
Kamlan 28mm f/1.4 + Kamlan 50mm f/1.1

Prieš metus nusipirkau įspūdingų galimybių
Kamlan 50mm f/1.1: sisteminiam fotoaparatui skirtas portretinis objektyvas yra mažas, lengvas, šviesus, pigus!
Taip, vaizdo kokybė kartais prastoka. Bet prisitaikius, tai nei kiek netrukdo ;)
Skaityti toliau...

„Nikon d700“, „sigma 24-60/2.8“ iso200, 30 s, f8

Straipsniui jau daug metų, bet fotografavimo principai juk nekinta. Tik kokybė gerėja, net nustačius didelį jautrumą ;)
Šiame straipsnyje pabandysime aptarti, kaip lengvai ir neskausmingai naktį užfiksuoti tai, ką matome patys.
Skaityti toliau...

Tomas Vyšniauskas. Haka, mados projektas. Publikuota žurnale IEVA 2008

Buvo 2012 metai... bet tema visad aktuali. Beje, www.Šio žurnalo („FOTO“ Nr. 21) numerio tema – šviesa. Apie tai kalbamės su dviem skirtingose terpėse dirbančiais fotografais - menininke, Vilniaus dailės akademijos fotografijos dėstytoja
Jurgita Remeikyte bei
Tomu Vyšniausku – vienu iš žinomiausių Lietuvos reklaminės fotografijos atstovų.
Skaityti toliau...
Turbūt kiekvienas, kurio namuose gyvena katė, ne kartą bandė užfiksuoti šį mielą gyvūną: kai jis meiliai žiovauja, miega neįprastomis pozomis, drybso ant lovos, žiūri pro langą į praeivius, žaidžia su mėgstamu kamuoliuku ar gaudo muses. Vienu žodžiu, aibė siužetų...
Skaityti toliau...

Nuotraukoje straipsnio autorius Augustas Didžgalvis

Augustas DidžgalvisDar niekada Lietuvoje nebuvo taip gera gyventi fotografams, kurie nepriklauso jokiai konkrečiai agentūrai ar redakcijai. Atsirado viskas, ko tik reikia sėkmingai daryti geras nuotraukas ir jas parduoti – lengvai pasiekiama praktiškai bet kokia nauja ir naudota įranga, dešimtys tradicinių ir elektroninių leidinių bei kitų užsakovų, daugybė idėjų ir nelabai stipri konkurencija.
Skaityti toliau...

Gražina: 2007 -jų vasaris (Tokią nuostabią šerkšnotą dieną su savimi, p...)
Komentarai [73] 
Daugelis fotografų yra „sezoniniai“: fototechniką padeda „žiemoti“ jau rudenį. Bet tikrų fotoentuziastų jokie šalčiai nesulaikys. Kaip fotografuoti žiemą? Kaip naudoti fototechniką? Ar jai nekenkia šaltis? Į šiuos klausimus mėginama atsakyti straipsnyje.
Skaityti toliau...
Dažnai, pravedant foto kursus ar eFoto forumuose, tenka susidurti su klausimais: “kiek kainuoja įsirengti foto studiją”, “kokias lempas patartina pirkti”. Tai dabar sugalvojau tokį atsakymą: „nuo 50 iki 50 000 eurų“. Na... tikrai gera studija kainuos ir gerokai brangiau.
Skaityti toliau...
Fotoaparato klasę ir nuotraukų kokybę labiausiai lemia fotoaparato jutiklio dydis.
27-28 mm (APS-C) jutiklį turintys fotoaparatai paprastai priskiriami mėgėjiškai klasei, bet su brangesniais modeliais fotografuoja ir profesionalai. Ši klasė vadinama
Pusiau-Pro. Kartais jie net patrauklesni filmuojantiems ir gamtos fotografams.
Skaityti toliau...

Fotoaparato valdymas. FujiFilm nuotrauka

Fotoaparatų pasirinkimas yra labai didelis ne veltui - kiekvienam pirkėjo skoniui ir poreikiams. Tad pats brangiausias fotoaparatas nebūtinai tiks kiekvienam. Kartais net su mažesniu ir pigesniu fotografuoti geriau ir maloniau nei su dideliu, profesionaliu. Tad šis eFoto gidas apžvelgia ir sisteminius ir mažesnius, kompaktiškus fotoaparatus.
Ir visad verta priminti: fotoaparatas įtakoja 5% rezultato, objektyvas - 5%, o fotografas - bent 90% ;) Tad nepamirškite rinktis ne tik techniškai pažangiausią fotoaparatą bet JUMS malonų ir patogų fotoaparatą, pamėginkite jį.
Skaityti toliau...
Objektyvų veidrodiniams fotoaparatams - šimtai. Nuo ko pradėti kolekciją?
Tai trumpas populiariausių objektyvų gidas naujokams.Rekomenduojami nebrangūs (<500€) objektyvai skirti turintiems mėgėjišką veidrodinį fotoaparatą su APS-C formato (28mm) jutikliu.
Beje, eFoto
objektyvų kataloge galima atsirinkti ir brangesnius ir viso kadro jutikliams skirtus objektyvus.
Skaityti toliau...