudojant platų kampą
Netipinis (72 mm) filtrų sriegio diametras

SIGMA 18-50 mm F 2.8 EX DC Macro HSM  
SIGMA 18-50 mm F 2.8 EX DC Macro HSM  

TOKINA AT-X 165 PRO DX

Tokina AT-X 165 PRO DX  
Prieš kelerius metus nutraukusi „biudžetinių" objektyvų gamybą, „Tokina" ėmė gaminti aukštesnės klasės objektyvus. Beje, derėtų pastebėti, kad šis sprendimas išties vykęs. Kiekvienas „Tokinos" PRO serijos objektyvas pasižymi ypatinga kokybe, tad nenuostabu, jog „Tokina AT-X 165 PRO DX" sukėlė fotografų susidomėjimą ir diskusijas daug anksčiau, nei buvo išleistas. Džiugu, kad šis modelis pateisino daugelio lūkesčius - į akis pirmiausia krenta tvirtas korpusas, o komplekte esančios blendės vidus dengtas specialiu kailiuku, skirtu dar efektyvesniam šviesos atspindžių eliminavimui. Tiesa, vienas dalykas šiek tiek glumina - tolinimo ir artinimo žiedas tėra maždaug centimetro pločio ir yra pakankamai arti fotoaparato, o rankinio fokusavimo žiedas bent du tris kartus platesnis ir įrengtas kur kas patogesnėje vietoje (objektyvo gale). Galbūt prie to priprantama, o gal objektyvas labiau tinka fotografams, dažniau besinaudojantiems rankinio fokusavimo sistema, tačiau sukeitus šiuos žiedus objektyvas galėtų tapti gerokai ergonomiškesnis. Beje, skirtingai nuo kitų objektyvų, „Tokina" neturi rankinio ir automatinio fokusavimo perjungimo svirtelės. Norint įjungti rankinio fokusavimo režimą, pakanka patraukti rankinio fokusavimo žiedą į save. Įgudus naudotis labai patogu, be to, toks funkcionalumas beveik priverčia pamiršti, kad objektyvas neturi FTM galimybės.

Matymo kampas: 82°-31°
Minimalus fokusavimo atstumas: 30 cm
Maksimalus artinimas: 1:4,88
Fokusavimas: vidinis
Filtro diametras: 77 mm
Svoris: 610 g
Rinkos kaina: apie 1900 Lt.
Tikslesnės kainos ir informacija kataloge.

Privalumai:

Gera nuotraukų kokybė pridarius diafragmą
Tvirtas korpusas
Platus objektyvo kampas 16 mm
Kokybiška blendė

Trūkumai:

Prasti rezultatai esant atvirai diafragmai
Nėra FTM (galimybės pakoreguoti fokusavimą neįjungus rankinio fokusavimo režimo)
Ryškios chromatinės aberacijos

Tokina AT-X 165 PRO DX  
Tokina AT-X 165 PRO DX  















TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)

TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)  
Juostinių fotoaparatų rinkoje įsitvirtinęs ir DSLR turėtojų pamėgtas „Tamron 28-75/2.8" neseniai sulaukė įpėdinio. Pastarasis pritaikytas išskirtinai skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams, kurių vaizdo jutikliai ne didesni nei 24x16 mm. Palyginti su didžiausiu varžovu - „Sigma 18-50", „Tamron 17-50" turi keletą pranašumų. Pavyzdžiui, jis yra sąlyginai patikimesnis, nes gamintojas vykdo griežtesnę egzempliorių kontrolę (sprendžiant iš atsiliepimų forumuose ir techninės priežiūros dirbtuvėse, brokuotų kopijų buvo pastebimai mažiau nei „Sigmos"). Be to, kiti „Tamrono" pranašumai - vienas papildomas plačiojo kampo milimetras ir kur kas geresnis chromatinių aberacijų valdymas. Gerųjų savybių sąrašą papildo ir labai patraukli kaina, todėl iki šiol jis yra vienas perkamiausių tokios klasės objektyvų. Iš pažiūros - objektyvas kaip objektyvas: santykinai kompaktiškas, gana lengvas, nors atrodo tvirtai, o išvaizda ganėtinai panašus į „Sigmos" analogą. Kaip ir kitų palyginime dalyvavusių objektyvų gamintojai, į komplektą „Tamron" nemokamai įdėjo ir paprastą plastikinę blendę.

Matymo kampas: 79°-31°
Minimalus fokusavimo atstumas: 27 cm
Maksimalus artinimas: 1:4,5
Fokusavimas: vidinis
Filtro diametras: 67 mm
Svoris: 430 g
Rinkos kaina: apie 1400 Lt
Tikslesnės kainos ir informacija kataloge.

Privalumai:

Ryškus kadro centras
Geri rezultatai pridarius diafragmą
Puiki chromatinių aberacijų kontrolė
Maža kaina

Trūkumai:

Neryškūs nuotraukų pakraščiai naudojant platųjį kampą
Lėtas fokusavimo procesas
Nėra FTM (galimybės pakoreguoti fokusavimą neįjungus rankinio fokusavimo režimo)

TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)  
TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)  
TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)  
TAMRON SP AF 17-50 mm F 2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)  













NIKKOR 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX

Nikkor 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX  
Jei nėra noro rizikuoti perkant trečiųjų šalių objektyvus, visuomet galima rinktis iš fotoaparato gamintojo siūlomų optikos prekių. Bėda ta, kad tokie objektyvai dažnai būna gerokai brangesni (pavyzdžiui, „Nikkor 17-55" kaina tris su puse karto didesnė už „Tamrono" analogo), todėl labai svarbu įvertinti savo poreikius ir vadinamąjį WAF (Wife acceptance factor) faktorių, rodantį žmonos pritarimą jūsų norui pirkti pasirinktą prekę. Dažniausiai brangūs technikos „žaislai" pasižymi itin žemomis WAF vertėmis, tad siekiant išvengti katastrofos šeimoje, verta iš anksto padiskutuoti su savo antrąja puse dėl pirkimo. Juokai juokais, bet šis „Nikono" modelis išties išsiskiria įspūdinga kaina: konkurentų analogus galima įsigyti už 1400-1900 litų, o už „Nikkor 17-55" teks pakloti net 5000 Lt. Žinoma, už tokią kainą gaunamas neeilinis gaminys: korpusas tvirtesnis nei bet kurio kito palyginime dalyvavusio objektyvo, jis taip pat atsparus dulkėms ir drėgmei, be to, veikia itin tyliai (tam tikrose situacijose būtų nepakeičiamas). Prie objektyvo pridedama masyvi blendė turi specialų tvirtinimo mygtuką, be kurio jos nenuimsite (taip užtikrinama patikima blendės fiksacija). Tiesa, galima ir šiek tiek paniurzgėti. Kaip ir „Tokina", šis „Nikono" modelis turi labai siaurą tolinimo ir artinimo žiedą ir bent du tris kartus platesnį rankinio fokusavimo žiedą. Vis dėlto skirtingai nuo „Tokinos", „Nikono" rankinio fokusavimo žiedas veikia visuomet (FTM funkcija), todėl tikimybė netiksliai sufokusuoti netinkamai padėjus ranką yra didesnė. Šypseną sukėlė „Nikono" svetainėje prie objektyvo aprašo pridėtas „lightweight" (mažo svorio) žodelis - objektyvas yra tikrai masyvus ir sveria nemažai (apie 750 g). Keista, kad „Nikonas" nepridėjo geresnio objektyvo dėklo - komplekte yra tik minkštas objektyvo dėkliukas (praktiškai, maišelis). Įdomu ir tai, kad labai panašus „Canono" gaminys („Canon EF-S 17-55 mm F 2.8 IS USM") turi stabilizavimo sistemą - galbūt šį trūkumą „Nikonas" kompensavo sukurdamas daug tvirtesnį nei konkurento korpusą ir jau minėtą papildomą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės.

Matymo kampas: 79°-28°
Minimalus fokusavimo atstumas: 36 cm
Maksimalus artinimas: 1:5
Fokusavimas: vidinis su SWM (ultragarsinis variklis), FTM funkcija
Filtro diametras: 77 mm
Svoris: 755 g
Rinkos kaina: apie 5000 Lt
Tikslesnės kainos ir informacija kataloge.

Privalumai:

Beveik nepriekaištinga optikos kokybė
Tvirta ir patikima konstrukcija
Atsparumas dulkėms ir drėgmei
Spartus, tylus ir tikslus fokusavimas
Galimybė bet kada pataisyti fokusavimo netikslumus (FTM)
Į komplektą įeina minkštas dėklas objektyvui

Trūkumai:

Didelė kaina
Ne itin patogus artinimo žiedas
Pastebimos (tiesa, nedidelės) chromatinės aberacijos
Galėtų būti stabilizavimo sistema

Nikkor 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX  
Nikkor 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX  
Nikkor 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX  
Nikkor 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX  





























Kontrasto testai

Kontrolinis vaizdas  
Kontrasto, arba objektyvų „aštrumo", testuose buvo fotografuojama standartinė vaizdo skiriamosios gebos skalė. Šis testas yra svarbus ir gana reprezentatyvus: kuo geresnis objektyvo kontrastas, tuo geresnė ir vaizdo skiriamoji geba (įmanoma įžvelgti daug smulkių, nesusiliejančių linijų) bei spalvos (geresnis kontrastas - ryškesnės spalvos).
Nufotografavus skalę, buvo iškirptos tam tikros kadrų vietos - nedidelis centro ir nuotraukos krašto kvadratas. Iškarpos šiek tiek padidintos, kad skaitytojui būtų lengviau įžvelgti skirtumus.

Fotografavimo parametrai:

Fotoaparatas: „Nikon D80"
Fotografavimo režimas: Av (diafragmos prioritetas), +1EV korekcija
ISO: 200
Aplinkos šviesa: 4100K
Nuotraukos formatas: NEF (RAW)
Konvertuota: „Nikon Capture NX 2", +0.5EV papildoma korekcija

18 mm židinio nuotolis  

18 mm

Esant 18 mm židinio nuotoliui atsiskleidžia kiekvieno objektyvo didesni ar mažesni trūkumai. Nors „Sigmos" ir „Nikkoro" objektyvais fotografuotų nuotraukų pakraščiuose vaizdas išskirtinai ryškus pasirinkus bet kokias diafragmos reikšmes, bet gana ryškiai matomos ir chromatinės aberacijos. Nuo pastarųjų kenčia ir „Tokina", tačiau kai diafragma atvira (iki F 5.6), ji nesugeba pasivyti prieš tai minėtų varžovų ryškumu. Prasčiausiai plataus kampo teste pasirodė „Tamronas": nors nuotraukose visiškai nematyti chromatinių aberacijų, esant atviroms diafragmoms vaizdas kampuose visiškai neryškus. Kadro centro iškarpų lyderiai lieka tie patys: „Sigmos" ir „Nikkoro" rezultatas nepriekaištingas, tiesa, čia „Tamronas" šiek tiek pranoksta „Tokiną".

 

18 mm židinio nuotolis  

50 mm

Židinio nuotoliui pasiekus 50 mm, situacija šiek tiek keičiasi. Žinoma, ryškumu kadro kraštuose neabejotinai pirmauja „Nikkoras" - vaizdas puikus net esant atviroms diafragmoms (tiesa, matomos nežymios chromatinės aberacijos). Šiek tiek prasčiau pasirodė „Sigma" - kiek neryškūs kadro kraštai diafragmai esant F 2.8, tačiau ją vos vos pridarius vaizdas tampa labai geras. Svarbu paminėti, kad esant 50 mm „Sigma" puikiai „tvarkosi" su chromatinėmis aberacijomis. Ant kulnų jai lipa ir „Tamronas" - jokių chromatinių aberacijų ir beveik identiški rezultatai esant bet kokiai diafragmos reikšmei. Prasčiausiai pasirodė „Tokina": esant atviresnėms diafragmoms, šis objektyvas užtikrina tik patenkinamą ryškumą, o ir pridarius diafragmą pastebimos chromatinės aberacijos kadro kraštuose.

 

Fokusavimas

„Sigma" fokusavimo teste pasirodė vidutiniškai. Nors į objektyvą įmontuotas ultragarsinis variklis (HSM), greičiausiai tai mažoji jo versija: aparatas fokusuoja tyliai, bet ne itin sparčiai. Turbūt tinkamiausias žodis „Sigmos" fokusavimo spartai apibūdinti būtų „tingus".
„Tokina" pateikė malonų siurprizą - nors objektyvas neturi jokio ultragarsinio variklio, fokusavimo sparta buvo išties įspūdinga ir tik nedaug nusileido „Nikkorui". Tiesa, fokusuojant girdimas šioks toks garsas, bet jis nėra nei labai erzinantis, nei labai pastebimas.
„Tamronas" šiame teste pasirodė bene kukliausiai. Fokusuodamas jis skleidė aiškiai girdimą garsą (kai kurių senesnių modelių skleidžiami garsai primena dantų grąžtą), o fokusavimo sparta nebuvo labai didelė. Žinoma, jis „pralenks" paprasčiausius į komplektą įeinančius objektyvus, tačiau teste dalyvavę varžovai visgi įrodė savo pranašumą.
Na, o neabejotinas testo lyderis - „Nikkoras". Naudodamas „Nikono" sukurtą ultragarsinį variklį (SWM), jis sparčiai fokusavo tiek esant geram apšvietimui, tiek ir prieblandoje. Aparatas fokusavo taip tyliai, kad kartkartėmis tekdavo su nuostaba žvilgtelėti, ar jame išties kas nors sukiojasi.

Apibendrinimas

Galima teigti, kad aiškių lyderių šiuose bandymuose taip ir neatsirado. Žinoma, optinėmis savybėmis ir sparčiu fokusavimu neabejotinai pirmauja „Nikkoras". Kita vertus, jei mėgstate keliauti, sunku būtų jums rekomenduoti šį objektyvą dėl didelių gabaritų ir svorio. Nebus paprasta ignoruoti ir didžiulį kainų skirtumą (palyginti su analogais), ypač turintiems ribotą biudžetą. Visiška priešingybė - „Tamronas": lengvas, pigus objektyvas, tačiau nesugebantis susidoroti su kadro kampų ryškumo problemomis esant atviresnėms diafragmoms. Žinoma, jei fotografuotumėte itin gerai apšviestus objektus. tai būtų puiki investicija. Neblogas kompromisinis variantas galėtų būti „Tokina" - spartus fokusavimas, platus kampas ir palyginti nebloga nuotraukų kokybė sužavės ne vieną, tačiau kai kam gali „užkliūti" siauras fokusavimo žiedas ir ryškios chromatinės aberacijos. Bene geriausias kainos ir kokybės požiūriu būtų „Sigma", bet net ir jo gamintojams reiklesni fotografai galėtų papriekaištauti dėl plataus kampo - jis galėtų būti dar milimetru ar pora platesnis. Nuoširdus patarimas perkantiems objektyvą: įvertinkite savo biudžetą, poreikius ir pasirinkite tinkamą variantą - pasirinktasis objektyvas ir bus geriausias!

Mikas Binkis
Žurnalas FOTO


Komentarai
Turinys
  • adata
    adata 
      2008.11.26, 14:05, rašė:
    info cia apie WAF :D
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2008.11.26, 17:30, rašė:
    Va va. Tas WAF tikrai kelia keblumų :)
  • Mongolas
    Mongolas 
      2008.11.26, 20:50, rašė:
    Jei ne tas WAF tai puse "fotografu" be kelniu butu is to didelio "taupumo" :DD
  • omnis
    omnis 
      2008.11.27, 10:40, rašė:
    kaledu seneli atnesk man sigmos objektyva
  • Ofistasijus Ziobra
    Ofistasijus Ziobra 
      2008.11.27, 15:07, rašė:
    O kur universalas 18-200?
  • eFoto redaktorius    2008.11.27, 15:23, rašė:
    Bus dar kitose temose.. ? :)
  • Svečias    2008.11.27, 16:23, rašė:
    o aš vistiek noriu nikkoro:)
  • Astuoni (išsitrynęs)    2008.11.27, 16:24, rašė:
    O aš vistiek noriu Nikkor'o:)
  • Gedutis
    Gedutis 
      2008.11.28, 15:19, rašė:
    ooo, Snikas xDD
  • foto veidrodis
    foto veidrodis 
      2008.11.28, 20:06, rašė:
    isvada, jei nori pigiai reiks su tamtikrais nuansais susitakyti :)
  • Ka Zinau Kas As toks
    Ka Zinau Kas As toks 
      2008.11.29, 13:35, rašė:
    Turiu toki Tamroniuksti,  kainos ir kokybes santykis tai tikrai pakankamai geras :} fokusas toks grynai Tamroniskai letas :}  Nikkoras zinoma liks nikkoru, bet nesu pasiryzes moket 3 ar 4 kart brangiau :}
  • Grigas
    Grigas 
      2008.11.30, 01:52, rašė:
    Korektūros klaidų pilna: džiaugiamasi esančiomis chromatinėmis aberacijomis, apibendrnant maišomi fokusavimo ir transfokavimo žiedai ir panašiai
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2008.12.02, 15:16, rašė:
    Jei nesunku, gal galima konkrečiau į privatą su pastebėjimais / pataisomis ?
  • Anketa Istrinta
    Anketa Istrinta 
      2008.11.30, 02:01, rašė:
    snikis su sesute savo.. :D:D:D
  • Gedutis
    Gedutis 
      2008.11.30, 19:09, rašė:
    ji snikio sesė??
    meluoji.. xD
  • Anketa Istrinta
    Anketa Istrinta 
      2008.12.01, 14:32, rašė:
    nemeluoju pazystu :D
  • Gedutis
    Gedutis 
      2008.12.02, 13:23, rašė:
    graži sesė xD
  • super-sajanas
    super-sajanas 
      2008.11.30, 04:06, rašė:
    nikoras cia ryskiai spindi, taciau sis objektyvas nevertas tokiu pinigu nes panasu kad tai objektyvas be ateities. kaip pro klases objektyvui be ateities tai didelis minusas. 
  • meduolis23
    meduolis23 
      2008.12.02, 02:51, rašė:
    ...."Galėtų būti stabilizavimo sistema...."    Kalbama apie si stikla NIKKOR 17-55 mm F 2.8G ED-IF AF-S DX. Arba kazkam laikas eiti i aguonu barstytojus i bulkuciu kepykla arba kazkam isvis nlb suprantamas sis stiklas su 2.8 skyle :) :)
  • mikasfoto
    mikasfoto 
      2008.12.02, 15:14, rašė:
    Sakai pasigirsi, kad beveik nerauki fotografijoje ir greičiausiai nesi rankoje turėjęs nei objektyvo su 2,8 skyle, nei stabilizuoto objektyvo ? ;)
  • marko
    marko 
      2008.12.11, 16:56, rašė:
    ...kad tokie straipsniai randasi... :) Tik, nesutikčiau, kad Nikkor objektyvas labai jau geras savo optinėmis savybėmis ir plius dar kaina... Tai tikrai ne neidealus pasirinkimas, nors ir norėčiau. O šiaip norėčiau pabandyti Tokina. Beje, apie visus skaičiau angliškam puslapy ir ten tikrai Nikkor'as nesužibėjo, kaip ir siūlomas Sigma, kur kas geriau būtų Tamron, kuris gan ryškiai turėtų piešti visam diapazone. Ir vis dėlto norėtus Tokina, bet, kaip ir čia, ir ten paminėtos aberacijos... Tad, kol kas liks, matyt, tik 18-70 iš Nikkor.. :)
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti