Sisteminiai fotoaparatai
2010.12.27  Straipsniai:  Rekomenduojami fotoaparataiFotoaparato testas  61 13774
 
Olympus ir Panasonic fotoaparatai  
Sisteminiai arba EVIL (Electronic Viewfinder with Interchangeable Lens) - tai nesenai atsiradę fotoaparatai, turintys keičiamus objektyvus, elektroninį ieškiklį, bet neturintys veidrodžio.
Pristatome šių naujausių fotoaparatų apžvalgą ir rekomendacijas pirkėjui.2010-uosius pagrįstai galime vadinti EVIL metais – pernai buvo pristatyti pirmieji modeliai, o šiemet išvydome visiškai ištobulintas sistemas. Labiausiai pasižymėjo bendrovės, neturinčios rimtesnių DSLR gamybos tradicijų, – „Panasonic“, „Samsung“. Nesnaudė ir pirmojo EVIL kūrėja „Olympus“. Na, o bendrovė „Sony“ pristatė net dvi skirtingas šiai klasei priskirtinas koncepcijas: „tradicinę“ NEX seriją ir unikalią SLT konstrukciją.
Pagal sistemą pastaroji  priklauso „Sony“ veidrodinių fotoaparatų šeimai, tačiau optinio ieškiklio nebuvimu ir keičiama optika yra artimesnė EVIL klasei. Naujoji klasė vis dar ieško savo veido, dalį naudotojų siekdama patraukti iš prabangių kompaktinių fotoaparatų rinkos, dalį – iš pigesniųjų veidrodinių.  (Sony SLT fotoaparatai plačiau aprašyti veidrodinių fotoaparatų apžvalgoje).
Tai atsispindi ir konstrukcijose – pigesnieji modeliai primena kompaktinius fotoaparatus, tik su gerokai didesniais objektyvais, brangesnieji – komponavimu artimesni veidrodiniams. Viena naujosios klasės modelių savybė gali sudominti netgi patyrusius fotografus – dėl mažo atstumo tarp jutiklio ir objektyvo tvirtinimo atsirado galimybė panaudoti tolimatiniams fotoaparatams kurtus objektyvus. Šiuo metu jau galima įsigyti atitinkamų adapterių, skirtų m4/3 ir „Sony NEX“ sistemoms. Vis dėlto objektyvai dažniausia pakiša koją EVIL klasės kompaktiškumui – fotoaparatai kompaktiški būna tik su nedideliais fiksuoto židinio objektyvais, o stambesni kintamojo židinio nuotolio objektyvai atrodo kiek groteskiškai, bent jau ant pigesniųjų, kompaktinių fotoaparatų stiliumi sukurtų šios klasės fotoaparatų.
Nuo kompaktiškų fotoaparatų EVIL fotoaparatai skiriasi ne tik keičiamais objektyvais ir patogesniu valdymu,  bet ir žymiai, apie 10 kartų, didesniu jutikliu. Didelis jutiklis garantuoja žymiai didesnę vaizdo kokybę ir siaurą ryškumo zoną - daugelio mėgėjų pageidaujamą taip vadinamą „išplautą foną“.

Įprasto veidrodinio fotoaparato ir EVIL fotoaparato pjūviai.
Panasonic fotoaparatai
Olympus E-P2  
OLYMPUS

Olympus E-P2

Nors pirmasis „Olympus EVIL“ fotoaparatas  Olympus E-P1 ir susilaukė daug dėmesio, keli svarbūs jo trūkumai paskatino bendrovę išleisti  Olympus E-P2 modelį. E-P1 buvo pirmiausia kritikuojamas dėl lėto fokusavimo ir ryškioje šviesoje blogai matomo ekrano. Pirmoji problema buvo sprendžiama iš dalies programiškai, iš dalies – tobulinant objektyvus.

Su naujai išleistais objektyvais E-P2 fokusuoja greičiau, tačiau „kitinio“ (komplektuojamo) 14-42 objektyvo, deja, nėra tarp patobulintųjų. Vaizdo ieškiklio problema išspręsta po blykstės jungtimi įdiegus papildomą priedų jungtį. Prireikus prie jos galima jungti išorinį vaizdo ieškiklį VF-2. Siekiant išlaikyti retro stilių, E-P2, kaip ir pirmtakas, neturi įmontuotos blykstės – tai nemenkas trūkumas. Filmavimo režimas neypatingas – raiška tik 720p, naudojamas M-JPEG formatas, kuriam reikia daug atminties. Taip pat pažymėtina aukšta E-P2 kaina, gerokai pranokstanti paprasčiausius veidrodinius fotoaparatus.
Su šiuo modeliu „Olympus“ taikosi į stilių vertinančius ir fotografavimo procesu besimėgaujančius mėgėjus.
Olympus E-P2
1 komentaras
Olympus E-P2 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.3 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Olympus E-P2
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Olympus E-P2
Kaina?  318*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Stilius
 • Išplėtota m4/3 sistema
 • Pagerintas AF
 • Gera vaizdo kokybė
 • Gera stabilizavimo sistema
Trūkumai
 • Kaina
 • Blykstė ir elektroninis vaizdo ieškiklis perkami atskirai
 • Dėl stiliaus šiek tiek suprastėjusi ergonomika

