Photoshop'o gudrybės
2008.01.02  Straipsniai:  Redagavimas  31 37247
 

Straipsnis pirmiausia skiriamas visiškiems naujokams, todėl tie „profai“ kurie ryšis jį skaityti teapsišarvuoja kantrybe. Iš komentarų vertinimo supratau, kad čia nemažai žmonių, kurie nesupranta net kas yra sluoksniai. Tad pirmiausia – apie juos :)

Visai visai naujokams skirtas įvadinis sraipsnis: Nuotraukų redagavimas Photoshop'u: 7 žingsniai
O dabar truputi rimtesni Bralgio receptai ;)

Sluoksniai

Tai vienas iš esminių darbo principų taikomų daugelyje grafinių programų. Sluoksnį būtų galima prilyginti permatomam popieriaus lapui. Suklojus du, tris ir daugiau tokių lapų (pvz. su skirtingais piešiniais) vienas ant kito - galima gauti įvairių naudingų efektų :).
<01> Sluoksniai  

Sluoksnių valdymo sritis yra čia: <pav.01> o taip pat „iškrentantis" meniu viršuje „Layers". Sluoksnius galima kurti, kopijuoti, trinti, keisti jų rodymo būdą ir t.t. Skaitytojas pats nekvailas ir mokės panardyti bei savarankiškai pasiaiškinti, o čia aptarsime tik keletą svarbiausių funkcijų.

Atidarant failą (JPG, TIFF ir t.t.) fotošopas pagal nutylėjimą vaizdą talpina Background (fono) sluoksnyje. Jis užrakintas ir neredaguojamas. Todėl geriausiai atidarius failą iš karto dubliuoti foną (Background sluoksnį) (Ctrl+J) ir toliau dirbti su šio sluoksnio kopija.
Sluoksnių sukabinimas  
Sluoksnių permatomumas (Opacity)  


Sluoksnių permatomumą (Opacity) galima reguliuoti su tam skirta slankyle čia: <pav.02> Dėmesio! Jei bus nukopijuotas ir niekaip neredaguotas tas pats sluoksnis - efekto keičiant permatomumą nesimatys (pagalvok kodėl?) bet pvz viršutinį sluoksnį desatūravus (Image-> Adjustments-> Desaturate, arba Ctrl+Shift+U) keičiant Opacity (sluoksnio permatomumą) rezultatas aiškiai matysis. Išbandyk.

Galima pažymėti kelis sluoksnius vienu metu (įspaudus Ctrl klavišą). Tai patogu norint pastumti kelias detales vienu metu, arba pakeisti iš karto kelių objektų dydį. Norint susieti kelis sluoksnius ilgesniam laikui (Link Layers) - pažymėk norimus sluoksnius ir spausk čia: <pav.03> norint sukurti naują tuščią sluoksnį: Ctrl+Shift+N, nors aš dažniausiai spaudžiu Ctrl+J, tada Ctrl+A (pažymiu visą naują sluoksnį) ir spaudžiu „Delete" klaviatūroj. Aišku - keistai, bet kiekvienas turi savo būdą - netgi šuo :).

Sluoksnių eiliškumą (t.y. kuris bus viršuj, kuris - apačioj) galima lengvai keisti - įspaudus kairį pelės klavišą pertempti norimą sluoksnį į jam derančią vietą . Čia kaip vištidėj: kuris viršuje - tas mažiausiai apdergtas :).

Kursorius  
Pasviręs horizontas

Dublikuojam foną (Background, Ctrl+J), atsiranda naujas sluoksnis „Layer 1". Pasirenkam Move Tool (shortcut‘as „v") ir nuvedę jį prie paveikslėlio kampo (kursoriaus forma pasikeičia į lenktą rodyklėlę) <pav.04> pasukame paveikslėlį norima kryptimi. Kai rezultatas maždaug patenkinamas - spaudžiam „Enter".

Šalutinis poveikis - kadro kraštuose matosi prasislinkimai. Problemą galima sręsti įvairiai. Vienas iš paprastesnių būdų: žymusis ir taip dažnai kur reikia ir kur nereikia siūlomas Crop‘as - apkirpimas. Jis jau buvo aprašytas ankstesniame straipsnyje. Kartais būna gaila prarasti brangias detales kadro pakraščiuose, tada galima griebtis Clone Tool (klonavimo įrankis) apie jį šiek tiek vėliau.
Sukimo ašis  

Dar viena priemonė padedanti prarasti mažiau detalių pasukant sluoksnį yra sukimo ašies perkėlimas. Sukimo ašis pagal nutylėjimą yra sukamo objekto centre ir žymima apskritimu <pav.04a>. Su pelyte pertempus šį žymeklį į kitą vietą, ten persikelia ir sukimo ašis. Išmintingai perkėlus sukimo ašį (pvz. ant horizonto, arba arčiau kurio nors nuotraukos krašto) galima išsaugoti detales strategiškai svarbiose kadro vietose (medžio šakos peizaže, ausys portrete, kaina reklamoje ir t.t.).
Vertikalumas

Fotografuojant plačiu kampu, jei kadre (ypač pakraščiuose) yra aiškiai vertikalių objektų (pastatų, blaivių žmonių, startuoti pasiruošusių raketų) jie pradeda mėgdžioti pagarsėjusį Pizos bokštą. Kartais to norima. Kartais - ne. Antruoju atveju galima daryti taip:
Rectangular Marquee Tool  

Tempimas  
Pažymime visą kadrą (Ctr+A), pasirenkame žymėjimo įrankį Rectangular Marquee Tool (shortcut‘as - „m") <pav.05> ir paspaudę dešinį pelės klavišą iš kontekstinio meniu renkamės „Free Transform". Pasikeičia rėmelio tipas. Dar kartą įspaudus dešinį klavišą (čia verta išbandyti visas opcijas: kas ką reiškia ir kas ką daro!) renkamės „Distort". Tada einame prie kampo, kurį norime tempti, ir ilgai nelaukę - tempiame <pav.06> Vėlgi - neišvengiamai prarandamos tame kadro krašte esančios detalės.

Tempimas  
Dar viena funkcija (ypač tinkanti nedideliems „pūslės" tipo iškraipymams) - tame pačiame meniu esanti opcija „Warp". Atsiradusiame lango sudalinime (kuris neturi nieko bendra su mylima „auksinių trečdalių taisykle") įspaudus kairįjį pelės klavišą galima keisti atskirų kadro vietų ortogonalumą (toks graikiškas keiksmažodis) <pav.07> Saugokis bet kokių kadre esančių taisyklingų figūrų (stačiakampių, elipsių, apskritimų ir t.t.), nes kadro „iškraipymas" juos paveikia ypač nemaloniai.
Nepageidaujamos detalės

Trinimas  
Clone Stamp Tool  
Visokios įkyrios šakelės (kad jas uraganas ar koks gaisras ištiktų), svetimi pakaušiai-rankos-užpakaliai (ir kas juos į pasaulį paleido) nuolat atsirandantys kadro pakraščiuose viena vertus gali būti nupjaunami (žr. aukščiau), kita vertus - ką daryti su kadro centre esančiu elektros stulpu?

Taigi - klonavimo įrankis Clone Stamp Tool („s") <pav.08> Darbo principas paprastas - kaip su teptuku: pasirenki diametrą, kraštų aštrumo laipsnį, tada įspaudęs Alt, baksteli į vietą IŠ KURIOS kopijuosi (įspaudus pasikeičia kursoriaus forma), o atleidęs Alt, eini į vietą Į KURIĄ kopijuosi, ir teplioji kaip su teptuku. <pav.09> Klonavimo (IŠ KUR) vietą reikia pasirinkti išmintingai - atkreipk dėmesį (jei dirbi su vandeniu, žole, debesimis) į toje vietoje esančių objektų dydį, spalvą ir t.t. Išbandysi - pagausi kampą, naudosi.

