Jums tikriausiai dažnai prireikia nuobodžiai koreguoti daug nuotraukų? O juk visa tai gali už jus padaryti Photoshop`o komandos – sau pasilikite galimybę bet kuriame žingsnyje įsikišti ir pakoreguoti kiekvieną veiksmą atskirai. Pasigilinkime ir pamatysime, kad koreguoti visiškai paprasta.
Vienas dažniausiai naudojamų redagavimo veiksmų – nuotraukos paryškinimas. Žinoma, tai galima padaryti paprasčiausiu būdu, naudojant Photoshop Unsharp mask filtrą. Tačiau šis būdas dažnai palieka negražių aureolių kontrastingų susikirtimų vietose. Ypač negražiai atrodo paryškintos didelės rezoliucijos nuotraukos - su nereikalingai išryškėjusiu triukšmu.
Tad pabandysime susikurti savo komandą, naudodami gerokai veiksmingesnį būdą – Photoshop High Pass filtrą. Kuo jis skiriasi nuo Unsharp mask? Tuo, kad subtiliai paryškina tik piešinio kraštus ir negadina vaizdo ten kur nereikia. Skirtumai nedideli, bet reikšmingi siekantiems „idealaus“ vaizdo.

Be paryškinimo, naudojant High Pass ir naudojant Unsharpen Mask

Be paryškinimo, naudojant High Pass ir naudojant Unsharpen Mask Metodo labai trumpas aprašymas: dubliuojame vaizdo sluoksnį, viršutinio sluoksnio Blending Mode pakeičiam į Overlay, atliekam High Pass filtravimą, o sluoksnio matomumą (Opacity) pareguliuojam „pagal skonį“.
O dabar metodą paaiškinsime detaliau.
Komandos sukūrimas
Pirmiausia atsidarykime nuotrauką, kurią ruošiamės paryškinti.
Actions paletę rasime tarp kitų (paprastai – šalia History). Jei jos nėra, galime atsidaryti per Window meniu arba Alt+F9 klavišų kombinacija. Kad būtų lengviau dirbti, paletėje visos komandos sugrupuotos į rinkinius (set). Paspaudę ant komandų paletės viršutiniame dešiniame kampe esančio ženkliuko , išskleisime Actions meniu.
Būkime tvarkingi ir pirmiausia šalia jau esančio Default actions rinkinio susikurkime naują, atitinkantį mūsų temą (pvz., „Paryškinimai“ ar pan.). Tam iš minėto meniu pasirinkime
New set... arba paspauskime aplanko ženkliuką (Create new set), esantį Actions lango apačioje ir įrašykime savo gudrųjį pavadinimą. Pradžia yra :)
Tada vėl eikime į Actions meniu ir pasirinkime
New action arba paspauskime „dvigubą kvadratėlį“ (Create new action) Actions lango apačioje.
Komandų sukūrimas ir valdymas Suteikime jam pavadinimą, pvz., „Paryškiname HiPass filtru“ ir pasirinkime rinkinį „Paryškinimai“.
Komandų seka įrašoma paspaudus raudoną
Record mygtuką apačioje. Nuo šio momento viskas, ką darysime Photoshop`u, bus fiksuojama ir ta pačia tvarka įtraukiama į mūsų kuriamą naująją komandą. Svarbu neskubėti ir viską atlikti apgalvotai ir teisingai. Laiko intervalai tarp veiksmų į komandą neįtraukiami :)), todėl mąstyti galime ilgai. Tiesa, net jau sukurtą komandą vėliau įmanoma koreguoti, išmesti, pridėti veiksmų ir pan.
Paryškinimas High Pass filtru
Norėdami paryškinti su High Pass filtru,
pasidarykime pagrindinio sluoksnio kopiją (Layer > New > Layer via Copy arba tiesiog Ctrl+J). Pakeiskime šio sluoksnio savybes paspaudę sluoksnio stiliaus pasirinkimo trikampiuką ir Blending mode vietoje Normal pasirinkime
Overlay.
Štai šiam pasodrintam kontrastingam sluoksniui ir
pritaikysime High Pass filtrą (Filters > Other > High Pass...). Filtro intensyvumą galime reguliuoti tampydami slankiklį. Tempdami į dešinę, ryškumo intensyvumą didinsime, tempdami į kairę – mažinsime. Reikėtų rinktis maždaug tarp 1 ir 6 reikšmes (priklausomai nuo apdorojamos nuotraukos skiriamosios gebos dydžio) ir žiūrėti, kad peržiūros langelyje iš pilko fono ryškiai išsiskirtų kontūrai ir detalių kraštai, o bendras piešinys liktų po pilka skraiste. Bet prieš tai su Insert Stop... iš jau minėto meniu dešiniame Actions lango kampe įterpkime pastabą, pasirodysiančią akcijos metu prieš šį veiksmą, apie aprašytas filtro reikšmes. Pvz.: „Kitame žingsnyje HighPass filtrą nustatykite tarp 1 (internetui) ir 6 (didelio formato spauda)“ (nepamirškite pažymėt „Allow continue“).
Patvirtiname High Pass filtro rezultatą ir galutinai nusistatome mums patinkantį ryškumo intensyvumą,
keisdami šio sluoksnio permatomumą (Opacity) maždaug tarp 70–90 % . Taip pat įterpkime Stop‘ą su Insert Stop... Dabar su Layer 1 Opacity slankikliu galite nusistatyti patinkantį ryškumą. Štai ir viskas. Stabdome komandą spustelėję Stop recording Actions lango apačioje.
Kad šį High Pass veiksmą vėliau galėtumėte kontroliuoti, t. y., kada panorėję sustoti ir koreguoti „pagal esamą poreikį“, tereikia pele pažymėti tuščią kvadratėlį kairėje Actions lango pusėje. Pažymėjus atsiras ženkliukas (paveikslėlyje apvestas raudonai).
Ar atkreipėte dėmesį į varneles, esančias kiekvienos komandos kairėje? Pašalinkite varneles, ir komanda nebus vykdoma.
Taigi tereikia kiek daugiau fantazijos ir komandos mums tiesins horizontą, koreguos spalvas, keis ryškumą, uždės žymę-parašą ar rėmelius ir kitaip padės bei taupys laiką. Tiesa – ne tik mums, bet ir mūsų draugams. Juk komandas galima eksportuoti/importuoti, t. y. dalintis savo kūryba su kitais. Tiesa, eksportuoti išeis tik visą rinkinį (Actions set). Tai net norėdami išsaugoti atskirą komandą, sukurkite naują rinkinį ir į jį įkelkite savo komandą. Tada jau mums žinomo meniu viršutiniame dešiniame Actions polangyje pasirinkite Save actions... ir nurodykite, kur norite išsaugoti pasirinktą „akcijų paketą“. Per tą patį meniu importuosime ir draugų komandų rinkinukus. Tam pasirinkite Load actions...
Taip pat nepamirškite išsisaugoti savo naujai sukurtų komandų rinkinukų prieš perinstaliuodami ir darydami kitus „perversmus“.
Norintiems plačiau susipažinti su komandomis, jų kūrimu, įdedu ir tiesioginę nuorodą į
Adobe puslapį šia tema.
O
čia pabaksnoti gali tie, kurie nemėgsta gilintis į kūrybos procesą, bet nori greito rezultato.
Straipsnio gale - čia sukurta paryškinimo komanda. Atsisiųskite, naudokite.
Nesu Photoshop`o guru, tad radę klaidų nesistebėkite ir labai nekritikuokite, bet pataisykite bei papildykite :))
Vytenis