
dykumų vėjas: "Ir kokį tryliktą syk - baltai, kasmet pražystantis jazminas"
Komentarai [5] 
Senos foto bręsta su laiku, turbūt girdėtas posakis? Kas už to slypi. Kadangi laikas nestovi vietoje, viskas aplinkui keičiasi, žmonės nuotraukoje taip pat. Jiems ir jums tos nuotraukos, tai bendrai praleistas laikas, tai nuotykis patirtas kartu, išgyventi jausmai ir tai ko jau negražinsi. Nostalgija, tai jausmas, kuris idealizuoja praeitį.
Patarimas: nustokite fotografuoti viskas kas juda, o kas nejuda, pajudinate ir vėl fotografuojate. Stenkitės apgalvoti nuotraukos turinį ir apie ką jį pasakos. Pagalvokite apie išliekamąją jos vertę. Padarykite kelis dublius iš kurių pasilikite tik kelias geriausias nuotraukas. Jų gausa žudo originalumą ir prie jų nėra noro sugrįžti. Kiek jūsų kietuose diskuose guli sukauptu
raw failų, laukiančiu, kol jas atsiras noras redaguoti? Fotografuojant daug, patenki į uždarą ratą, dažniausiai nuvargsti ir nieko naujo nesukuri. Jei fotografuojate į juostą, dublių daug nepadarysite ir stengsitės, kad kiekvienas mygtuko paspaudimas butų reikšmingas. Išnaudokite šitą taktiką savo praktikoje.
Dabar pažiūrėkite į prieš metus ar du darytas nuotraukas. Ar patinka jums tai ką matote, ar retušas ir spalvos vis dar džiugina akį ir širdį? Jei yra noras į jas žiūrėti, pasidžiaugti ir prisiminti, reiškia jus turite praeitį.
Daugelį žavi
fine art tipo nuotraukos. Jos paremtos „amžino grožio“ paieškomis. Tai visos tos fotografijos, kuriose paslėptas laikas, o grožis yra numeris vienas. Tokio tipo nuotraukų dauguma. Jos mums ne mažiau svarbios. Tačiau yra vienas minusas. Priežastis paprasta, jūsų vaizduotė ir sąmonė keičiasi ir tobulėja. Tai kas anksčiau žavėjo, po kiek laiko atrodo, kaip prasto skonio produkcija. Dėl to prieš metus džiuginusi nuotrauka ima atrodyti prasta ir neskoninga. Tada ir aplanko mintys, nejau taip aš galėjau fotografuoti. Jei negalite žiūrėti į savo senas nuotraukas, reiškia jūs neturite praeities ir tuščiai švaistote laiką. Viskas grįžta, bet ne LAIKAS. Nuotraukos su istorija, su praeitimi, jūsų “autorinis stuburas”. Jau šiandiena nufotografuok savo šeimą, tai kas slysta tarp pirštų nepastebimai - jos kasdienybė. Ką vakare veikia jūsų šeimos nariai? Pasiimk fotoaparatą, nedelsk. Po mėnesio ar pusmečio vėl pažvelkite į tas nuotraukas. Manau viską suprasite patys ir padarysite teisingas išvadas.
Susikurk savo pasaulį, kuriame tu norėtum gyventi!
Savo mintimis ir kelionių įspūdžiais kviečiame čia pasidalinti su eFoto bendruomene.
Dažnai, pravedant foto kursus ar eFoto forumuose, tenka susidurti su klausimais: “kiek kainuoja įsirengti foto studiją”, “kokias lempas patartina pirkti”. Tai dabar sugalvojau tokį atsakymą: „nuo 50 iki 50 000 eurų“. Na... tikrai gera studija kainuos ir gerokai brangiau.
Skaityti toliau...

dykumų vėjas: *** (- Kai pabosta tuščios formos, nuotrauka užpildo...)
Komentarai [11] 
Fotografuojant jaunus ar nepatyrusius modelius galime pasiekti tokį patį rezultatą, kaip ir su profesionaliu modeliu. Skirtumas bus tik laiko sąnaudos. Tą prasme nepatyrusi modelį reiks jums dar pamokyti . Tai teko daryti „n“ kartų. Dėl tos priežasties susidariau tam tikrų taisyklių sąrašą, jomis norėčiau pasidalinti.
Skaityti toliau...
Kokybė ar „nekokybė“?
Taisyklės ar sąmoningas jų laužymas?
eFoto bendruomenės narys
Andrius (Goth) priminė pagrindines taisykles ir nurodė kaip jas kūrybingai laužyti!
Skaityti toliau...