Redagavimas
Nuotraukų koregavimas, redagavimas

Nuotraukų spausdinimo niuansai: kaip pašviesinti?

2016.03.17  Straipsniai:  Redagavimas   +38.9  
 
Koreguota IR nekoreguota nuotrauka. Pažiūrėkite stipriai prisimerkę  
Tie patys vaizdai monitoriuje ir atspausti popieriuje stipriai skiriasi. Spausdintos nuotraukos šviesumas priklauso nuo apšvietimo, o vaizdas kompiuterio ekrane visad šviečia, todėl net tamsi nuotrauka atrodo ... tamsokai, bet pakenčiamai. Popieriuje tokia nuotrauka, jei apšvietimas nėra stiprus, atrodys prastai.
Dėl to nuotraukų ir fotoknygų spaudėjai kartais sulaukia priekaištų „Atspaudėte per tamsiai!“.
Ypač dažnas atvejis - tai veidai šešėliuose. Čia fotoaparato automatika bejėgė. Tokias nuotraukas būtina koreguoti.  Skaityti toliau...

REPOST: Ką reikia žinoti apie makiažą, ruošiantis fotosesijai?

2015.11.29  Straipsniai:  FotografavimasRedagavimas  20  +81.7  
 
xSeRaSx: ***   Komentarai [3]

Turbūt kiekviena moteris, vartanti blizgius mados žurnalus, nors kartą save įsivaizdavo fotomodeliu. Tačiau peržiūrint savo nuotraukas dažnai tenka nusivilti. O juk paslėpti nedidelius trūkumus ir paryškinti savo natūralų grožį nėra labai sudėtinga. Svarbu nepersistengti ir rasti aukso viduriuką tarp „per daug“ ir „per mažai“.

  Skaityti toliau...

Photoshop komandos ir teisingas nuotraukos detalių paryškinimas

2011.10.26  Straipsniai:  RedagavimasJūsų straipsniai  33  +73.2  
 

Jums tikriausiai dažnai prireikia nuobodžiai koreguoti daug nuotraukų? O juk visa tai gali už jus padaryti Photoshop`o komandos – sau pasilikite galimybę bet kuriame žingsnyje įsikišti ir pakoreguoti kiekvieną veiksmą atskirai. Pasigilinkime ir pamatysime, kad koreguoti visiškai paprasta.  Skaityti toliau...

Nemokamos programos nuotraukų peržiūrai ir redagavimui

2011.08.17  Straipsniai:  RedagavimasTvarkymas  31  +62.6  
 
pixlr.com  
Kokią programą rinktis nuotraukų peržiūrai ir koregavimui? Photoshop?
Photoshop yra sudėtingas, didelis ir brangus įrankis profesionaliam darbui.
Ne, Photoshop tikrai nebūtinas 99% fotografijos mėgėjų. Daugumai net patogiau dirbti su paprastesnėmis programomis - šios dažniausiai yra lengviau suprantamos ir turi būtiną funkcijų rinkinį greitam ir efektingam nuotraukų koregavimui.
Apžvelkime geriausias nemokamas programas.  Skaityti toliau...

Erdvinės fantazijos

2011.01.31  Straipsniai:  RedagavimasŽurnalas FOTO    31  +74.0  
 
Geiša ir nindzė  

Adobe Photoshop yra viena iš tobuliausių nuotraukų redagavimo programų. Tačiau ji pati nieko nepadarys. Reikia įgūdžių ir fantazijos. Jei nėra fantazijos – reikia receptų. Na, o receptais pasidalinti visada galima. Tad ir mes pasidalinsime keletu iš jų. Šiam kartui paprasta, vaizdi ir šmaikšti idėja – „receptas“.
  Skaityti toliau...

Pamąstymai apie autorines teises

2010.04.12  Straipsniai:  Redagavimas  59  +62.3  
 
mlu: Rask 10 skirtumų   Komentarai [58]

Šiandien pradedam skaitmeninių fotomanipuliacijų konkursą. Konkursas vyks 3 savaites - iki  gegužės 2 dienos. Laimėtojams dovanosim daug gerų knygų.

Šia proga siūlau pamąstymus apie autorines teises. Fotomanipuliatoriams tai turėtų būti ypač aktualu - juk dažnai manipulacijose tenka panaudoti svetimas nuotraukas. Ar tai leistina?..  Skaityti toliau...

Panoramos

2010.01.26  Straipsniai:  RedagavimasŽurnalas FOTO    40  +52.9  
 
Debesų planeta. Nida, didžiosios kopos, lietui atsivejant. Almos Lukaševičiūtės nuotrauka  
Saulius Pakrijauskas

Pakalbėsime apie paprastas galimybes sukurti panoramą skaitmeniniu fotoaparatu be ypatingos technikos. Duosime šiek tiek patarimų, kaip sukurti geros medžiagos panoraminiam vaizdui. Kadrams sujungti pasirinkome programą „Hugin", kuri yra nemokama, atvirojo kodo, paprasta naudoti ir padeda atlikti darbą ne ką blogiau už komercinius produktus.
  Skaityti toliau...

Teisinga spalvonaika

2009.07.11  Straipsniai:  RedagavimasTvarkymas  62  +47.0  
 
Spalvų nuėmimas  
Nespalvotos nuotraukos paprastai atrodo geriau, nes nesimato spalvų derinimo problemų, fotografuojant nereikia galvoti apie spalvų kompoziciją.
Kaip padaryti nespalvotą nuotrauką? Fotografuoti naudojant nespalvotą juostą! :) Spalvotas skaitmenines nuotraukas versti į nespalvotas paprasta kompiuteriu. Pats blogiausias būdas - tai paspausti "Nespalvota" ar "Sepia" mygtuką. Šiame straipsnyje supažindinsime su teisingais spalvų šalinimo (spalvonaikos) būdais.  Skaityti toliau...

Universalus monitorius fotografui: kaip neapsirikti?

2008.12.28  Straipsniai:  RedagavimasŽurnalas FOTO    35  +24.5  
 
LCD monitoriai  
Mikas Binkis
Prisipažinsiu, esu labai reiklus vartotojas, todėl ieškodamas reikiamo, o ypač brangesnio daikto, skiriu daug (o kartais net ir per daug) laiko pasiūlos tyrimams. Šį kartą mano akiratyje atsidūrė monitorių rinka - su laiku atsirado poreikis pasikeisti ilgai turėtą 19 colių monitorių. Nors pagrindinis mano darbas susijęs su nuotraukų apdorojimu, esu ir nemažas žaidimų bei kino gerbėjas, todėl reikalavimų monitoriui sąrašas šiek tiek ilgesnis nei dera įprastam fotografui.  Skaityti toliau...

Spalvų erdvės ir fotospauda

2008.12.10  Straipsniai:  RedagavimasTeorija  16  +22.3  
 
RGB spalvų erdvė  

Kaip atspausdinti gerą fotonuotrauką? Atrodo toks paprastas klausimas, bet atsakyti paprastai į jį neįmanoma, nes nuotraukos kokybę lemia daugybė veiksnių. Net turint kokybišką veidrodinį skaitmeninį fotoaparatą ir gerą naują fotospausdintuvą, kartais spaudos rezultatas nuvilia. 
Tad šiame straipsnyje panagrinėkime vieną tai įtakojantį faktorių: spalvų erdves.
  Skaityti toliau...

Ryškumo gylis – pagal pageidavimą

2008.11.19  Straipsniai:  RedagavimasŽurnalas FOTO    54  +21.6  
 
Prieš ir po korekcijos  
Sodraus neryškumo, kurio dažnai norisi fotografuojant portretus, kompaktiniai fotoaparatai negali išgauti dėl techninių apribojimų - mažų matricų bei objektyvų. O ir su veidrodiniais paskubomis fotografuodami kartais tiesiog pamirštame apie šią detalę ar nespėjame laiku reaguoti į situaciją. Ką gi daryti, jei fonas nuotraukoje labiau traukia akį (blaško) nei fotografuojamas subjektas ar norisi išryškinti detalę iš margos aplinkos, o nuotrauka jau padaryta?  Skaityti toliau...

Manipuliacijos: Retro miestas

2008.10.28  Straipsniai:  RedagavimasŽurnalas FOTO    14  +   
 
Retro fotografija  
Žurnalo FOTO skaitytojai ne kart minėjo, kad trūksta paprastų pamokėlių, gudrybių kaip fotografuoti ar redaguoti savo nuotraukas.
Kituose numeriuose tokių straipsnių ir patarimų daugės. Kai kuriuos dėsim ir į eFoto.
Dabar pateikiam žurnalo FOTO Nr. 5(7) numeryje spausdintą Sauliaus Pakrijausko pamokėlę kaip padaryti 'retro' fotografiją.
  Skaityti toliau...

HDR atvaizdų kūrimas

2008.01.29  Straipsniai:  Redagavimas  48  +44.8  
 
HDR nuotrauka  
Dinaminis diapazonas (dynamic range) - tai skirtumas tarp vaizdo šviesiausių ir tamsiausių tonų. Realiai gamtoje šis skirtumas yra milžiniškas. Žmogaus akis prie jo prisitaiko, bet fotografuojant kontrastingus vaizdus sunku išvengti vaizdo broko. Dar sunkiau tokius vaizdus atvaizduoti ekrane ar popieriuje.
Kad galėtume grožėtis panašiais vaizdais buvo sugalvota HDR (High Dynamic Range) fotografija.
Šiame straipsnyje parodysim HDR vaizdų kūrimo procesą.
  Skaityti toliau...

Photoshop'o gudrybės

2008.01.02  Straipsniai:  Redagavimas  31  +13.0  
 
Straipsnis pirmiausia skiriamas visiškiems naujokams, todėl tie „profai“ kurie ryšis jį skaityti teapsišarvuoja kantrybe. Iš komentarų vertinimo supratau, kad čia nemažai žmonių, kurie nesupranta net kas yra sluoksniai. Tad pirmiausia – apie juos :)
  Skaityti toliau...

Monitoriaus kalibravimas. 1 dalis

2007.03.27  Straipsniai:  RedagavimasTvarkymas   +35.0  
 

Kiekvieną monitorių būtina suderinti (kalibruoti). Kam? - paklaustų kai kurie. Juk ir taip viskas matosi. Taip tekstas matosi, bet šviesios ar tamsios detalės gali nesimatyti. Net jei ir viskas matosi, tai dažniausiai ne taip kaip yra iš tikrųjų.  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas