Nemokamos programos nuotraukų peržiūrai ir redagavimui
2011.08.17  Straipsniai:  RedagavimasTvarkymas  31 113818
 
pixlr.com  
Kokią programą rinktis nuotraukų peržiūrai ir koregavimui? Photoshop?
Photoshop yra sudėtingas, didelis ir brangus įrankis profesionaliam darbui.
Ne, Photoshop tikrai nebūtinas 99% fotografijos mėgėjų. Daugumai net patogiau dirbti su paprastesnėmis programomis - šios dažniausiai yra lengviau suprantamos ir turi būtiną funkcijų rinkinį greitam ir efektingam nuotraukų koregavimui.
Apžvelkime geriausias nemokamas programas.

Programas fotografams (mėgėjams) galima suskirstyti į: programos nuotraukų peržiūrai ir paprastai korekcijai ir programos nuotraukų redagavimui (manipuliacijom).

Programos nuotraukų peržiūrai ir koregavimui

Tai programos nuotraukų peržiūrai ir paprastam nuotraukų apdorojimui: tiesinimui, karpymui, ekspozicijos korekcijai, efektų ir rėmelių uždėjimui.

Picasa  
Picasa

Privalumai: paprastas ir malonus valdymas, sparti nuotraukų peržiūra, unikalios galimybės
Trūkumai: minimalios nuotraukų koregavimo galimybės, nėra paketinio nuotraukų apdorojimo, „paslaptingas“ funkcionavimas.
Atsisiųsti: picasa.google.com
Tai gal populiariausia programa - visgi tai Google produktas.
Ši programa turi gana aiškią lietuvišką sąsają. Bet programos funkcionavimą perprasti sunkoka - nelabai aišku kaip nuotraukos saugojamos ir apdorojamos.
Importavus nuotraukas, jas galima nesudėtingai tvarkyti koreguoti: karpyti, pasukti, keisti ekspoziciją, taikyti paprastus efektus. Kiek rimtesnius efektus Picasa daro nuotoliniu būdu tinklapyje picnik.com.
Picasa turi ir unikalias galimybes: veidų atpažinimą, gana įmantrų nuotraukų katalogizavimo įrankį, nuotraukų žymėjimą žemėlapyje, galimybę nuotraukas įkelti į Google albumus ar eFoto.lt (su eFoto.lt įskiepiu).

XnView  
XnView

Privalumai: sparti nuotraukų peržiūra, paketų apdorojimas, galima redaguoti daug nuotraukų vienu metu, programa supranta Photoshop įskiepius, yra lietuviška sąsaja.
Trūkumai: mažoka populiariosios automatikos: rėmelių, efektų ...
Atsisiųsti: www.xnview.com
Tai gana sena ir retokai tobulinama programa, todėl jos valdymas nėra labai gražus ir šiuolaikiškai intuityvus, bet galimybėmis programa nesiskundžia.
XnView nuotraukas varto labai sparčiai. Nuotraukų redagavimo galimybes sunku lyginti su Picasa - tiesiog XnView turi daugiau klasikinių, techninių nuotraukų koregavimo galimybių, o Picasa - daugiau automatikos. Šis skirtumas gal ir sąlygotų programų pasirinkimą: XnView skirtas mokantiems elgtis su vaizdais, o Picasa labiau patiktų visiškai žaliems ar tiesiog nekvaršinantiems sau galvos dėl nuotraukų apdorojimo precizikos.
Nemažas XnView privalumas - patogus ir aiškus nuotraukų paketų (serijų) apdorojimas.
Patogios funkcijos: nuotraukų vartymas jų nekeičiant, ekrano kopijos padarymas, Photoshop įskiepiai, nuotraukų katalogizavimo galimybės.

PhotoScape  
PhotoScape

Privalumai: patogus ir aiškus valdymas, didelės nuotraukų apdorojimo galimybės (yra net retušavimo įrankis „Clone stamp“)
Trūkumai: nuotraukų peržiūra lėta, nėra lietuviškos sąsajos
Atsisiųsti: www.photoscape.org
Tai tikrai verta dėmesio programa: ji pakankamai funkcionali bet tuo pačiu - nekomplikuota ir patogi naudoti. Sąsaja, deja, ne lietuviška.
PhotoScape turi beveik visas įmanomas nuotraukų koregavimo galimybes - be įprastų įrankių yra ir galimybės pritaikyti pakankamai realistiškus juostų ir retro popieriaus imitavimo įrankius, uždėti nebjaurius rėmelius ar tekstą (net pagal EXIF duomenis), nuotraukas sudėlioti į maketą puslapyje.
Yra paketinis nuotraukų apdorojimas.
PhotoScape - tai pilnas komplektas visapusiškam nuotraukų apdorojimui ir spausdinimui.
Bet programa turi trūkumą - ji yra pakankamai lėta. Jei redaguojant nuotraukas lėtumas vos pastebimas, tai nuotraukų peržiūros funkcija patogiai bus galima naudotis tik turint pakankamai greitus kompiuterius.

Kurią rinktis?
Neskubančiam arba nenaudojančiam nuotraukų peržiūros funkcijos  - PhotoScape.
Skubančiam, norinčiam galimybių ir nebijančiam sunkumų - XnView.
Skubančiam mėgėjui be didelių poreikių ir Google fanui - Picasa.

Kitos programos

VERTA: Light Image Resizer - tai ypač paprasta ir patogi programa greitam nuotraukų mažinimui. Sumažintai nuotraukai galima pritaikyti nesudėtingas korekcijas. Galima uždėti vandens ženklus (logo), yra paketinis nuotraukų apdorojimas.

VERTA: pixlr.com/o-matic - tai paprastas nuotraukų koregavimo servisas internete (naršyklėje). Nuotraukų filtrai tikrai malonūs!

VERTA: FastStone. Geros nuotraukų apdorojimo galimybės. Panaši į XnView, patogesnė.
Bet nežiūrint viliojančio pavadinimo, nuotraukų peržiūra nėra ypač sparti (vos lėčiau nei XnView). Bet neskubantiems ir turintiems galingesnį kompiuterį ši programa puikiai tiks. Lietuviško vertimo nėra.
Plačiau apie programą.

IrfanVIew - tai šio žanro „dinozauras“.  Programa turi gana dideles galimybes ir spartą (bet mažesnę nei XnVIew), bet jos valdymas nėra patogus,  populiarių funkcijų (efektai, rėmeliai) - minimumas.

Programos nuotraukų redagavimui

Sudėtingesniam nuotraukų redagavimui ir manipuliavimui reikia rimtesnės programos. Tokia programa privalo turėti galimybę nuotraukas ir efektus dėti sluoksniais.
Deja, tokiam rimtam darbui programuotojai savo jėgų švaistyti nenori...
Yra tik keli variantai:
Gimp  


Gimp - tai tikrai gera, didelių galimybių programa.
Gimp kurta Linux operacinei sistemai. Vėliau ji pritaikyta veikti Windows ir MacOS aplinkose, bet programos veikimo principai liko labiau suprantami Linux vartotojams. Tad, jei naudojant Linux, tai Gimp Jums - puikiausias įrankis, o jei naudojat PC ar MAC, tai dar pagalvokit....


pixlr.com  
pixlr.com - tai nuotraukų redaktorius Jūsų naršyklėje. Tokia paslauga nėra naujiena, bet šis redaktorius ypatingas didelėmis, net fotomanipuliacijoms kurti pakankamomis galimybėmis. Programa atrodo ir valdoma kaip Photoshop, tad „pažaisti“ šia paslauga tikrai galima.
Aišku, naudotis servisu bus patogu tik turint greitesnį kompiuterį (2-3 Ghz) ir spartesnį interneto ryšį (bent 2 mbs).


Paint.Net  
Paint.NET - ši programa nuotraukų peržiūrai netinka, bet turi neblogas nuotraukų koregavimo galimybes. Programos trūkumai - prastas darbas su sluoksniais, iškarpom, lėtumas. Tad programa nors ir graži, funkcionali, bet nėra pakankamai patogi darbui.
Bet jau aktyviai daroma nauja programos versija, kurioje bus sluoksniai žadamos naujos funkcijos ir spartesnis darbas - tai programą kilstels į naują lygį. Palaukim.

Ignas Urbonas / eFoto redaktorius

Komentarai
Turinys
 • 0144
  0144 
    2011.08.17, 20:04, rašė:
  pora rekomendaciju ta pacia tema:

  pries dedant i interneta ar siaip mazinant nuotraukos apimti pravercia R.I.O.T:
  luci.criosweb.ro/riot/

  panoramoms naudoju Microsoft ICE:
  research.microsoft.com/en-us/um/redmond/groups/ivm/ICE.../
 • Tadas N.
  Tadas N. 
    2011.08.17, 20:15, rašė:
  Gimp tikrai puiki programa. Šių metų pabaigoje/kitų pradžioje pasirodys nauja versija su daug patobulinimų (pvz. sluoksnių grupės ir vieno lango režimas). Galima padaryti beveik viską, ką ir su Photoshop'u, tik trūkumas tas, kad negalima redaguoti 16-bit nuotraukų. Tokių atvaizdų palaikymas, aišku, seniai jų planuose, bet kai visą programą kuria praktiškai vos keli žmonės (palyginkit su Photoshop'u), kiekvienos funkcijos reikia laukti kelis metus. Tiesa, Photoshop'o valdymas labiau tinka profesionalams, bet žinant, kiek žmonių dirba prie programos ir kad jie viską daro savanoriškai, negaudami atlyginimo, rezultatas vistik stebina.
 • d.chmieliauskas
  d.chmieliauskas 
    2011.08.17, 21:26, rašė:
  vieno lango rezimas tikrai privers rimtai pamastyti apie jos naudojima, bus galima legalizuotis :)
 • anzelmas
  anzelmas 
    2011.08.17, 23:36, rašė:
  Yra jos pagrindu sukurta geresnė - GimPhoto. Yra tikrai daugiau funkcijų, nes nuo pat pradžių yra įdiegta 20 GIMP papildymų.

  Be to, jis ištaiso keletą GIMP trūkumų, pavyzdžiui, neaiškius meniu mygtukus.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2011.08.17, 21:02, rašė:
  paint.net seniai (keli metai) sluoksniai yr, ir krūvos pluginų dar (kaip gimp panašiai)
 • eFoto redaktorius    2011.08.17, 21:29, rašė:
  ah taip. Pataisiau.
  Kažkada bandytame Paint,net tie sluoksniai nepasirodė funkcionalūs, tai ir užsifiksavo, kad jų 'nėra'. Pabandžiau dabar - nelabai kas naujo. Na, palauksim 4 versijos - perspektyvus produktas.
 • satyv
  satyv 
    2011.08.17, 21:49, rašė:
  Pritariu, Paint.net jau seniai turi sluoksnius. Aš šią programą ir naudoju, nežinua kodėl ji prilipo.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2011.08.17, 22:29, rašė:
  Gal yra ir geresnių programų (nesigilinau), bet pripratau prie FastStone ir bent kol kas į nieką keisti nenoriu. Peržiūrai ir smulkiam redagavimui pakanka, labai patinka.
 • Brazius (išsitrynęs)    2011.08.17, 22:48, rašė:
  Aš ir už FastStone viewer, geriausia peržiūros programa, (bent jau man). Rodo raw failus ir daug koregavimo funkcijų turi, net clone-heal tools'a! Labiausiai patinka funkcija, kai prilieti pele dešinį šoną, rodo exif data ir paspaudus kairį pelės klavišą priartina, aš pasidares 1:1. Ir visai ji man nelėta, nu gal ant kokio senesnio kompo ir lėta, bet ant šiuolaikiniu PC manau neturėtu stabdyti. Labai esu dėkingas kolegai kad man ją parodė ;)
 • sadia (išsitrynęs)    2011.08.18, 00:21, rašė:
  naudoju ir aš Fast Stone, kol vartai RAW failus tikrai neatrodo lėta, bet jei prieini prie TIFF, tada ir pasijunta visas lėtumas. O šiaip tikrai faina programulka peržiūrai ir smulkiem pataisymam...:)
 • Brazius (išsitrynęs)    2011.08.18, 00:45, rašė:
  Nu gal su TIFF'ais, tiesą pasakius nelabai bandžiau ;)
 • pc2edc8
  pc2edc8 
    2011.08.18, 09:38, rašė:
  Nu va žmonės vietoj fotošopo visokias nemokamas programas naudoja, gif formatu foto saugoja, o paskui straipsniuose nuotraukos "sugrįžk į '95" atsiranda.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2011.08.18, 09:43, rašė:
  nevisi morališkai sugedę, o ir nevisiems aktualu ir reik degtukų dėžutę vogtu kamazu vežiot......
 • pc2edc8
  pc2edc8 
    2011.08.18, 09:55, rašė:
  Nu kam gi vogt, nemažai daliai žmonių ir bandomojo laikotarpio pakanka suprast, kad PS ne jiems :)
 • skarbonke
  skarbonke 
    2011.08.18, 10:37, rašė:
  sakinys optimistinis, bet labai nerealistinis vienok (-: pas mus gi dauguma maksimalistai ir nesvarbu, kad visa tai su sveiku protu prasilenkia, čia kaip šiai dienai labai madoj veidrodinį turėt ir dzin kad per porą metų tik viena kart per klaidą nuo auto ant diafragmos prerioteto buvo persijungę ir apturėjo streso bo fotiks grybą pjaut pradėjo :D
 • VaidasKa
  VaidasKa 
    2011.11.25, 19:51, rašė:
  :DDD pagaliau išsiaiškinau, kam man veidrodinis :D
 • pubas
  pubas 
    2011.08.18, 10:52, rašė:

  artwever  
  Yra dar toks  "Artwever" http://www.artweaver.de/products-en/artweaver-free/.
  Biski panasi i Photoshopa. Labai neprasta nemokama programėlė.

 • Žiemkentys
  Žiemkentys 
    2011.08.18, 14:57, rašė:
  Linuxui yra labai sparti (net mano lėtokam jau kompiui) ir labai daug derinimo galimybių turinti mažai žinoma programa geeqie. http://sourceforge.net/apps/trac/geeqie/wiki/screenshots Pvz. turi tokį dalyką kaip JPG+RAW grupavimas, t.y. peržiūrint parodo nuotrauką vieną kart (o ne jpg, po to raw).
  O raw-konvertavimą darau su gan nauja-gražiai besivystančia programa Darktable. Gera vartotojo sąsaja, man 12 Mpixelių nuotraukoms 1.8 Ghz kompe jau lėtoka. http://darktable.sourceforge.net/screenshots.shtml
  Na, o Gimpe viską galutinai pribaigiu...
 • satyv
  satyv 
    2011.08.18, 16:29, rašė:
  Patarkit, kuri iš nemokamų programėlių gali sumažinti iš karto daug nuotraukų (pvz. Resize visą katalogą)?
 • eFoto redaktorius    2011.08.18, 16:32, rašė:
  beveik visos: XnView, FastStone, PhotoScape, IrfanVIew, paprasčiausia: Light Image Resizer
 • satyv
  satyv 
    2011.08.18, 17:15, rašė:
  XnView neradau tos funkcijos, gal pasufleruosit kur ieškot?
 • eFoto redaktorius    2011.08.18, 18:05, rašė:
  Meniu>Tools>Batch processing
  NUrodai iš kur imsi, kur dėsi ir kaip Transformuosi (Resize, Sharpen (10-15))
 • Briedis
  Briedis 
    2011.08.18, 18:16, rašė:
  Dėl nuotraukų mažinimo išbandžiau krūvą mokamų ir nemokamų programėlių ir apsistojau ties Light Image Resizer. Turi pakankamai daug funkcijų, o svarbiausia galima dirbti per kontekstinį meniu. T.y. sumetei nuotraukas į katalogą, paskui paspaudei dešinį pelės klavišą ant jo ir iškvietei programą. Nurodei reikiamus parametrus ir kvit. Be jos neįsivaizduoju ką daryčiau. Parsisiųsti galite iš čia: http://www.obviousidea.com/windows-software/light-image-re..
 • evil
  evil 
    2011.08.18, 21:36, rašė:
  Pagrinde naudoju dvi: Picasa - peržiūrai, greitam apkarpymui, dydžių keitimui, patiesinimui, autofiltrams, ir spalvotų nuotraukų vertimui nespalvotomis naudojantis filtrais. (pirminis redagavimas) PhotoScape - yra įdomių filtrų pašviesinimui, spalvų keitimui, paryškinimui, nublurinimui ir pan. (antrinis redagavimas nuotraukoms, kurioms to reikia) Darbe papildomai naudoju Photoscape screenshotinimą, rašymą/piešimą ant nuotraukos, cropinimą, kelių nuotraukų kombinavimą, rėmelius, ir šiek tiek Paint.NET sluoksnius.
 • livijusr
  livijusr 
    2011.08.22, 13:14, rašė:
  O visgi ką RAW geriausia rekomenduotumet? Kol kas apsistojau ties Digital Photo Professional...
 • skarbonke
  skarbonke 
    2011.08.22, 14:59, rašė:
  RawTherapee labai liuks nemokamas įrankis raw failams koreguoti, seniai naudoju, mano poreikiams net perdaug jos.
  mačiau jau stabilią 3.0.0 versiją išleido, anksčiau jos beta buvo gan nemenkai klaidų prisigaudžius, smiginėdavo, tad naudoju 2.4.1 versiją, ji buvo paskutinė stabili (korektiškai veikianti) iki šiol, naujausios v3 dar nespėjau pasibandyt, gal ištaisė bugus buvusius beta v3 (-:
  www.rawtherapee.com/?mitem=3
 • Svečias    2011.11.17, 22:56, rašė:
  Sveiki, labai reikia pagalbos, gal galit pasiulyti kokia programele, kad butu galima is vienos nuotraukos zmogaus veida iklijuoti i kita.
 • VaidasKa
  VaidasKa 
    2011.11.25, 20:05, rašė:
  Yra dar nemokama asmeniniam naudojimui PhotoFiltre.
  http://www.photofiltre.com/
  sluoksnių nėra, bet kai paveda Photoscape, imuosi šitos
 • klubbeat
  klubbeat 
    2012.01.10, 11:54, rašė:
  Kai man reikia tik apkirpti, pakeisti dydį ar šiap minimaliai sutvarkyti nuotraukas, naudoju irfanview, šiaip ši programa gana greita, tik prie valdymo ir menių reikia priprasti.
  www.irfanview.com/
 • fiksažas
  fiksažas 
    2012.01.20, 11:24, rašė:
  Fotografuoju raw, viską darau su linux, tai mano dažniausiai naudojama šiuo metu yra Darktable. Pabaigiu su gimp. Seniau naudojau RawTherapee. Šiaip ji man patiko labiau bet paskutinės versijos pasidarė baisiai lėtos, be to - Darktable yra gradientinis filtras, ko nerandu kitose. Dar verta dėmesio - Photivo. Visos trys nemokamos, yra visosms operacinėms sistemoms. Galit išbandyti ir Bibble Pro. Pastaroji mokama, 14 dienų bandomasis laikotarpis. Pasirodė visai nieko.
 • Classic
  Classic 
    2012.03.12, 14:10, rašė:

  Pas mane naudojamos tik 2- tai GIMP stipresnėms manipuliacijoms ir picasa greitai apdirbti nuotraukas. Abiejom kolkas patenkinta ir bent jau dabar- pilnai man jų pakanka. :)


   

    Asmeninės fotoknygos ir albumai: www.fotobites.lt

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti