Nuotraukų redagavimas Photoshop'u: 7 žingsniai
2007.01.30  Straipsniai:  Redagavimas  141114
 
Photoshop nėra patogiausia nei pigiausia programa nuotraukų korekcijai, bet jei jau ji yra jūsų kompiuteryje tai galima išmokti ja elgtis.
Čia aprašyti tik paprasčiausi esminiai žingsniai. Jų tvarką galima keisti.
Tinka bet kuri Photoshop versija 5,6,7,CS,CS2,CS3,CS4..
Nors rekomenduotina naudoti Photoshop Elements - tai nebrangi net lietuviui (<300lt) bet visiškai pakankama programa nuotraukoms tvarkyti.


Sumažinkite nuotrauką ekrane, kad ji matytųsi visa.
Nuotrauką didinti/mažinti ekrane labai lengva naudojant klavišų kombinacijas:
CTRL-'+' (Spausti kartu Ctrl ir '+' mygtuką skaičių klaviatūroje) - padidinti nuotrauką ekrane
CTRL- '-' - padidinti nuotrauką ekrane
Vaizdo mastelį (50%, 100%, 200% ...) rodo nuotraukos antraštėje viršuje.
Žinotina ir CTRL-Z klavišų kombinacija - paskutinės operacijos atsisakymas (jei rezultatas jums nepatiko).

1. Nuotraukos pasukimas

Jei nuotrauka guli 'ant šono' reikia ją pasukti.
Meniu pasirenkate: Image>Rotate Canvas
90 CW - pagal laikrodžio rodyklę
90 CCW - prieš laikrodžio rodyklę

2. Apkarpymas

Kirpimas  
Jei reikia nukirpti dalį vaizdo, įrankių paletėje (dešinėje) spaudžiate Crop Tool. Pasirinkus šį įrankį nuotraukoje brėžiamas iškerpamas vaizdas. Kirpimo rėmelį galima koreguoti paėmus už krašto. Jį galima net pasukti paėmus už kampo - taip galima koreguoti pasvirusias nuotraukas.Nustačius kirpimo rėmelį atliekamas kirpimas - spaudžiamas ENTER klavišas. Atsisakyti - ESC.


3. Sumažinimas

Sumažinimas  

Publikuoti internete ar siųsti paštu padoru tik sumažintas nuotraukas. Rekomenduotinas nuotraukų plotis 1000-1500 taškų, aukštis - apie 600-1000 taškų.
Einate į meniu: Image>Image Size
Atsidariusiame lange įvedate pageidaujama plotį ar aukštį (taškais "pixels"). Kitų nustatymų neliesti.
4. Šviesumo, spalvų korekcija

Pagrindines vaizdo koregavimo funkcijas rasite šiame meniu: Image>Adjustments
Nors pagrindines patogiau aktyvuoti klavišų kombinacijomis: CTRL-L atidaro šviesumų koregavimo langą (angl. Levels).
Vaizdą labai gerai charakterizuoja šviesumų pasiskirstymo grafikas - histograma. Techniškai tvarkingos, ryškios (reklaminės, buitinės) nuotraukos turi tolygią histogramą visame šviesumų diapazone(nuo krašto iki krašto). Tad paprasčiausias būdas sutvarkyti nuotraukos šviesumą - išlyginti histogramą. Tai daroma stumdant trikampiukus histogramos apačioje. Juodą ir baltą reikia pritrauki prie histogramos kraštų, o centriniu nustatomas bendras nuotraukos tonalumas (subjektyviai).
Pradinė būsena  
Pakoregavus tamsius tonus  
Pakoregavus bendrą šviesumą (galutinis rezultatas)  


Naktinių nuotraukų histograma turi pakilimą kairėje pusėje, o šviesių vasarinių, sniego nuotraukų histograma žymiai pakilus dešinėje. Taip ir turi būti.
Šiame lange galima sutvarkyti ir paprastas spalvų balanso problemas: pvz. mėlynas sniegas. Tam reikia šiame Levels lange atskirai pasirinkti kanalus (Channel) ir juos sureguliuoti. Rimtesnei spalvų korekcijai spausti CTRL-B (Color Balance).

5. Efektai

Juodbaltė fotografija  
Paprasčiausia efektas - juodai baltas vaizdas. Tam reikia atsidaryti Hue/Saturation langą (CTRL-U). Jame spalvų intensyvumą (Saturation) sumažinti iki -100. Tai blogas spalvų panaikinimo būdas duodantis tik pakenčiamą rezultatą. Rimtesni būdai bus aprašyti vėlesniuose straipsniuose (Nors spalvotos nuotraukos konvertavimas į nespalvotą tėra nuotraukos trūkumų slėpimas...).

Sepia  
Hue/Saturation... lange galima pritaikyti ir nuotraukos tonavimo efektą (Sepia): reikia pažymėti Colorize varnelę ir reguliuojant Hue ir Saturation rasti norimą atspalvį.
Bet tai nėra tinkamiausi būdai. Plačiau apie spalvonaiką.

6. Paryškinimas

Mažinant nuotrauką nukenčia jos ryškumas. Tai galima kompensuoti paryškinimo funkcija:
Meniu>Filter>Sharpen>Unsharp mask (USM)
Pasirinkti tokius parametrus:
Amount (ryškinimo stiprumas) 30-100
Radius (aštrumas) 0.5-1 jei vaizdas geros kokybės, 1-2 jei nuotrauka neryški.
Nepersistengti! Paryškinimas neturi matytis - tai tik nedidelis subtilus makiažas.

7. Išsaugojimas

Išsaugojimo nustatymai  
Nuotraukų išsaugojimui skirta speciali funkcija:
Meniu>Save as ..
Nurodomas failo tipas (JPEG), vardas ir direktorija. Paspaudus OK atsidaro išsaugojimo parametrų langas. Jame Format options nustatyti į Optimized (mažesnis failas).
Išsaugojant failą JPEG formatu failas gali būt suspaudžiamas (tai būtina) bet nukenčia vaizdo kokybė. Laimei suspaudimo dydį galimą reguliuoti: judinant Image options slankiklį nustatyt Quality parametrą į 7 ar 8. Tai tinkamiausias vaizdo kokybės dydis. Uždėjus/nuėmus Preview varnelę galima matyti originalaus ir išsaugojamo failo kokybę. Lango apačioje rodomas išsaugojamo failo dydis (Size). Nuotraukos internetui (maždaug 1000x600 taškų) dydis turi būti apie 200K(B). eFoto leidžiama dėti iki 400 KB nuotraukas, o eFoto NARIAMS - iki 800 KB.
Nuotraukoms internetui saugoti specialiai skirta funkcija Save For Web yra truputi patogesnė, tačiau jos naudoti nerekomenduojama - išsaugojant failą ja, prarandama nuotraukos fotografavimo parametrų informacija (EXIF).

Čia aprašyti tik esminiai žingsniai kuriuos būtina atlikti su nuotrauką prieš ją rodant žmonėms. Rimtesnis vaizdo redagavimas (triukšmų valymas, retušavimas, spalvinės korekcijos, montažas, foto efektų imitavimas...) bus vėlesniuose straipsniuose.


Jei tikrai norite aptarti, sukurkite temą forume.
Įdomiausi mėnesio straipsniai

Di vaizdus teks riboti
2 komentarai
DI fotomanipuliavimas
5 komentarai

Panašūs straipsniai

Nuotraukų spausdinimo niuansai: kaip pašviesinti?

2016.03.18  Straipsniai:  Redagavimas   +42.1  
 
Koreguota IR nekoreguota nuotrauka. Pažiūrėkite stipriai prisimerkę  
Tie patys vaizdai monitoriuje ir atspausti popieriuje stipriai skiriasi. Spausdintos nuotraukos šviesumas priklauso nuo apšvietimo, o vaizdas kompiuterio ekrane visad šviečia, todėl net tamsi nuotrauka atrodo ... tamsokai, bet pakenčiamai. Popieriuje tokia nuotrauka, jei apšvietimas nėra stiprus, atrodys prastai.
Dėl to nuotraukų ir fotoknygų spaudėjai kartais sulaukia priekaištų „Atspaudėte per tamsiai!“.
Ypač dažnas atvejis - tai veidai šešėliuose. Čia fotoaparato automatika bejėgė. Tokias nuotraukas būtina koreguoti.  Skaityti toliau...

Photoshop komandos ir teisingas nuotraukos detalių paryškinimas

2011.10.26  Straipsniai:  RedagavimasJūsų straipsniai  33  +75.7  
 

Jums tikriausiai dažnai prireikia nuobodžiai koreguoti daug nuotraukų? O juk visa tai gali už jus padaryti Photoshop`o komandos – sau pasilikite galimybę bet kuriame žingsnyje įsikišti ir pakoreguoti kiekvieną veiksmą atskirai. Pasigilinkime ir pamatysime, kad koreguoti visiškai paprasta.  Skaityti toliau...

Nemokamos programos nuotraukų peržiūrai ir redagavimui

2011.08.17  Straipsniai:  RedagavimasTvarkymas  31  +65.7  
 
pixlr.com  
Kokią programą rinktis nuotraukų peržiūrai ir koregavimui? Photoshop?
Photoshop yra sudėtingas, didelis ir brangus įrankis profesionaliam darbui.
Ne, Photoshop tikrai nebūtinas 99% fotografijos mėgėjų. Daugumai net patogiau dirbti su paprastesnėmis programomis - šios dažniausiai yra lengviau suprantamos ir turi būtiną funkcijų rinkinį greitam ir efektingam nuotraukų koregavimui.
Apžvelkime geriausias nemokamas programas.  Skaityti toliau...