Dar vienas patarimas - kuo mažesnis teptuko skersmuo, tuo aštresnius teptuko kraštus verta rinktis. Nes jei teptuko dydis vos keli pikseliai - išplaukę kraštai paliks „snarglius". O aštrūs kraštai (jei tinkamai pasirinkta vieta IŠ KUR kopijuojama) kaip tik susilygins su toje vietoje esančia spalva.
Valymas  
Tai ypač aktualu valant dangų. Pvz. Kaip šitoj nuotraukoje <pav.10> panaikintas nereikalingas stulpas ties arklio užpakaliu ir medelis. Naudoti neišplaukę teptuko kraštai, nes buvo naudojamas mažas skersmuo. Išplaukę kraštai nemaloniai „snargliavo".

Paskutinis dalykas - venk vienodų motyvų atsikartojimo (ypač su žole ar debesiukais). Į tą pačią vietą galima sukloti kopijas iš kelių skirtingų kadro vietų. Nepatingėk peržvelgti redaguotą kadrą „šviežia" akimi - ar kas nors nekelia įtarimo? :)


Įvairios žymėjimo galimybės

Verta išmokti kokybiškai „išsitraukti" gabalą fotkės į atskirą sluoksnį. Svarbiausia - kaip tą objektą ar reikiamą plotą pažymėti? Jei reikia stačiakampio gabalo - labai paprasta: spaudi „m" pažymi reikalingą plotą, tada dešinį klavišą - „Layer Via Copy" ir reikalas sutvarkytas.

Yra dar bent trys lengvai prieinamos galimybės, kurias verta naudoti visas kartu, nes atskiri žymėjimo etapai reikalauja skirtingų priemonių.

Magnetic Lasso

Pirmą kartą reikia pasirinkti su pele, po to shortcut‘as „L". Žymima kairiu
Quick Mask („Q") režimas  
klavišu vedant kursorių palei objekto ribą. Žymėjimo linija pati „klijuojasi" prie objekto
 
ribos. Žymėjimo kontūrą reikia
Magnetic Lasso  
„uždaryti" - pabaigą sujungti su pradžia (baigiant žymėti užvesti kursorių ant kontūro pradžios taško - šalia kursoriaus atsiranda nedidelis apskritimas), arba pažymėjus reikiamą atkarpą spausti Enter (kontūro pradžia su pabaiga sujungiama tiesia atkarpa).

Bėda ta, kad kartais objekto riba būna nepakankamai ryški - linija „nugrybauja". Be to kartais su pele sudėtinga išvedžioti sudėtingus kontūrus. Reikia prisiminti, jog galima žymėti atskirais gabaliukais, o tada (dešinio klavišo meniu) rinktis „Save Selection". Antrą kartą žymint galima atsidariusiame dialogo lange prie „channel" rinktis ne „new", bet anksčiau išsaugoto žymėjimo vardą ir prie „operation" apačioj rinktis „add to channel". Čia irgi verta savarankiškai išbandyti kaip kas veikia. Norint išsikviesti anksčiau išsaugotą žymėjimą - dešinys klavišas ir „Load Selection".

Quick Mask („Q") režimas

Pats šio įrankio principas yra gana paprastas - žymėjimą galima daryti naudojant įvairius įrankius (teptuką, Gradient Tool ir t.t.).

Įjungus režimą pasirenkame pvz. teptuką ir „uždažome" vietą kurią norėsime pažymėti (tai kas uždažoma rodoma raudonai). Vėl paspaudus „Q" arba ikonėlę <pav.13> pereiname į normalų režimą. Programa rodo užžymėtą plotą. Dėmesio! - tai kas buvo uždažyta yra NEPAŽYMĖTA, todėl pasirinkę žymėjimo įrankį („M") ir užvedę kursorių ant pažymėto ploto iš dešiniojo klavišo meniu renkamės „Select Inverse".

Šiuo įrankiu galima koreguoti Magnetic Lasso „nugrybavimus" - pabaigus žymėti reikia spausti „Q" (plotas kuris bus užžymėtas yra neraudonas) - ir tada su teptuku arba trintuku sutvarkyti nukrypimus. Kartais patogumo dėlei verta prieš pereinant į Quick Mask režimą invertuoti žymėjimą (iš dešiniojo klavišo meniu: Select Inverse), tada Quick Mask režime pažymėtas objektas bus uždažytas. Baigus koreguoti reikia vėl invertuoti žymėjimą.

Sluoksnio režimai  
 
Vėlgi svarbu tinkamai pasirinkti teptuko diametrą, kraštų išplaukimą ir pan. Verta išbandyti „Gradient Tool" naudojimą šiame režime. <pav.14> Be to su Quick Mask labai lengva imituoti Pinhole efektą, kai kažkuri nuotraukos vieta šviesesnė nei likusi kadro dalis. Sukuriame naują tuščią sluoksnį. Quick Mask režime (t.y. paspaudus „Q") pasirenkame didelio diametro (maždaug tokio skersmens, kokio norime baltesnės dėmės kadre) teptuką maksimaliai išplaukusiais kraštais ir kelis kartus bakstelime į norimą kadro vietą. Išeiname ir Quick Mask režimo, ir pasirinkę žymėjimo įrankį („M"), užvedę kursorių ant pažymėtos kadro dalies iš dešiniojo klavišo meniu pasirenkame „Fill". Atsidariusiame dialogo lange prie „Contents" galime pasirinkti „Black" jei norime juodos spalvos, arba „Foreground" (viršutinio fono), „Background" (apatinio fono) bei kitas galimybes. Spaudžiam OK, o tada sluoksnių valdymo srityje pareguliuojame šio sluoksnio perregimumą. Galima taip pat paieškoti įdomesnių variantų išbandant kitus sluoksnio rodymo režimus čia <pav. 15>


Color Range  
Color Range

Įrankis leidžia pažymėti visus tos spalvos pikselius nuotraukoje. Galioja Windows‘inis shortcut‘as Alt+S+C. Atsidariusiame dialogo lange <pav.16> svarbūs du nustatymai: A) viršuje esanti slankylė „Fuzziness" nusako atspalvių diapazoną (kuo mažiau nustatyta, tuo mažiau gretimų atspalvių bus žymima). Dažniausiai čia nustatau maždaug 3-12; B) dešinėje pusėje per vidurį esančios trys pipetės: pirmoji žymi vieną spalvą, antroji pliusuoja pažymėtus atspalvius ir juos prijungia prie jau buvusiųjų, trečioji išima nurodytus atspalvius iš žymėjimo. Dažniausiai naudoju antrąją pipetę. Lange rodomas pažymėtas plotas.

Su šiuo įrankiu spalvotose nuotraukose dažnai gana lengva spręsti per didelio kontrasto tarp dangaus ir žemės problemą, kai dangaus ir žemės šviesumas/tamsumas pernelyg skiriasi. Dažniausiai žemės ir dangaus spalvinė gama būna gerokai skirtinga, todėl pasirinkus SelectColor Range įrankį (o jame - antrąją pipetę ir nelabai didelį atspalvių diapazoną) pavedžiojus su žymekliu po dangų gana greit užžymėsime visą reikalingą plotą. Tuo tarpu žemė dažniausiai lieka beveik nepaliesta. Pasirinkę žymėjimo („m") įrankį iš dešiniojo klavišo meniu renkamės „Layer Via Copy" ir turime dangų atskirame sluoksnyje (jei būtume papildomai pasirinkę „Select Inverse" - atskirame sluoksnyje būtų žemė). Atitinkamai pareguliuojame Image-> Adjustment-> Exposure arba Image-> Adjustments-> Levels.

Šį įrankį galima naudoti kartu su žymėjimo („m") įrankiu: pastaruoju pažymėjus atitinkamą plotą, pasirinkti Color Range įrankį, kuris dabar veiks tik nurodytame plote.

Dėmesio! - šiuo įrankiu patartina dirbti didelio formato kadrais todėl, kad prie objekto kontūro visada būna juostelė pikselių, kurie yra objekto ir fono spalvų mišinys, todėl taip ir lieka „tarpine zona", kurios nepasiekia Color Range įrankis. Kuo didesnis failas - tuo šita juostelė siauresnė.


Pabaigai - kur gauti tą fotošopą pagaliau? Su Igno leidimu įdedu nuorodą [http://www.biblegateway.com/passage/?search=exodus%2020:15..]. :))))))))) sėkmės!

Autorius:
bralgis

bralgisKomentarai
Turinys
 • rd
  rd 
    2008.01.02, 22:45, rašė:
  prisipažinsiu, jog visko neskaičiau, tačiau mano didelė pagarba už šviečiamąją veiklą pradedantiesiems PS vingrybėse...
  pamenu, kai aš pradėjau mokintis, tokių straipsnių išvis nebuvo....
 • Justas779
  Justas779 
    2008.01.02, 23:23, rašė:
  As irgi visko neskaiciau. Pradenciam tikrai gerai paskaityti.
 • Gražina
  Gražina 
    2008.01.02, 23:36, rašė:
  Aš pati mokiausi nusipirkusi tokią brošiūrėlę "Adobe Photoshop 5.5 - IŠMOK PATS".  Buvau visai patenkinta tuo "vedliu", nes labai smulkiai ir aiškiai nurodyti visi keliai būtent pradedančiajam. Tebesimokau ir dabar :), bet kai pradžią žinai, daug ką bedirbdamas ir pats vis atrandi. Labai reikalingi tokie straipsniai, pagarba rašantiems, aukojantiems savo laiką dėl visos bendruomenės :).
 • caba
  caba 
    2008.01.02, 23:49, rašė:
  Kai nuorodą paspaudi gauni gerą atsakymą :))) -> 15 "You shall not steal."

  Haha.. Aš nepritariu tokiems linkams.. kam reiks ir taip susiras.. O dėti nuorodas tokias siūlyčiau www.adobe.com/downloads/


 • Martynas
  Martynas 
    2008.01.02, 23:57, rašė:
  Malačius!!!
 • lashiuke
  lashiuke 
    2008.01.03, 00:13, rašė:
  super!!!
  nors ir nesu naujokė redaguojant foto, bet šis patarimų skyrelis tikrai vertingas (radau ir sau šį bei tą naudingo).
  vogimui ir aš nepritariu. tuo labiau, kad yra gimp, kuris yra labai panašus į photoshop.
 • Leo R.
  Leo R. 
    2008.01.08, 12:08, rašė:
  Skirtas tam pačiam tikslui. Tuo panašumas baigiasi...
 • shapux
  shapux 
    2008.01.03, 00:17, rašė:

  svietejas esi is pasaukimo... :) kadangi pats esu dar lameris su PS :), tai toks straipsnis visai i tema - neismokau stebuklu, bet pradedu suvokti, kaip bent veikia tas PS.. visokius features ir options aisku ismoksiu, kai pradesiu naudotis.. pradzia padariau - soft'a is neto nusipuciau..

  P.S.: Ignai, matau dvi meniu "Straipsniai" kategorijas, kurios dubliuojasi ("Tvarkymas" ir "Redagavimas").. vat Bralgis neidejo straipsnio i kategorija "Tvarkymas" ir per meniu butu sunkoka surasti si straipsni.. o zmogus juk stengesi del kitu, o ne del saves ;))

 • Vaida Kidykaite
  Vaida Kidykaite 
    2008.01.03, 00:19, rašė:
  Ačiū už gera straipsni, tikrai vertas demesio tokiems žaliems piliečiams kaip man :D šiaip dažniausiai sakoma - Duok siūlo gala ir pats išsikabaros :D
 • Berta
  Berta 
    2008.01.03, 00:22, rašė:

  Pagarba už kantrybę:)

 • bralgis
  bralgis 
    2008.01.03, 01:35, rašė:
  IGNAI! liuks sutvarkei :))) ačiū :) ir visiems aukščiau (:ko gero bus ir žemiau:) pasisakiusiems - dėkui ir sėkmės ;)))) fainai, kai galim vieni kitiems padėti (vogti, mokytis, tapti geresniais, mesti rūkyti ir t.t.)

  :))))
 • Justas779
  Justas779 
    2008.01.03, 01:25, rašė:
  Koks cia vogimas jau ir taip cia apsivoge OS nekiekvienas galetu ipirkti. Tai manau jei windowsai ripinti tai nieko cia blogo kad PS parsipusi nelegaliai :))))
 • bralgis
  bralgis 
    2008.01.03, 01:34, rašė:
  teisingai! :)))

  jei jau vogt - tai milijoną.
  jei mylėt - tai karalienę!
 • boolve
  boolve 
    2008.01.04, 01:00, rašė:
  nei apie vogima nei apie ka geriau naudoti nederetu kalbeti, esme kad cia pamokos su ta programa ir taskas.
 • Rajnas
  Rajnas 
    2008.01.03, 02:27, rašė:
  Naujokam kompiuterio apdorojimo meno geriau siulyciau gimp'a studijuot, mazai kuo nusileidzia o ir nemokama, nes kai jau pradedu su PS tai kelio atgal nera :)))
 • Jurijus Azanovas
  Jurijus Azanovas 
    2008.01.03, 11:52, rašė:
  Labai geras straipsniukas. Tik arba paveiksliukus reiketu pervadinti i Pav.1 ar Pav.2, arba straipsnyje Pav.2 pakeisti i sluoksniu sukabinimas (t.y. sutrumpinima i tikslu paveiksliuko pavadinima). Bet siaip galima ir paciam issiaiskinti. ACIU! 
 • spitfire
  spitfire 
    2008.01.03, 16:00, rašė:
  autoriau, geras kryzius pries veida ;) super
 • Fuscus
  Fuscus 
    2008.01.03, 16:01, rašė:
  Ir isties liux kai galima pasidalinti patirtimi. Ypac su tokiomis programomis kaip PS. Jai labai tinka posakis: "kuo toliau i miska - tuo storesni partizanai":) Todel nors ir nesu naujokas, persiskaiciau ir radau ka galeciau pritaikyti.
 • Indrė 1
  Indrė 1 
    2008.01.03, 16:39, rašė:
  džiaugiuosi:)
 • Donatas
  Donatas 
    2008.01.03, 18:28, rašė:
  Pagarba
 • how_funny
  how_funny 
    2008.01.03, 20:37, rašė:
  Perskaičiau viską ir manau tikrai pravers man.. ;) taip smagiai aprašyta, kad net nepasidarė nuobodu.. ;)

  Šaunuolis Bralgi.. ;) dėkui, tikrai pasistengei.. ;)
 • Svečias    2008.01.03, 22:04, rašė:
  kaip smagu, kad yra tokia svetaine, kurioje galima atrasti itin vertingos info ir patarimu. pagarba, dede Bralgi.
  visiems kurybines sekmes ir geru kadru :)
 • Kurmismedituoja
  Kurmismedituoja 
    2008.01.04, 00:09, rašė:
  Aš čia taip įsijautus skaitau skaitau... Po to bac į galvą - dievaži, aš gi photoshop'o neturiu :)))

  Bet manau kadanors tikrai pravers... Paskaičiau (antrą kartą,kai jau susivokus buvau),gan detalus aprašymas.
 • algiux
  algiux 
    2008.01.04, 14:41, rašė:
  Piktzole rašė:
  Aš čia taip įsijautus skaitau skaitau... Po to bac į galvą - dievaži, aš gi photoshop'o neturiu :)))
  Šiais laikais tai nemadinga, kai nėra naujausio photoshop'o...;) To gero pilni aruodai, jeigu reikia pagalbos tai prašome į PM rašyti. Dabar dėl "fleimo"apie "žopos" vogimą ar nevogimą: džiaugtis turėtų adobe, kad kažkoks smulkus namų vartotojas domisi jų produktu savo malonumui ir dar mokosi kaip dirbti su šia programa. Vat jeigu jau biznį darys , tai niekur ir nesidės, teks ploninti piniginę.
 • Kurmismedituoja
  Kurmismedituoja 
    2008.01.04, 15:10, rašė:
  tai gal kolkas būsiu nemadinga ir pasitenkinsiu pigiomis (tiksliau nemokamomis) programomis.
  Man velniškai patinka būti nemadinga.
  Klausykit, sako :mados grįžta, gal kada sugrįš muilinių mada? Ir nebereiks fotohop'o, o va tada aš tikrai jį įsigysiu (((:
 • algiux
  algiux 
    2008.01.04, 15:26, rašė:
  Piktzole rašė:
  tai gal kolkas būsiu nemadinga ir pasitenkinsiu pigiomis (tiksliau nemokamomis) programomis.
  Man velniškai patinka būti nemadinga.
  Klausykit, sako :mados grįžta, gal kada sugrįš muilinių mada? Ir nebereiks fotohop'o, o va tada aš tikrai jį įsigysiu (((:
   Jūsų teisė rinktis...;) Apie tai, kad ne mada neturėti photoshop-o, tai juk buvo su šypsenėle parašyta. pilnai pritariu, kad nereikia instaliuoti "šopo", jeigu nori tik "apkirpti"(crop) nuotrauką. Elementariems veiksmams man pilnai užtenka ASDsee. Pro versija palaiko ir RAW formatus.
 • Indrė 1
  Indrė 1 
    2008.01.04, 17:09, rašė:
  dėl mados...turiu omeny,,,jei tikrai tau jo reiks ir nusipirksi ir nusikrekinsi ir t,t, ir panašiai...

  bet kas žino:) gal vieną dieną:)
 • DiJonas
  DiJonas 
    2008.01.04, 10:08, rašė:
  Šaunuolis :)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2008.01.05, 00:06, rašė:
  Papildysiu vieną nutylėtą niuansą dėl klonavimo spaudo. Kaip ir sluoksniai, taip ir spaudas turi reguliuojamą skaidrumą. Niekad neverta dirbti 100 proc režime. Objektai žymiai nepastebimiau įdedami ar pašalinami esant 85-92 proc skaidrumui.
  Matyt esu klonavimo spaudo fanatikas, nes viską, ką kiti daro sluoksniuose, atlieku vien klonavimo spaudu. Klonuoti galima iš daugelio foto į vieną, prieš klonavimą nuotraukas galima didinti, mažinti , pasukti, keisti skaidrumą......
 • bralgis
  bralgis 
    2008.01.05, 00:13, rašė:
  liuks pastaba.
  tik dėl 100% nevisiškai sutinku. kai teptuko skersmuo nedidelis - perregimas klonas velia pikselius - spalvos blunka, darosi šaltesnės. pvz šitam komentare www.efoto.lt/node/35326#comment-132363 redaguota su pusiau permatomu klonu - spalva skiriasi... taip kad šitas dalykas - gerai, bet nevisada :)))
  dėkui už pastabą :)))
 • Arnas So
  Arnas So 
    2008.01.06, 18:49, rašė:
  siulyciau nusipirkt knyga kas turi tam lesu ir ju negaila :) kainuos mazdaug apie 50 lt bet ten yra 100 svarbiausiu patarymu :) Photoshop CS2 vaizdžiai patarymai ir gudribes  :)

  fotobites.lt siūlo  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti