Virtuali gatvės fotografijos paroda
Saullius: 2021.01.26, 10:17 R  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
 6 245
 

Miestas: Klaipėda * * *

Sveiki!
Nedidelės gatvės fotografijos mėgėjų grupelės vardu kviečiu pasidairyti po mūsų darbus virtualioje Klaipėdos krašto dailės galerijoje:

https://www.biblioteka.lt/lt/galerija/editos-sabalionytes-edvardo-gongapsevo-sauliaus-drungelo-ir-rycio-vilniecio-virtuali-gatves-fotografijos-paroda

Bendrą kolektyvinę veiklą planuojam tęsti ir šiemet, tad jei kas susigundysit prisijungti, mielai prašom į kompaniją.

Malonaus laiko apsilankiusiems:)

Visi * * Saullius * * skelbimai » parodyti
*

Komentarai
Turinys
 • ro.
  ro. 
    2021.01.27, 03:24, rašė:
  Gerai.
  Labiausia patiko Saulius ;) ir Rytis
  - geri rinkinukai sudėlioti, miesto atmosferą perteikia
 • Saullius
  Saullius 
    2021.01.27, 13:37, rašė:
  Smagu jog patiko:)
  Keisti metai buvo gatvės fotograzijai - galima prisitaikyt prie blogo oro, bet prie pustuščiu gatviu ir įsitempusiu żmoniu nelabai.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.01.27, 17:31, rašė:
  Daug gerų nuotraukų. Vienur akcentuojama forma, bet dažniausiai akcentas žmogus. Pats aš nedrįstu užsiimti tokia fotografija. Man smalsu, o kaip yra su asmens duomenų apsauga? Kai kurios nuotraukos beveik portretai. ES teisė neuždraudė gatvės fotografijos žanro?
 • Saullius
  Saullius 
    2021.01.27, 20:53, rašė:
  Džiugu, jog patiko:)
  Pradžioje, išleidus tą naują įstatymą buvo nemažai sumaišties, bet su laiku viskas aprimo. Kaip yra iš tiesų, negaliu tiksliai pasakyti - vieni sako taip, kiti kitaip.
  Iš esmės, tas naujas įstatymas nedraužia paveiksluoti viešoje vietoje asmenį, be jo sutikimo. Taip yra UK, taip manau liko ir Lietuvoje. Kažkada girdėjau, jog Vengrijoje to negalima daryti.
  Viešinti nuotrauką su žmogaus atvaizdu be jo sutikimo galiu `informaciniais/žurnalistiniais/meniniais` tikslais, jei ta nuotrauka nežemina žmogaus orumo. Paroda būtų kaip ir meninis tikslas, pavienės nuotraukos labiau priliptų prie `informacinio/dokumentinio`. Su knyga matomai būtų kitaip, nes čia jau komercija kiek suprantu savo galva.
  Dar neteko girdėti, jog per tuos keleta metų koks gatvinis fotografas buvo paduotas į teismą už tai jog paviešino nuotrauką neatsiklausęs leidimo.
  Tas įstatymas buvo sukurtas prieš internetinius gigantus. Kažkoks pavienis fotografas per smulki žuvelė, kad organizacija, kuri tuom rūpinasi, imtu `skalpuoti`. Kiek įsivaizduoju, jei čia kas mane apskūstų jog įkėliau nuotrauką be sutikimo, tai vargu ar pasibeltų policininkas su antrankiais. Vieto to, manau, tiesiog gaučiau kokį oficialų laišką su perspėjimu, jog kažkas nepatenkintas paviešinta internete nuotrauką ir vardan ramybės ją geriau ištrint. Teoriškai būtų galima ginčytis dėl `sąviraiškos teisės`, kuria garantuoja ES įstatynas, tačiau protingiau ištrint ir toliau fotkint:)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.01.27, 21:37, rašė:
  „jei ta nuotrauka nežemina žmogaus orumo“ – čia toks slidus reikalas. Pvz., pilvo dydį pabrėžiantis rakursas (pavyzdys iš parodos) ar kokia nelabai vykusi veido išraiška jau gali nepatikti žmogui, atrodyti, kaip trūkumo pabrėžimas.
 • Saullius
  Saullius 
    2021.01.27, 22:55, rašė:
  Taip, tai slidus reikalas.
  Kiekvienas mūsų turi savas ribas.
  Jei staiga prieš mane kokia moteriškė paslys ant banano žievės ir kris prieš fotiką su visais sijonais ant galvos, paveiksluoti tokią situaciją būtų tiesiog jos nelaimės pasinaudojimu - ji pakliuvo į `nekontroliuojamą` situaciją ir negali išvengti jos pasekmių. Tačiau jei kas prieš prieš mane nuspręs giliai pasikrapštyti nosį, susigrūsdamas visą pirštą į ją, manau, kad nupaveiksluočiau. Ir ne tam, kad pažeminčiau jo orumą, o tiesiog priminčiau pats sau, jog krapštytis nosį viešoje vietoje nelabai mandagu.
  Kas liečia tą pilvą, tai negaliu kalbėtį už Edvardą, tačiau pirmiausia save paklausčiau kas norėta parodyti nuotraukoje - pilvas ar kai kurie kai kurių žmonių aprangos `įpatumai`?

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Saullius
Saullius
 
Saulius

gyvena: UK    amžius: 51    Daugiau >
www.flickr.com