Olympus E-PL1

Siekdama plėtoti sistemą ir pritraukti daugiau kompaktinių fotoaparatų naudotojų, „Olympus“ bendrovė išleido ir pigesnį m4/3 fotoaparatą – Olympus E-PL1 . Šis modelis turi tą pačią vaizdo sistemą, kaip ir E-P1 bei E-P2. Jame įdiegti visi reikalingiausi fotografavimo režimai, tačiau valdymo koncepcija E-PL1 yra artimas kompaktiniams fotoaparatams – ir netgi ne patiems brangiausiems. Visas valdymas – per meniu, E-PL1 nėra nei vieno valdymo ratuko, būtino operatyviam fotografavimo parametrų keitimui. Palyginti su E-P2, supaprastinta ir stabilizavimo sistema, kurios pagrindą sudaro jutiklio poslinkis, – gamintoja žada jos efektyvų darbą iki 3 EV (E-P2 – 4 EV). Prie E-PL1 taip pat galima prijungti išorinį vaizdo ieškiklį, be to, jis turi įmontuotą blykstę.
Kaina E-PL1 konkuruoja su pigiausiais paprastais veidrodiniais fotoaparatais.
Olympus E-PL1
2 komentarai
Olympus E-PL1 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.3 mpix
LCD ekranas? 
7.3 cm
Foto2
Olympus E-PL1
Jautrumas?  100-3200 ISO
Foto3
Olympus E-PL1
Kaina?  440*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Nebrangus
 • Gera vaizdo kokybė
 • Įmontuota blykstė
Trūkumai
 • Supaprastinta ergonomika
 • Nėra padėties jutiklio

Panasonic Lumix DMC-GF2  
PANASONIC

Nors buvo pristatoma, kad 4/3 ir iš jos išsirutuliojusi m4/3 sistema atvira visiems gamintojams, realiai jai atstovauja tik „Olympus“ ir „Panasonic“ bendrovės. „Olympus“ pabrėžia šios poros stilių ir teikiamą fotografavimo malonumą, o „Panasonic“ siekia papirkti technologijomis, greičiu.

Pirmoji abiejų bendrovių EVIL fotoaparatų karta turėjo tą patį 12 Mpix jutiklį, jis išliko ir daugumoje vėlesnių modelių. „Panasonic“ dar pernai pradėjo kurti visą šios klasės sistemą. Šiemet modeliai dar aiškiau diferencijuojami pagal kainą ir savybes.

Panasonic Lumix DMC-GF2

Naujausias šios šeimos atstovas Panasonic GF2 užėmė žemiausiąjį laiptelį „Panasonic“ m4/3 šeimoje. Jis aiškiai skirtas iš kompaktinių fotoaparatų segmento ateinančiam naudotojui – valdymo koncepcija skirta labiau automatika besikliaujančiam žmogui, nors ji ir mažiau „apkarpyta“, nei jau minėto „Olympus E-PL11“. Šiame modelyje įtaisytas jutiklinis LCD ekranas, dėl to naudotis meniu tapo gerokai sparčiau ir patogiau. GF2 pasižymi puikia filmavimo funkcija – 1080i raiška fiksuojama gerokai mažiau atminties užimančiu AVCHD formatu, 720 eilučių raiškai galima rinktis ir griozdiškesnį, tačiau lengviau redaguojamą M-JPEG formatą. Yra galimybė naudoti ir išorinį vaizdo ieškiklį. GF2 standartiškai komplektuojamas su 14/2.5 „blyneliu“ (šis derinys leidžia maksimaliai išnaudoti EVIL kompaktiškumo galimybes) arba 14-42 kintamojo židinio nuotolio objektyvu. Deja, nesiūloma komplekto su 20/1.7 objektyvu, kuris galėtų būti itin patogus ir naudingas. GF2 neturi vidinės vaizdo stabilizavimo sistemos.

Privalumai
 • 1080i filmavimas
 • Jutiklinis ekranas
 • Kompaktiškas
Trūkumai
 • Supaprastinta ergonomika
 • Nėra stabilizavimo sistemos

Panasonic Lumix DMC-G10

Labiau patyrusiems fotomėgėjams bendrovė „Panasonic“ siūlo G10 modelį. Tai matyti jau iš pirmo žvilgsnio – fotoaparatas sukurtas DSLR stiliumi: elektroninio vaizdo ieškiklio bei įmontuotos blykstės „bokštelis“, patogi rankena, valdymo priemonių gausa. Visa tai pravers išmanantiems keičiamų parametrų reikšmę ir linkusiems jais nuolatos naudotis. Tačiau dėl to nenukentės ir tie, kurie labiau kliaujasi automatika – G10 turi ir daugybę intelektualių automatikos režimų (pvz., veidų atpažinimo, iA, intelektualaus autoISO). Vaizdo sistema ta pati, kaip ir pirmtakų, – su 12 Mpix „Live MOS“ jutikliu. Įdiegta ir vaizdo stabilizavimo sistema. Deja, šis modelis nusileidžia GF2 filmavimo galimybėmis – filmuojama tik 720 eilučių raiška M-JPEG formatu.
Panasonic Lumix DMC-G10 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.1 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Panasonic Lumix DMC-G10
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Panasonic Lumix DMC-G10
Kaina?  650*    Palyginti ⯈

Pliusai
 • Patogus naudoti
 • Greitas (kaip naudojantis kontrasto metodą) ir tikslus AF
 • Patogus rankinis fokusavimas
Trūkumai
 • Prastokas EVF
 • Dideli ISO neprilygsta konkurentams
 • M-JPEG filmavimo formatas

Panasonic Lumix DMC-G2

Mažiau biudžetą ribojantys fotomėgėjai turėtų susidomėti  Panasonic Lumix DMC-G2 modeliu. Palyginti su G10, didelio kokybinio šuolio nepajusime – tiesiog yra keletas naujovių, darančių fotografavimą ir filmavimą malonesnį ir patogesnį. Tai pirmiausia vartomas ir jutiklinis LCD ekranas, vietą taupantis AVCHD lite filmavimo formatas (raiška – 720 eilučių), galimybė filmuojant naudoti išorinį mikrofoną.
Panasonic Lumix DMC-G2 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.1 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Panasonic Lumix DMC-G2
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Panasonic Lumix DMC-G2
Kaina?  570*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Filmavimo galimybės funkcija
 • Ergonomika
 • Autofokusas
 • Jutiklinis ekranas
Trūkumai
 • Nustačius didelę ISO reikšmę, nežavi

Panasonic Lumix DMC-GH2

Panasonic Lumix DMC-GH2 – pirmasis visoje „Olympus“ ir „Panasonic“ šeimoje, pakėlęs raiškos kartelę iki 16 Mpix. Naujas 18 Mpix jutiklis didesnę nei įprasta vaizdo elementų atsargą naudoja renkantis skirtingus kadro kraštinių santykius – dėl to nevienodų santykių kadrų galutinė raiška skiriasi mažiau.

Naujasis jutiklis bando prilygti didesniems veidrodinių fotoaparatų jutikliams ir jautriu – naudotinos ISO ribos 160-12800. Patobulintas be tik naujasis jutiklis, bet ir filmavimo režimas (atliktas didžiulis darbas) – su nauju 14-140 objektyvu filmavimą galima kontroliuoti neprarandant kokybės: objektyvas užtikrina tylų fokusavimą ir bepakopį diafragmos valdymą. Filmavimo raiška 1080p, įrašymo formatas AVCHD (720 raiškai galima rinktis ir M-JPEG). GH2 bandys privilioti labiau patyrusius fotomėgėjus – pirmiausia ieškančius kokybiškos filmavimo funkcijos.
Panasonic DMC-GH2
3 komentarai
Panasonic Lumix DMC-GH2 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
16 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Panasonic Lumix DMC-GH2
Jautrumas?  160-12800 ISO
Foto3
Panasonic Lumix DMC-GH2
Kaina?  800*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Raiška
 • Filmavimo režimas
 • Jautrumas ISO
 • Jutiklinis ekranas
Trūkumai
 • Kol kas nežinomi

Samsung NX100  
SAMSUNG

„Samsung“ – antroji gamintoja po „Olympus“ ir „Panasonic“ dueto, įžengusi į EVIL klasę ir pirma, pasiūliusi joje APS-C formato jutiklį. Priešingai nei kitų gamintojų, „Samsung NX“ šeima nėra suderinama su „Samsung“ bendrovės veidrodinių fotoaparatų sistema (kuri savo ruožtu buvo bendra su „Pentax“) – egzistuojantys adapteriai leis naudoti objektyvus tik rankiniu režimu. Šiuo metu „Samsung NX“ sistemoje jau yra trys modeliai, besidalijantys tą patį 14 Mpix jutiklį. „Samsung NX“ sistema neturi vidinio vaizdo stabilizavimo sistemos – bet galima rinktis objektyvus su stabilizacija.

Samsung NX5 ir Samsung NX10

Pirmasis „Samsung“ EVIL klasės modelis – Samsung NX10 . Netrukus jis sulaukė ir šiek tiek pigesnės alternatyvos Samsung NX5 . Šie modeliai skiriasi tik LCD ekranais ir elektroniniais vaizdo ieškikliais (NX5 aparate jie yra mažesnės raiškos). Abu modeliai turi filmavimo režimą – 720p raiška fiksuojama H.264 formatu. NX10/NX5 sukurti remiantis veidrodinių ar „ultrazoom“ klasės kompaktinių fotoaparatų stilistika – patogi rankena, elektroninis vaizdo ieškiklis, dedikuoti valdymo organai.
Samsung NX5 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
14.6 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Samsung NX5
Jautrumas?  100-3200 ISO
Foto3
Samsung NX5
Kaina?  420*    Palyginti ⯈
Samsung NX10 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
14.6 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Samsung NX10
Jautrumas?  100-3200 ISO
Foto3
Samsung NX10
Kaina?  620*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Gera vaizdo kokybė
 • Patikima eksponometrija
 • Geras kainos ir kokybės santykis
Trūkumai
 • Stabilizavimo sistema tik objektyvuose
 • Agresyvus triukšmo slopinimas
 • Prastokas vaizdo ieškiklis ir LCD (NX-5)
 • Patogus valdymas
 • AF neprilygsta geriausiems šios klasės modeliams
 • Nesuderinamas su „Samsung“ DSLR priedais

Samsung NX100

Prie kompaktinių fotoaparatų labiau pripratusiems naudotojams skirtas pigiausias sistemos modelis – Samsung NX100 . Kompaktiškumu išsiskiria ir naujas, „susitraukiančios“ konstrukcijos „kitinukas“ 20-50/3,5-5,6. Nors NX100 modelio valdymo stilius supaprastintas, būtiniausi darbo režimai išliko.

Kartu su NX100 išleisti nauji objektyvai leidžia naudoti įdomią valdymo funkciją – paspaudus specialų iFn mygtuką, fokusavimo žiedu galima valdyti įvairius fotoaparato parametrus (pvz., išlaikymą, diafragmą ar ISO). Šis fotoaparatas neturi elektroninio vaizdo ieškiklio, bet, kaip ir panašiuose „Olympus“ modeliuose, galima prijungti išorinį. Taip pat NX100 aparate neįmontuota blykstė – o tai jau rimtesnis trūkumas, ypač įvertinant tikslinį naudotoją. NX100NX10 perėmė kokybišką 3“ AMOLED ekraną. Jame įdiegta 720p H.264 filmavimo funkcija.
Samsung NX100
3 komentarai
Samsung NX100 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
14.6 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Samsung NX100
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Samsung NX100
Kaina?  420*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Kompaktiškas
 • iFn režimas
 • Geras LCD
Trūkumai
 • Tik išorinis EVF
 • Tik išorinė blykstė

Sony NEX-5  
SONY

Sony NEX-3 ir Sony NEX-5

„Sony“ su NEX sistema yra aiškiai skirti kompaktinių fotoaparatų naudotojams. Tai  kompaktiškiausi visos EVIL klasės fotoaparatai – netgi nepaisant didesnio nei „Olympus“ ir „Panasonic“ modeliuose naudojamo jutiklio. Dydį gadina tik objektyvai – net ir mažiausias 20/2.8 objektyvas ant šių fotoaparatų atrodo griozdiškas.
Taip pat NEX sistema pasižymi paprasčiausia (tačiau išsaugojusia būtinus fotografavimo režimus) naudotojo sąsaja. NEX-3/NEX-5 modeliai neturi įmontuotos blykstės – tačiau komplekte yra į specialią priedų jungtį įstatoma nedidelė išorinė blykstė. Dėl specialios jungties NEX fotoaparatų naudotojai negalės rinktis galingesnės blykstės, o naudodamiesi blykste negalės naudotis kitais priedais, tokiais kaip išorinis vaizdo ieškiklis ar mikrofonas. Su atitinkamu adapteriu ant NEX fotoaparatų galima naudoti ir veidrodinių „Sony“ fotoaparatų objektyvus. Galima valdyti diafragmą, tačiau automatinis fokusavimas veiks tik su kai kuriais, turinčiais SSM fokusavimo pavarą. NEX-3 nuo NEX-5 skiriasi korpusu (NEX-3 jis plastikinis, NEX-5 – metalinis) bei filmavimo galimybėmis (NEX-3 įrašo vaizdą 720p raiška MP4 formatu, o NEX-5 – 1080i ir AVCHD).
Sony NEX-3
5 komentarai
Sony NEX-3 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
14.2 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Sony NEX-3
Jautrumas?  200-12800 ISO
Foto3
Sony NEX-3
Kaina?  450*    Palyginti ⯈
Sony NEX-5
1 komentaras
Sony NEX-5 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
14.2 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Sony NEX-5
Jautrumas?  200-12800 ISO
Foto3
Sony NEX-5
Kaina?  390*    Palyginti ⯈

Privalumai
 • Itin kompaktiškas korpusas
 • Vaizdo kokybė
 • Gera ISO kokybė (turimi omenyje šios klasės aparatai)
 • Filmavimo funkcija (NEX-5)
Trūkumai
 • Trumpai veikiantis akumuliatorius
 • Objektyvai neatitinka fotoaparato kompaktiškumo
 • Nesuderinamas su „Sony“ DSLR blykstėmis

Pasirinkimo kančios

Skaitytojus visados kankina klausimas: tai ką gi pasirinkti? Deja, vieno atsakymo rasti neįmanoma. Norintieji pasimėgauti fotografavimo procesu, o gal ir pabrėžti savo stilių, neabejotinai pirks Olympus E-P1 ar Olympus E-P2 . Ieškantiesiems pažangiausios filmavimo funkcijos reiks rinktis „Sony“ arba „Panasonic“. Tiems, kurie gali skirti mažiau pinigų, teks atkreipti dėmesį į paprastesnius  Sony NEX-5 ir Panasonic GF2, o siekiantiems dar geresnių rezultatų turėtų tikti  Panasonic Lumix DMC-GH1 ir Panasonic Lumix DMC-GH2 .

Apžvalgos pradžioje minėjau galimybę naudoti tolimačių fotoaparatų objektyvus. Geriausia būtų žiūrėti į „Sony NEX“ – APS-C formato jutiklis, palyginti su m4/3, mažiau iškreipia židinio nuotolį. O „Samsung NX“ sistemai tinkamų adapterių nėra.

Šiuo metu geriausiai išplėtota m4/3 sistema – tiek fotoaparatų, tiek objektyvų ir kitų priedų pasiūla didelė. Todėl ją rinksis patyrę fotomėgėjai, norintys fotoaparato, kompaktiškesnio už veidrodinį, arba labiau mėgstantieji elektroninius vaizdo ieškiklius. Ir jų žvilgsniai tikriausiai nukryps į prabangiausius „Panasonic“ modelius Panasonic Lumix DMC-G2 , Panasonic Lumix DMC-GH1 ir Panasonic Lumix DMC-GH2.

Leonardas Rimkus.  www.sviesorastis.lt


Fotoaparatų palyginimas

EVIL fotoaparatų suskirstymas kategorijomis pagal valdymo galimybes, objektyvų ir aksesuarų pasirinkimą. Tai nerodo fotoaparatų skaitmeninių galimybių ar nuotraukų kokybės.
Olympus Panasonic Samsung Sony
Paprasčiausi E-PL1 GF2 NX-100 NEX-3, NEX-5
Pažengusiems naudotojams E-P2, E-P1 G10, GF-1 NX-5, NX-10
Patyrusiems naudotojams
GH1, GH2, G2
Visi EVIL fotoaparatai:
http://www.efoto.lt/fotoaparatai/result2?size=5&new=1


Lyginamoji lentelė
Parametrai* Olympus E-PL1 Olympus E-P2 Panasonic Lumix DMC-GF1 Panasonic Lumix DMC-G10 Panasonic Lumix DMC-G2
Jutiklis 12 Mpix (2x)
12 Mpix (2x) 12 Mpix (2x) 12 Mpix (2x) 12 Mpix (2x)
Blykstė Taip
-
Taip Taip Taip
Stabilizavimas Taip Taip -
-
-
Video
720p, MJpeg
720p, MJpeg 720p, AVCHD 720p, MJpeg 720p, AVCHD
Ieškiklis
-
Išorinis
-
202 kt.
1440 kt.
Ekranėlis 2.7“, 230kt
3“, 230kt 3“, 460kt
3“, 460kt 3“, 460kt, vartomas
Dydis 115x72x42
121x70x36
119x71x36
124x84x74
124x84x74
Svoris 296g
335g
285g
336g
371g


Lyginamoji lentelė
Parametrai*
Panasonic Lumix DMC-GH2 Sony NEX-3 Sony NEX-5 Samsung NX10 Samsung NX100
Jutiklis 16mpix, 2x
14mpix, 1.5x
14mpix, 1.5x 14mpix, 1.5x 14mpix, 1.5x
Blykstė Taip
Išorinė komplekte
Išorinė komplekte
Taip
-
Stabilizavimas - - - - -
Video
1080p, AVCHD
720p, H.264
1080i, AVCHD 720p, H.264 720p, H.264
Ieškiklis
1500 kt.
-
-
921 kt.
-
Ekranėlis 3“, 460kt
3“, 920kt, vartomas
3“, 920kt, vartomas 3“, 614kt, AMOLED
3“, 614kt, AMOLED
Dydis 124x90x76
117x63x33
111x59x38
123x78x40
121x71x35
Svoris 392g
297g
287g
353g
282g

Parametrai*:
Šalia jutiklio dydžio nurodytas ir židinio nuotolio daugiklis (2x, 1.5x): kuo mažiau, tuo geriau.

Objektyvai:
Olympus ir Panasonic EVIL fotoaparatams (m4/3 sistema):
www.efoto.lt/objektyvai/veidrodiniams?camera=molympus
Samsung fotoaparatams:
www.efoto.lt/objektyvai/veidrodiniams?camera=msamsung
Sony NEX (EVIL) fotoaparatams:
www.efoto.lt/objektyvai/veidrodiniams?camera=msony

Komentarai
 • FotoPerlas
  FotoPerlas 
    2010.12.27, 21:22, vertino: Gerai, , rašė:
  Puiki apžvalga. Galvos skausmas mažėja :)
 • sadia (išsitrynęs)    2010.12.27, 21:35, rašė:
  Kainos tų EVIL tai tikrai nesveikos, muilinės už veidrodžio kainą.
 • eFoto redaktorius    2010.12.27, 21:48, rašė:
  Prašau skaityti straipsnį iš naujo ar bent pasidomėt kas tas EVIL yra. Vaizdo kokybe šios 'muilinės' lenkia nemažai pigių veidrodinių.
  Kainos normalios. Gal vos didesnės nes dar nėra daug žaidėjų. Bet gaminti EVIL nėra labai pigiau nei veidrodinius
 • sadia (išsitrynęs)    2010.12.27, 22:45, rašė:
  Ignas rašė:
   Bet gaminti EVIL nėra labai pigiau nei veidrodinius


  Nemanau...:) elektronika ta pati kaip ir veidrodžiuose, bet nėra autofokuso sensoriaus, nėra ekspozicijos matavimo sensoriaus, nėra veidrodžio su visais pakėlimo mechanizmais, nėra užrakto, nėra optinio vaizdo ieškiklio su visomis pentaprizmėmis .....:) o kaip žinia, šiandien mechanika kur kas brangesnė nei elektronika...:)
 • eFoto redaktorius    2010.12.27, 23:58, rašė:
  O R&D priskaičiavai..?
  C su N yra matyt visiški kvailiai kad negamina tų pigiausių muilinių ir nepardavinėja brangiau už veidrodinius? Gal būt.
 • 0144
  0144 
    2010.12.27, 21:57, rašė:
  cia kaip sportinese masinose - kuo daugiau visko isimta, tuo brangiau kainuoja :)

  mano manymu kainos siek tiek didokos, nurezus ~500Lt nuo visu isvardintu butu pats tas.
  bet kol konkurencijos mazai, tai vartotojai moka naujienos mokesti.

  p.s. kad cia ne muilines tai pilnai sutinku su Ignu
 • sadia (išsitrynęs)    2010.12.27, 22:21, rašė:
  ne muilinės...:) sensoriaus dydis skiriasi..:) bet ergonomika, fokusas, valdymas.....
  PS kai numes tuos 500lt, tada ir bus viskas savo vietose, o dabar PER BRANGU!!!!!
 • Lapsurdokas
  Lapsurdokas 
    2010.12.28, 00:49, rašė:
  Per brangu jeigu labiau domina ne aparatas, bet jo medziagu savikaina :)
  Arba jeigu realiai reikalingas veidrodis su visais pakėlimo mechanizmais, pentaprizmem ir tt

  Bet jeigu viso labo nori veidrodinio kokybes telpancios i kisene, tai viskas su jais tvarkoj :)

  Beje jeigu nuo situ 500Lt numestu, tai turetu ir visu muiliniu kainos koreguotis.
 • Linas Atgalainis
  Linas Atgalainis 
    2010.12.27, 22:29, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū už apžvalgą. Tik tiek kad daugelyje jutikliai 22 mm (išskyrus SONY 28mm). Kažin ar kokybė gali lenkti veidrožius kurių kropai apie 28 mm. Ašku evilų didžiausias pliusas kompaktiškumas ir tai, kad  nepliaukši veidrodis. Gal kas naudojate kurį nors iš evilų. Labai įdomus būtų subjektyvus palyginimas su veidrodžiu ar muiline... :)
 • Svečias    2010.12.27, 22:47, rašė:
  Galvos skausmas didėja :), nes nė vieno nesinori rinktis kaip fotoaparato kiekvienai dienai. Apžvalga teisinga, todėl taip ir nuteikia. Išties didelė problema susirasti antrąjį fotoaparatą. Čiupinėjau - bandžiau - nagrinėjau Canon PowerShot S95, gal būt geriausią šiuo metu muilinę rinkoje, puiku, bet ne už tokią kainą. Įsigijau Fuji Finepix f70, kaina normali, bet patenkinamai (mano reikalavimais) fotografuoja tik tam tikrame siaurame diapozone. Žodžiu, kolkas - galvos skausmas.. :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2010.12.27, 22:59, rašė:
  „APS-C formato jutiklis, palyginti su m4/3, mažiau iškreipia židinio nuotolį“  – kas čia per saliamoniška mintis? Ką tai galėtų reikšti? Hm.
 • tTom
  tTom 
    2010.12.27, 23:03, rašė:
  matomai tai turetu reiksti mazesni kropa. poetiskai parasyta :)
 • eFoto redaktorius    2010.12.28, 01:24, rašė:
  Pasinaudojau redaktoriaus privelegijomis ir palyginimo lentelėje prirašiau:
  EVIL fotoaparatų suskirstymas kategorijomis pagal valdymo galimybes, objektyvų ir aksesuarų pasirinkimą. Tai nerodo fotoaparatų skaitmeninių galimybių ar nuotraukų kokybės.

  Juk fotoaparato, turinčio 10 kart daugiau funkcijų ar mygtukų, nuotraukos nėra 10 kart kokybiškesnės. Anksčiau žmonėms visiškai pakakdavo, pavyzdžiui, diafragmos prioriteto ;)
  Tad skirstymas lentelėje Paprasčiausi/Pažengusiems/Patyrusiems šiek tiek klaidinantis, imho.
  Profesionalus fotoaparatas turi turėt visas įmanomas funkcijas. Kišeniniam fotikui to tikrai nereikia. Ne tam jis skirtas.
  Bent jau mane, tarp EVIL fotikų, domina būtent 'paprasčiausias' Sony NEX5. Ir tikrai ne todėl esu visiškai žalias ;)
 • black01
  black01 
    2010.12.28, 01:25, rašė:
  Sony dizainas labai patiko, tikrai dailiai bei siuolaikiskai padarytas. Kas liecia kainas, tai man taip pat pasirode didokos, bet kodel negali but tokiu daiktu uz tokia kaina? Kas nores rimtai fotografuoti, pirks vistiek su veidrodziu, o kas nores ivaizdzio arba "pasipuntavoti" pirks evil, visi zinos, kad sitie zaisliukai nera pigus, o seimininkas kaifuos nuo to. Taip ir stovi akyse simpatiska mergina laikanti evil, pvz ta Sony, ir prie veido tinka, ir siaip dera prie dailios moters toks daiktas :) Ech koks grazus tas Soniukas :)))
 • ramusis
  ramusis 
    2010.12.28, 04:46, rašė:
  šiais laikais, kai žmones nebedaro popierinių nuotraukų ir siuntineja jas viens kitam per emailus, tai nelabai svarbu, kiek yra pixelių ir koks objektyvas. Kuo mažesnis fotoaparatas, tuo lengviau gyventi...:)
 • Martynas Musteikis
  Martynas Musteikis 
    2010.12.28, 04:48, rašė:
  na čia tu gan drąsiai pareiškei...Ne kiekvienas perka fotoaparatą, nuotraukoms elektroniniu paštu siuntinėti.. :)
 • ramusis
  ramusis 
    2010.12.28, 04:55, rašė:
  Prisidaro nuotraukų ir jas laiko kompiutery. nebenori deti i popierinius albumus. Deda i Facebooką ir rodo viens kitam per internetą. Dar deda i efoto...:)
 • FotoPerlas
  FotoPerlas 
    2010.12.28, 12:13, vertino: Gerai, , rašė:
  Bet nereikia teigti kad pixeliai net dedant į internetą kokybei įtakos neturi.
 • ramusis
  ramusis 
    2010.12.29, 04:19, rašė:
  3 milijonai pakankamai, ir tai, kad "crop'inti" galetum.
 • FotoPerlas
  FotoPerlas 
    2010.12.29, 11:52, vertino: Gerai, , rašė:
  jei jums nereikia kokybės - taip
 • ramusis
  ramusis 
    2010.12.30, 09:39, rašė:
  va sito nesuprantu..pvz. nejudindamas kameros, toj pacioj vietoj padarau dvi foto, su 2mln ir su 10mln, po to sumazinu abu kadrus iki efoto.lt leistino dydzio ir tos nuotraukos nieko nesiskiria....ar skiriasi?
 • Lapsurdokas
  Lapsurdokas 
    2010.12.30, 18:12, rašė:
  jei 2mpix yra telefonas, o 10mpix veidrodinis, tai kaip tau atrodo? :)

  Be megapixeliu yra dar visa kruva parametru, kurie labai gerai matosi ir efoto dydzio nuotraukoje.
 • ramusis
  ramusis 
    2011.01.03, 18:32, rašė:
  ar as taip neaiskiai rasau?...."nejudindamos kameros padarau dvi foto, su 2mln ir su 10mln"...
 • Lapsurdokas
  Lapsurdokas 
    2011.01.03, 22:30, rašė:
  Tokiu atveju nebus skirtumo, isskyrus tai, kad 10mpix sumazinti iki 2 visada galesi, o stai padidinti iki 10 - nesigaus...

  Beje, pirmam komentare rasei siektiek kitaip. Kad nespausdinant nuotrauku, nesvarbu nei koks objektyvas, nei koks aparatas, svarbu mazas :)
 • ramusis
  ramusis 
    2011.01.05, 04:43, rašė:
  .mazdaug issiaiskinom...tarp kitko, as jau matau turistus is kinijos ir japonijos su sitais EVIL Sony. bus populiarus, manau.
 • Ramūnas U
  Ramūnas U 
    2010.12.28, 12:49, rašė:
  Na viskas dabar jau batai: kompaktiniai. superzoomai, DSLR, EVIL, juostiniai ... Kas dar?
  Kol visų neišbandysi nieko neįsigysi,
  O kai jau pabandysi, naujų pamatysi:)
  Va tokia poezija!
 • robertas187 (išsitrynęs)    2010.12.28, 12:52, rašė:
  gerai pasakyta :)
 • robertas187 (išsitrynęs)    2010.12.28, 12:51, rašė:
  tie evil man didelio yspudzio nedaro, gal jie turi tu savo privalumu, bet as mieliau likciau su normaliu vedrodziu, o dar tas tumpinys... EVIL, nieko gero nezada :D Aisku del skonio nesigincijama.
 • 12divizija
  12divizija 
    2010.12.28, 13:10, rašė:
  Kaip sakoma, geriausiais fotoapratas yra tas, kurį turi su savimi. Va šiuo požiūriu evil yra labai gerai, nes su kokiu "blyneliu" gali jį nešiotis nors ir kasdien be didelio diskomforto, ko nepasakysi apie dslr. Aišku, tai neliečia juostinių, pvz.: rangefinder, bet čia jau kita istorija.
 • likeris
  likeris 
  nesiseka
    2010.12.28, 14:12, rašė:
  nu jie tikrai nera patys maziausi :) o as su savo veidrodiniu ir visur vaikstau ir rankos nenutruksta... jei del dydzio perki visai maza muiline, jei reikia kokybes perki normalu veidrodini arba juostini. jei nezinai ko nori perki Evil.
 • 12divizija
  12divizija 
    2010.12.28, 14:37, rašė:
  Man irgi nenukrenta, bet ne tame esmė. Turbūt dar nesi susidūręs su situacija, kai dėl svorio ar gabaritų reikia rinktis ar visur tampytis dslr ar visai nieko. O šitas tikrai geriau už muilinę. Man asmeniškai labai patinka olimpusai, tik jiems dar viewfinderiu truksta paprastu, kaip tolimaciu pvz. Dar vienas pliusas tokių aparatų yra gatvės fotografijoje. Su tokiu atrodysi, kaip paprasts turistas ir žmonės mažiau baidysis.
 • likeris
  likeris 
  nesiseka
    2010.12.28, 14:53, rašė:
  nu tai cia nebent lietuvoj baidos... pvz tokiam londone tai ten visi turistai ir joks dydis nebetenk prasmes. ir kas liecia surinkimo kokybe tai tie evilai tikri zaislai, as zinau ateiti bus geresniu, bet pakolkas pasirinkimas skurdus...
 • 12divizija
  12divizija 
    2010.12.28, 15:36, rašė:
  Taip, kolkas pasirinkimas skurdus. Bet ir lietuvoje kažkada volga buvo tik ponu mašina, kiti maskvičiais tik važinėjo. Aš tik nesuprantu, kam gaminti evil, ir tada jam koki 50-800 objektyvą, su kuriuo tas dydis visai praranda prasmę. Tai tegu iskarto ant objektyvo montuoja visa kameros valdyma - bus oatogiau.
 • likeris
  likeris 
  nesiseka
    2010.12.28, 15:56, rašė:
  :DDD geras pastebejimas del optikos. o man tai kaip ir visur kitur norisi kokybes. negi taip sunku pagamint maza malonu rankose fotika? kol to nera, is mano puses jokios pagarbos tokiam segmentui...
 • robertas187 (išsitrynęs)    2010.12.28, 20:13, rašė:
  na cia kaip kam, nors jie ir mazesni uz normalu dslr, bet Nepamirskim kad mazuosiuose "blogiukuose" keiciame objektyvus kurie irgi uzima nemazai vietos. o jei nori tokio kuris visur telpa tai pasiimi paprasta skaitmenini :)
 • kairys
  kairys 
    2010.12.28, 13:21, rašė:
  As vieno dalyko nesuprantu. Pvz ar ant olympus pl-1 ir olympus e-420 yra tokios pat objektyvu jungtys?
 • Leo R.
  Leo R. 
    2010.12.28, 13:53, rašė:
  Ne tokios pat. Bet DSLR objektyvą gali uždėti su adapteriu.
 • Lunatikas
  Lunatikas 
    2010.12.28, 17:09, rašė:
  ne fotoaparatai o velnio ismislas ;D, nepatinka.
 • 12divizija
  12divizija 
    2010.12.28, 17:10, rašė:
  nepyk, bet dėl tokių žmonių, jei tikrai taip manai, ir stringa progresas. Visko.
 • Lunatikas
  Lunatikas 
    2010.12.28, 17:45, rašė:
  jei tu sita visa naujadara progresu vadini tai... :(
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2010.12.28, 17:57, rašė:
  Jei domina progresas, tai pats gal geriau pasidomėk Panasonic GH2. Pamatysi, kad tas aparatas savo galimybėmis lenkia DSLR.
 • Lunatikas
  Lunatikas 
    2010.12.28, 19:00, rašė:
  idomu koki dslr jis ten lenkia...
 • sadia (išsitrynęs)    2010.12.28, 19:04, rašė:
  turbūt kažką praleidau? Čia kurį veidrodinį tas panasonic lenkia už tokią kainą???
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2010.12.28, 20:15, rašė:
  Aš ne apie didelę kainą, o apie galimybes. Jis gerai tinka ir fotografuoti, ir filmuoti. Turi labai greitą autofokusą, kuris prasto apšvietimo sąlygomis lenkia profesionalius DSLR. CDAF leidžia pamiršti visokius front/back fokusus. Kuo toliau, tuo labiau aiškėja, kad EVIL yra mėgėjų fotoaparatų ateitis.
 • Veidmainis
  Veidmainis 
    2010.12.28, 17:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Na.. Čia tiek diskusijų kilo.. Iš tiesų tai labai geras bei esmę pabrėžiantis reklaminis video yra, ir kiek bandėme įkąsti tai kas reklamoje, tikėkite ar ne, praktiškai pavyko..

 • Lunatikas
  Lunatikas 
    2010.12.28, 17:47, rašė:
  Tikras progresas ne ta linkme kur reikia ;D
 • Veidmainis
  Veidmainis 
    2010.12.28, 17:56, vertino: Gerai, , rašė:
  Svarbu progresas.. Betkokiu atveju, ir iš šios praktikos bus pasisemta kažko gero.. Ir tai tikrai nenugesins tikro rimto veidrodžio..
 • Lunatikas
  Lunatikas 
    2010.12.28, 19:01, rašė:
  tai butent kad veidrodis yra veidrodis, o cia atsiranda mananciu kad sitas ,,progresas'' pakeis dslrus  : (
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2010.12.28, 20:17, rašė:
  Juokis juokis... Pažiūrėsim, ką apie juos kalbėsi po keleto metų :)
 • ksaveras
  ksaveras 
    2010.12.28, 20:44, rašė:
  Komentaras paslėptas. Netinkama diskusija. DNFTT!
  Parodyti komentarą

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti