Fotografijų parodos
Lietuvoje: parodos, vieši renginiai etc

Virtuali gatvės fotografijos paroda

Saullius: 2021.01.26, 11:17 R  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
 6  +   
 
Sveiki!
Nedidelės gatvės fotografijos mėgėjų grupelės vardu kviečiu pasidairyti po mūsų darbus virtualioje Klaipėdos krašto dailės galerijoje:

https://www.biblioteka.lt/lt/galerija/editos-sabalionytes-edvardo-gongapsevo-sauliaus-drungelo-ir-rycio-vilniecio-virtuali-gatves-fotografijos-paroda

Bendrą kolektyvinę veiklą planuojam tęsti ir šiemet, tad jei kas susigundysit prisijungti, mielai prašom į kompaniją.

Malonaus laiko apsilankiusiems:)  Komentarai..

Fotoparoda "Uždangą praskleidus:lobių saugotojai"

Art: 2020.03.09, 16:13  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
Visą kovo mėn. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr.52)eksponuojama Artūro Užgalio fotoparoda"Uždangą praskleidus:lobių saugotojai".Taip pat parodą galima pamatyti facebook'e:https://www.facebook.com/Fotoparoda-Uždangą-praskleiduslobių-saugotojai-108138800769512/?modal=admin_todo_tour

morkfoto paroda "Klausytojai"

mork: 2017.02.28, 17:19  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
sveiki, kviečiu užsukti į parodėlę Skalvijoje

SetP Stanikas paroda Vilniuje

ro.: 2016.12.01, 14:28  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 

Šiandien, gruodžio 1 d., 18.00 val., Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA.

Paranku kalbėti apie Svajonės ir Pauliaus Stanikų „fotografijas“, įsprausti šių menininkų poros kūrybą būtent į „siaurą“ profesinį cechą, kadangi atsiradus „riboms“ lengviau įžiūrėti tuos aspektus, kurie kaip tik ir paradoksalizuoja, problematizuoja fotografijos sampratą. Paranku dar ir todėl, kad Stanikų kūryboje fotografija kaip priemonė, performatyvi medija, yra svarbi, gal net svarbiausia gija, jungianti skirtingus jų kūrybinės biografijos tarpsnius. Apskritai, Stanikai laikytini vienais tų menininkų, kurie išardė, rekonstravo, iš esmės transformavo fotografijos stereotipiją.

Muilinės metafizika. S. ir P. Stanikai vieni pirmųjų Lietuvių šiuolaikinio meno kontekste profanavo „aukštosios meninės fotografijos“ sampratą, pradėję naudoti, pavadinkime − muilinę, kaip tikrovę tiesiog fiksuojantį mechanizmą. Muilinę galima suprasti ir metaforiškai, kaip tam tikrą matymo, vaizdo konstravimo strategiją. Stanikai, XX a. 10-ojo dešimtmečio pirmoje pusėje, kaip ir kai kurie kiti to meto menininkai ir menininkės, fotografinę kalbą transformavo ir reformavo tokiais formaliais ir prasminiais turiniais, kurie iki tol laikyti tikrojo meno (ir tikrosios meninės  fotografijos) svetimkūniais. /.../

Uraganas Theresa. Kalbant apie konkrečiai šio projekto, kurį Paulius ir Svajonė Stanikai pristato fotografijos galerijoje, formalų ir idėjinį foną, galima pasakyti, kad menininkai ir toliau lieka ištikimi buitinės inscenizacijos arba režisūros, pateikiamos „aukštuoju stiliumi“ savito simbolizmo kontekste, stilistikai. Fotografija čia, viena vertus, apeliuoja į įvairias instaliacines-buitines situacijas, kurios atsidūrė tiek regos lauke, tiek ir liko už kadro. Kartu, atspausta iki reklaminių stendų dydžio, sąmoningai dreifuoja plakato, reklaminės spaudos link, nes nė neslepiamas šių fotografinių vaizdų dirbtinumas ‒ tai, jog jie apdoroti skaitmeniniu būdu, ir kartais netgi tą pabrėžiant, išryškinant. Kartu fotografiniai vaizdai susiejami su judančiais videovaizdais.

 Koncepcijos lygmenyje Stanikai kaip visada manipuliuoja tam tikrais sociopolitiniais ir sociokultūriniais turiniais, atpažįstamais iš masinių informacijos priemonių, užuominomis į šiandienines aktualijas. Kai kur verbografiniame lygmenyje atsiranda aliuzijų į arabiškus ar hebrajų rašmenis, tačiau tik tiek, kiek nesąmomningai gali kilti pusiau abstrakti asociacija. Stanikams būdinga ir savita, reklaminę ar holivudinę primenanti simbolika ‒ juoda vs balta, karas vs taika, gyvenimas vs mirtis, istorija vs likimas.

Šios fotografinės instaliacijos fabulai Stanikai vėlgi renkasi realų asmenį – Theresą May (menininkai dažnai kaip atspirties tašką savo paskutinių kelerių metų instaliacijoms renkasi garsias pasaulio moteris, jų biografines istorijas), kaip nuorodą į Brexito istoriją, taip pat karo simboliką. Čia vėlgi suveikia reklaminė estetika, „Gyvenimo būdo“ žurnalų ir laidų verta siužetinė fabula ir viso to pabrėžtinai banalaus konteksto užklojimas vos ne klasikine estetine tradicija ir fundamentaliais gyvenimo ir mirties klausimais. (Kęstas Šapoka. Muilinės metafizika ir uraganas Theresa)

SetP Stanikas (Svajonė ir Paulius Stanikai) – menininkai, kurių kūrybos kelias tęsiasi jau beveik tris dešimtmečius. Jie  yra dalyvavę daugelyje prestižinių pasaulio parodų ir projektų, tarp kurių – tarptautinės Venecijos (atstovavo Lietuvai penkiasdešimtojoje Venecijos bienalėje), Liverpulio, Maskvos ir Pekino bienalės, Pompidu centras, galerija „Vu“ Paryžiuje, galerija „White Box“ Niujorke, „Other gallery“ Šanchajuje ir kt. 

Po sėkmingo debiuto Venecijos bienalėje Stanikai buvo pakviesti dėstyti Prancūzijos šiuolaikinio meno aukštojoje meno mokykloje (Studio national des arts contemporains) Le Fresnoy.

Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 23 d.


Trečioji Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) paroda

Levas: 2016.11.28, 00:36  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
Kviečiame visus į trečiąją Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) parodą.

Čia labai skirtingi autoriai, naudojantys labai skirtingas technikas ir kūrybines strategijas, suvienyti meilės analoginei fotografijai, pristatys savo naujuosius darbus.

Parodos atidarymas gruodžio 1 dieną, 18 valandą, Skalvijos kino centre Vilniuje. Paroda veiks iki gruodžio 14 dienos.

Nuotraukos autorius: Andrei Antonau

Knygos apie pirmuosius pajūrio fotografus pristatymas

Polia: 2016.05.24, 10:23 R  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +19.3  
 
2016 m. gegužės 28 d. (šeštadienį) 14 val. kviečiu į knygos "Pirmieji pajūrio fotografai: Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus" pristatymą Plungės Žemaičių dailės muziejuje, Oginskių rūmų  (Parko g. 1) antrame aukšte, konferencijų salėje.
Renginys nemokamas.

Išsamesnė informacija: http://www.oginski.lt/lt/aktualijos/pirmieji-pajurio-fotografai%20paulina-mongirdaite-ignas-stropus-14630.html

paroda „УЛ. ЯКУБОВИЧА 22-32 (dviejų žmonių ir vieno buto istorija)“.

Levas: 2016.04.13, 17:57  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
Kviečiu visus į mano parodą „УЛ. ЯКУБОВИЧА 22-32 (dviejų žmonių ir vieno buto istorija)“.
Ji veiks nuo balandžio 15-os iki balandžio 30-os kino centre „Skalvija“ A. Goštauto g. 2/15, Vilnius.
Atidarymas šį penktadienį - balandžio 15 dieną, 17:30 val.

Paroda veiks iki 24 val.

ro.: 2016.01.11, 00:47  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
2016 m. sausio 12 d. (antradienį) 18.15 val.
„Prospekto“ fotografijos galerijoje kviečiame į fotografijų parodos

„LAISVĖS GYNIMO NAKTIS“
atidarymą ir susitikimą su autoriais

PARODOS ATIDARYMO VAKARĄ GALERIJA VEIKS IKI 24.00 VAL.

2016 m. sausio 12 d. (antradienį) 18.15 val. maloniai kviečiame į fotografijų parodos „Laisvės gynimo naktis“ atidarymą ir susitikimą su parodos autoriais „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius). Parodoje bus eksponuojama 21 autoriaus fotografijos.

Lemtingus, kupinus įtampos 1991 metų sausio įvykius primins „Prospekto“ fotografijos galerijoje sausio 12 dieną atidaroma paroda „Laisvės gynimo naktis“.

Parodoje eksponuojama daugiau nei šimtas fotografijų, liudijančių, kokie vieningi ir stiprūs buvome prieš 25-ius metus. Įtaigūs tų dienų fotometraštininkų – Z.Nekrošiaus, V.Usinavičiaus, J.Kazlausko, R.Požerskio, V Jasinevičiaus ir kitų darbai priartins praeitį ir leis pajausti ano laiko dvasią.

[img_assist|nid=1155279|link=lightbox|align=right|width=256|height=166]Taikūs Lietuvos žmonės tomis sausio dienomis ir naktimis su viltimi matyti laisvą Lietuvą budi prie Parlamento rūmų – „Lietuvos širdies“, nuo Sovietų armijos agresijos gina spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komitetą, visa Lietuva atsisveikina su kruvinosios sausio 13 nakties aukomis – tai tik dalis, bet labai reikšminga istorinio kelio į Nepriklausomybę, į šią dieną atkarpa, kurią bandoma atspindėti iš tūkstančių kadrų atrinktoje parodoje. Fotografijų atspaudai iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondų ir autorių archyvų.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Parodoje eksponuojamos šių autorių fotografijos:
A. Barzdžius, V. Daraškevičius, V. Gulevičius, R. Jankauskas, A. Jankūnas, V. Janulis, V. Jasinevičius, A. Juozapaitis, V. Juraitis, J. Kazlauskas, M. Kulbis, P. Lileikis, Č. Montvila, Z. Nekrošius, R. Neverbickas, A. Petrulevičius, R. Požerskis, A. Sabaliauskas, V. Usinavičius, R. Zolubas, A. Žižiūnas.

PARODOS ATIDARYMO VAKARĄ GALERIJA VEIKS IKI 24.00 VAL.

Paroda bus eksponuojama iki sausio 30 dienos. Parodos lankymas nemokamas.


Prospekto fotografijos galerija, Gedimino pr. 43, Vilnius.
Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI 12–16 val.
Tel: +370 5 2618338

Gamtos fotografijų konkursas „GINTARINIS ŽALTYS 2015“

Gintarinis Žaltys: 2015.11.26, 18:27  Kategorija:  PASLAUGOS  ir reklama
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +25.6  
 

Mieli kolegos ir bičiuliai,

dienos nenumaldomai trumpėja, darganotas oras, tamsūs debesys vis dažniau ir dažniau pasitinka mus rytais, tad vis mažiau pagundos laisvadieniais traukti į gamtą. Ir ką šiuo metų laiku ilgais vakarais geriausia veikti gamtos fotografui? Pats teisingiausias darbas – peržiūrėti per metus padarytas geriausias gamtos fotografijas ir siųsti jas į konkursą „Gintarinis žaltys 2015“!

Taigi, skelbiama viena svarbiausių ir reikšmingiausių šalies gamtosauginių akcijų – Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursas „Gintarinis žaltys 2015“.

Startuoja jau šeštasis nacionalinis Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursas ir skelbiama nuotraukų teikimo pradžia. Konkursas „Gintarinis žaltys 2015“ – kartu ir eilinis, ir neeilinis, bylojantis, kad gamtos fotografų gretos vis gausėja, tvirtėja, bręsta, auga profesionalumas ir kokybė, kartu sakantis, jog visi, kas stvėrę fotoaparatą ir išskuba į gamtą, patenkina ne tik savo pomėgį, siekius, bet ir prisideda prie Lietuvos gamtos išsaugojimo.

Visi, visi, visi, kurie mylite gamtą, kurie nors retkarčiais su fotoaparatu išskubate į miškus, laukus, paupius, paežeres ar pelkes, kad įamžintumėte savo įspūdžius – kerintį ir nepakartojamą gyvūnų bei augalų pasaulį, įstabiausias jo gyvenimo akimirkas, patirtus netikėtus susitikimus, suskubkite patys, paraginkite savo pažįstamus ir draugus – juk prasideda geriausių 2015-ųjų metų laukinės gamtos akimirkų rinkimai.

Ką turite padaryti:

• Pirmiausia elektroniniu paštu konkursas@lutute.lt registruojatės į konkursą;

• Elektroniniu paštu gaunate konkurso taisykles ir nuotraukų registravimo anketą;

• Iki 2016 m. sausio 1 d. elektroniniu paštu siunčiate savo nuotraukas pagal nurodytas nominacijas;

• Nuotraukos, atitinkančios konkurso sąlygas ir techninius reikalavimus, patenka į konkurso pusfinalį;

• Vertinimo komisija 2016 m. sausį atrenka geriausius darbus į konkurso finalą;

• 2016 m. vasarį vyksta finalinė nuotraukų atranka, po kurios paaiškėja atskirų nominacijų laureatai;

• Į konkurso finalą atrinkti darbai patenka ir į geriausių 2015 m. laukinės gamtos fotografijų albumą „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2015“. Iš šių nuotraukų rengiama paroda (apie jos laiką ir vietą bus pranešta atskirai). Atidarant parodą skelbiami ir apdovanojami atskirų nominacijų laureatai, visuomenei ir žiniasklaidai pristatomas geriausių darbų albumas;

• Vėliau paroda visus metus iki kito konkurso keliauja po Lietuvą.

 

Laukiame Jūsų!

Konkurso organizatoriai


Knygos „Pirmieji pajūrio fotografai“ pristatymas

Polia: 2015.11.17, 11:50  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
 1  +19.3  
 
[img_assist|nid=1147775|link=lightbox|align=left|width=166|height=240]Maloniai kviečiame lapkričio 19 d. 16 val. į Jolantos Klietkutės knygos „Pirmieji pajūrio fotografai: Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus“ pristatymą Kretingos muziejaus Baltojoje salėje (Vilniaus g. 20, Kretinga).
Knyga skiriama fotografės Paulinos Mongirdaitės 150-ties ir Igno Stropaus 130-ies metų sukaktims.

Pavartyti knygos lapus: http://issuu.com/jolantaklietkute/docs/knygos_maketo_juodrastis_2014_10_21

Daugiau informacijos apie knygą: https://www.facebook.com/Pirmieji-paj%C5%ABrio-fotografai-Paulina-Mongirdait%C4%97-Ignas-Stropus-364218260438160/  Komentarai..

Šiauliuose: paskaitų ciklas apie fotografiją

ro.: 2015.11.10, 10:54  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +10.1  
 
Informacinis pranešimas
                                                                                                   2015-11-09


MENOTYRININKO VIRGINIJAUS KINČINAIČIO PASKAITŲ CIKLAS „VAIZDŲ GYVENIMAI“

2015 m. lapkričio 11, 19, 25 d., gruodžio 10, 17 d. 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklas apie fotografiją „Vaizdų gyvenimai“.

 Fotografija ir Narcizas
2015 m. lapkričio 11 d., trečiadienis, 17.00 val.

Begalinę žmogaus savimeilę perteikia klasikinio meno portretų galerijos, menininkų autoportretų ciklai. XIX a. viduryje suklestėjusi portretinė fotografija tęsia reprezentacinę klasikinio portreto ikonografiją, tačiau atsiranda ir naujovių. Fotografai pradeda kurti eksperimentinius, rizikingus autoportretus ir taip išplečia žmogaus vaizdavimo tradiciją. Dar labiau ją pakeičia XX a. įsigalėjusi masinė fotografija, dabartinė skaitmeninių asmenukių kultūra. Kas sieja klasikinį tapybos portretą ir „Instagram“ programėle dauginamas asmenukes? Tai bus galima sužinoti paskaitoje apie amžinas Narcizo kančias ir skaitmeninės fotografijos tendencijas.

 Fotografija ir Pigmalionas
2015 m. lapkričio 19 d., ketvirtadienis, 17.00 val.

Fotografiją ir skulptūrą sieja du esminiai dalykai – tai šviesotamsos žaismas ir statika. Fotografinis vaizdas sustingdo laiko akimirką amžinybėje. Tokios pat amžinos ir nejudrios yra klasikinės skulptūros. Nuo pat fotografijos išradimo šios meno rūšys „viliojo“ viena kitą. Fotografams skulptūros buvo patys klusniausi ir tinkamiausi modeliai. Kita vertus, buvo pagundų skvarbiu ir meiliu fotografo žvilgsniu atgaivinti nuostabių skulptūrų figūras, įkvėpti marmurui gyvybę, išjudinti jame užkoduotą menininko aistrą. Apie šiuos dramatiškus bandymus ir fotografines Pigmaliono maldas išgirsime paskaitoje.

 Fotografija ir Hermis
2015 m. lapkričio 25 d., trečiadienis, 17.00 val.

Fotografijos ir kelionės yra du vienas kitą kuriantys ir papildantys dalykai. Turistinė kelionė ir fotografavimas šiandien yra visiems savaime suprantami dalykai, tačiau taip buvo ne visada. Išradus fotografiją, fotografavimas buvo labai brangi ir sudėtinga veikla, todėl į tolimas keliones pirmieji fotografai išsiruošdavo su keliolika padėjėjų, gabendavo tonas sveriančius įrangos vežimus. Jų ekspedicijas finansuodavo karaliai. Iš tolimų, kolonijinių kraštų parvežti vaizdai sukeldavo tikrą šoką. Apie fotografijos, kelionių ir geografijos santykį kalbėsime kelionių dievo Hermio draugijoje.

 Fotografija ir Tanatas
2015 m. gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 17.00 val.

Fotografija nuo pat išradimo pradžios tapo nepamainoma atminties talpykla. Tai buvo veiksmingiausia priemonė kovojant su užmarštimi, nyksmu ir mirtimi. Fotografiniai vaizdai nugalėjo biologinį laiką ir įsitvirtino amžinybės orbitoje, todėl labai dažnai fotografijos filosofijoje tyrinėjama fotografinio vaizdo ir mirties santykių tema. Be to, XIX a. pabaigoje fotografija tapo veiksminga susisiekimo su mirusiaisiais priemone. Kaip tai vyko, bus galima sužinoti tyrinėjant fotografinius vaizdus mirties dievybės Tanato šešėlyje.

Fotografija ir Salonas
2015 m. gruodžio 17 d., ketvirtadienis, 17.00 val.

Fotografija atsirado vaizduojamojo meno apsuptyje. Louis Daguerre buvo ne tik dagerotipo išradėjas, bet ir žinomas tapytojas. XIX a. fotografijai aktyviai buvo ieškoma vietos dailės istorijoje, todėl labai įdomu pažvelgti į fotografijos istoriją per meno stilių prizmę. Taip mes atrasime impresionistinę, secesinę, „art deco“, siurrealistinę fotografiją. Žinoma, buvo įnirtingų pastangų pabėgti nuo šios įtakos, tačiau postmodernistiniai laikai vėl viską grąžino į savo vietas, fotografija vėl grįžo į pradžių pradžią, į saloninę studijinės ikonografijos aplinką. Ši paskaita apie fotografijos ir salono „romaną“.

Paskaitų trukmė 1 val., įėjimas nemokamas.
Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus parodų ir renginių kuratorė Gedutė Grigaliūnaitė, tel. (8 41) 52 43 96.


Dmitrijaus Matvejevo fotografijų paroda „Tyli šviesa“

ro.: 2015.10.12, 11:24  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 
2015 m. spalio 14 d. (trečiadienį) 17.00 val.
„Vilniaus“ fotografijos galerijoje kviečiame į Dmitrijaus Matvejevo fotografijų parodos„Tyli šviesa“  atidarymą

 2016 spalio 14 d., trečiadienį, 17.00 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius) atidaroma Dmitrijaus Matvejevo fotografijų paroda „Tyli šviesa“. Atidaryme dalyvaus autorius (http://www.photography.lt/lt.php/Fotografai?id=77).

Parodoje pavaizduoti stačiatikių kaimo bendruomenės Lietuvoje narių portretai ir jų kasdieninio gyvenimo vaizdai.

Paroda sudaryta iš dvieju dalių: didžioji parodos dalis sudaryta iš autoriaus nuotraukų.

Kitą dalį sudaro fotografijos iš senų negatyvų, kuriuos autorius rado bendruomenės archyvuose. Šiuose negatyvuose, darytuose prieš 60-70 metų, taip pat pavaizduoti šio kaimo žmonės ir jų gyvenimas.

[img_assist|nid=1142163|link=lightbox|align=right|width=175|height=240]„Pati vietovė ir žmonės skleidžia ypatingą harmoniją ir ramybę, „tylią šviesą“, kurią bandoma perteikti nuotraukose“, sako autorius.

Senų ir šiame amžiuje darytų fotografijų derinys, žmonių apranga ir elgesys prieš kamerą, šiuolaikinės miesto civilizacijos apraiškų nebuvimas nuotraukose, turėtų sukelti „sustojusio laiko“, „laiko nebuvimo“ jausmą

Trumpa kaimo istorija:

40 km nuo Vilniaus,  Šalčininkų rajonas. Ten, buvusio dvaro pastatuose, gyvena vienuoliško gyvenimo būdo stačiatikių žemės ūkio bendruomenė. Bendruomenę įkūrė bajorienė Koreckaja beveik prieš 100 metų. Ten gyvenantys žmonės save laiko viena didele šeima: kartu dirba žemę, augina gyvulius. Tarybiniais laikais bendrija trumpai  egzistavo kaip kolūkis, bet „antireliginės kampanijos“ metu žemė ir dalis pastatų buvo konfiskuoti. Tačiau bendrija sugebėjo išlikti. Nepriklausomybės metu žemė ir pastatai buvo grąžinti.  Dabar ten gyvena ir dirba apie 70 žmonių.

 Nuotraukos darytos juostiniais aparatais, juodai-baltos

 
Paroda veiks iki 2015 m. spalio 30 d.
Vilniaus fotografijos galerija
Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius
Tel: +370 5 2611702
Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI  12–16 val.

ALVYDAS LUKYS. Neįkainojamos kolekcijos

ro.: 2015.09.15, 22:12  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +5.2  
 

2015 m. rugsėjo  16 d., trečiadienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Alvydo Lukio fotografijų paroda „Neįkainojamos kolekcijos“. Atidaryme dalyvaus autorius.

Alvydo Lukio daiktų studijos transformavosi nuo radinių prie jūros Nidos pakrantėje 1988 metais iki paskutinių darbų „Pavėsinės tapybai“ (2008) su rastais objektais Kijeve, kuriose didelio formato rankų darbo “mažosios architektūros” statiniai, užimdami visą nuotraukos paviršių, priverčia atkreipti dėmesį į socialines permainas ir tampa kultūros antropologinių svarstymų priežastimi. Nuo tų pačių metų (2008) iki šiol tęsiama serija “Botanika”, kurioje permąstomos gamtos ciklų sąsajos su žmogaus likimu.

Didžiajai daliai darbų būdingas tipologinis požiūris. Autorius kaip koks archeologas ar detektyvas renka daiktinius įrodymus, juos rūšiuoja bando atkurti faktines priežastis. Šio meninio žaidimo taisyklės užduodamos ir žiūrovui. Jam siūloma sekti kolekcijų pėdsakais, pabandyti įjungti vaizduotę, lyginti savo patirtį, įsižiūrėti, kas vertingo galėtų būti už šių nepuošnių, atrodytų visiškai nereikalingų daiktų. Matyt, tas pats atsitinka stebint menkus dingusių civilizacijų likučius muziejuose. Tik šįkart kalbama apie esamąjį laiką, apokaliptiškai galvojant, kas netyčia galėtų išlikti ateities kartoms arba kas galėtų kalbėti apie neišvengiamą laikų kaitą.

Alvydas Lukys 1984 baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar Vilniaus Gedimino Technologijos Universitetas). 1987 – 1990 Lietuvos fotomeno draugijos fotografas. 1990–1994 Vilniaus dailės akademijos fotostudijos vedėjas, nuo 1994 VDA vaizdo studijos vedėjas, nuo 1997 Fotografijos ir videomeno katedros vedėjas, 2007 suteiktas pedagoginis Profesoriaus vardas.

Nuo 1986 metų dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose. Vienas iš kūrybinio trio narių TTL. Išleido dvi knygas - ktalogus.

Pagrindinės serijos „Fragmentai“ (1983–1984); „Etnografiniai akmenys“ (1984); „Metaforos“ (1987); „Krikštai iš Nidos“ (1987–1990); „Daiktai iš jūros“ (1988–1992); „Daiktai studijoje“ (1991–1996); „Akmens vizija“ (1992–1996); „Fotodrobės“ (1996–);

Paroda veiks iki 2015 m. spalio mėn. 17 d.
„Prospekto“ fotografijos galerija
Gedimino pr. 43, Vilnius
Tel: +370 5 2618338
Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI  12–16 val.

 

[img_assist|nid=1138267|link=lightbox|align=left|width=568|height=84]


Klubas "FotoKABLYS" kviečia į parodą "Užupiečiai"

zz: 2015.09.15, 11:07 R  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
 4  +35.2  
 
Parodos atidarymas "Užupio kavinėje" 2015 m. rugsėjo 17 d. 18 val.

Kiekvieno miesto veidą kuria jo gyventojai. Užupis yra mažas, bet labai ryškus pasaulis, žymus ne tik žydų istorija, “Nepriklausoma Užupio respublika” ir spalvinga bohemiška aplinka. Jis savitas ir savo gyventojais. Linksmi, energingi, susikaupę ar paskendę mintyse - visi jie atspindi unikalią bendruomenę, kuriai priklauso. Ir visai nesvarbu kas jie: menininkai, prekybininkai, keliautojai... Kasdiene veikla, mažais ir dideliais darbais jie kantriai lipdo bei garsina už upės gyvenančią bendruomenę. Susipažinkite - „Užupiečiai“.
  Komentarai..

Kaunas Photo renginiai

ro.: 2015.08.31, 11:48 R  Kategorija:  PARODOS  ir nemokami renginiai
Skelbimai:  Fotografijų parodos
Rašyti komentarą  +   
 

Nuo liepos 28 iki spalio 18 d.

Parodos Kauno miesto po atviru dangumi:
Kauno pilies prieigos – Horatiu Sava (Vokietija/Rumunija) „Dacia ir vairuotojas“;
Čečėnijos aikštė – Shilo grupė (Ukraina) „Euromaidanas“;
Vienybės aikštė – Werner Mansholt (Vokietija) „Nieko neįprasto“;
Žaliakalnio funikulieriaus papėdė – Hillerbrand + Magsamen (JAV) „Mandalos“

Lankymas nemokamas.

Nuo rugpjūčio 10 iki spalio 18 d.

„Nupirk mane“ paroda ant buvusio „Merkurijaus tvoros“ (Laisvė al. ir Daukanto g.).

Damian Chrobak (Lenkija) „Visur kur žiūriu, mane stebi“, Natan Dvir (Izraelis) „Netrukus“, Mark Duffy (Airija) „Balsas Nr. 1“, Mindaugas Kavaliauskas (Lietuva) „Šalis ta reklama vadinas“.

Lankymas nemokamas.

Rugsėjo 2 d., trečiadienis

17:30 – „Pakeliui“ parodos atidarymai. „F Galerija“ / Žaliakalnio funikulierius (Aušros g. 6).
Ieva Austinskaitė (Lietuva/JK)  „Keleiviai“ (funikulieriaus viduje)
Joseph Wood (JK/Lietuva) „Kur eini?“ (funikulieriaus viduje);
Dan Gemkow (JAV) „Pakeliui“ – (funikulieriaus viršutinėje stotelėje).

Paroda veiks iki spalio 30 d. Funikulieriaus bilietas – 0,50 eur.

19:00  – Parodos atidarymas. Aras Gökten (Vokietija) „Arkanum“ ir fotografijų projekcijų vakaras. Salonas „Interjero erdvė“ (Rotušės a. 18.)

Paroda veiks iki spalio 2 d.

20:00 – „Kick-off Photo Night“ (Įžanginė fotografijos naktis) Festivalio programos pristatymas, projekcijų renginys. „Ryšių kiemelis“ (Rotušės a. 2o.). Įėjimas nemokamas

Rugsėjo 3 d., ketvirtadienis

10:00 – 12:00 – Paskaitos fotografijos knygų tema (Photo Book Talk). Kauno kolegijos J. Vienožinskio Menų fakultetas (A. Mackevičiaus g. 27.). Pranešėjai:
Dieter Neubert
(Kassel Photo Book festival, Vokietija);
Gintaras Česonis (Kauno Fotografijos Galerija);
Arnis Balčus (Fotokvartals.LV, Ryga, Latvia);
Michaela Bosakova (Central European House of Photography, Bratislava, Slovakija);
Romualdas Požerskis (Lietuva).

14:00 – 17:00 – festivalyje dalyvaujančių fotografų kūrybos pristatymai (Artist Talk). Kauno kolegijos J. Vienožinskio Menų fakultetas (A. Mackevičiaus g. 27.)

Vitus Saloshanka (Baltarusija/Vokietija), Adrian Wykrota (Lenkija), Pierre Folk (Prancūzija), Thaís Medina (Brazilija/Ispanija), Mark Duffy (Airija), Damian Chrobak (JK/Lenkija), Ieva Austinskaitė (JK/Lietuva), Marion Gambin (Prancūzija).

17:00 – „Drąsa ir tikėjimas“ parodos atidarymas. Kauno kolegijos J. Vienožinskio Menų Fakultetas (A. Mackevičiaus g. 27.).
Marika Dee (Belgija) „Džiunglių gyvenimas“, Adrain Wykrota (Lenkija) „Sugrįžimas“, Thaís Medina (Brazilija/Ispanija) „Šventasis kritikas: kankiniai, šventieji ir nusidėjėliai šiuolaikinėje fotografijoje“, Jan Caga (Čekija) „Dvasia virš bangų“.

Kauno kolegijos J. Vienožinskio Menų Fakulteto studentų parodos atidarymas. Matas Laužadis (Lietuva)„Informaciniame lauke sukauptos energijos fotografavimas“, Marija Stanulytė (Lietuva) „Basomis per sielą“.

Paroda veiks iki spalio 16 d.

17:oo – Parodos atidarymas. Kauno kolegijos J. Vienožinskio Menų Fakultetas (A. Mackevičiaus g. 27.).
Kaselio fotografijos knygų festivalio 2015, knygų maketų  konkurso finalistų paroda.

Paroda veiks iki rugsėjo 6 d.

17:30 – Parodos atidarymas. Kauno Fotografijos Galerija (Vilniaus g. 2.)
Jennifer B. Thoreson (JAV)  „Testamentas“.

Paroda veiks iki rugsėjo 27  d.

18:00 – „Ilgesys“ parodos atidarymas. „Meno Parkas“ (Rotušės a. 27.)
Guillermo Srodek-Hart (Argentina)  „Istorijos“;
Cang Kyun Kim (JAV) „Kur kažkada tekėjo vanduo. Los Andželo Upė“;
Pierre Folk (Prancūzija) „Palei tyliąją liniją“;
Marion Gambin (Prancūzija) „Mūsų senos laimingos dienos“;
Gabriele Micalizzi (Italija) „Broliai Padovan: paslėpto miesto tyrinėtojai“.

Paroda veiks iki rugsėjo 19 d.

20:00 – Muzikos fone – projekcijos. „Ryšių kiemelis“ (Rotušės a. 20). Festivalio dalyviams įėjimas nemokamas.

Rugsėjo 4 d., penktadienis

9:00 – 16:00 Portfolio peržiūros. „BLC“ (Business Leaders Centre, K. Donelaičio g. 62.)
Portfolio peržiūros – renginys registruotiems dalyviams.

12:00 – „Sidewalk artist talk“ (autoriaus pasisakymas prie parodos). Vienybės aikštė (K. Donelaičio g.)
Werner Mansholt (Vokietija) „Nieko neįprasto“.

18:00 – „N-18“ parodos atidarymas. „Post galerija“ (Laisvės al. 51 a.)
Sasha Kurmaz (Ukraina) „Iššvaistyta jaunystė“;
Marika Dee (Belgija) „Mongolijos miesto jaunimas“;
Norman Behrendt (Vokietija) „Iki pamatų sudegintas namas“;
Mariya Kozhanova (Kaliningradas) „Viešas atsiskyrimas“;
Mindaugas Ažušilis (Lietuva) „Aš – Vyras“;
Matthieu Gafsou (Šveicarija) „Tik Dievas gali mane teisti“;
Karl Burke (Airija) „Praleistoji zona“
Göran Gnaudschun (Vokietija) „Aleksandro aikštė“.

Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.

18:45 – „Sidewalk artist talk“ (autoriaus pasisakymas prie parodos). Buvusio Merkurijaus tvora (Laisvės al. ir S. Daukanto g.)
Mark Duffy (Airija) „Balsas Nr. 1“, Damian Chrobak (Lenkija) „Visur kur žiūriu, mane stebi“, Mindaugas Kavaliauskas (Lietuva) „Šalis ta reklama vadinas“.

19:oo Parodos atidarymas. Kauno Nacionalinis Dramos teatras (Laisvės al. 71.)
Marko Zink (Austrija) „Olimpija“.

Paroda veiks iki spalio 4 d.

20:00 – 22:00 folioNIGHT – portfolio peržiūrų dalyvių darbų projekcijos ir nugalėtojų / laureatų paskelbimas ir apdovanojimas. BLC salė Elipsė. Renginys nemokamas

22:00 – „Projekcijos, gėrimai ir užkandžiai“ / Neformali fotografijos naktis. Kavinė „Kultūra“ (K. Donelaičio g. 16).

Rugsėjo 5 d., šeštadienis

14:00 – Parodos atidarymas. Raudondvario pilis. Kauno rajono muziejus. (Pilies takas 1., Raudondvaris).
„Gintaro kelio paroda“ (Amber Road Show). Parodą pristato kuratorius Martin Breindl, FLUSS, Austrija.

Paroda veiks iki spalio 17 d.

nuo 20:00 – „Prakaito nubraukimo fotografijos naktis“ (Sweat of Photo Night). Sodyba „Šaltupis“ (Šaltupio km., Pakuonio sen., Prienų raj.).
Programoje – atidarymo savaitės fotografijų peržiūra. Reiner Riedler (Austrija) performansas – fotosesija „Prakaitas“, pozuojant iš pirties išėjusiems festivalio dalyviams ir svečiams.
Dalyvavimas su kvietimu ar rezervacija. Dalyvių skaičius ribotas.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis

12:00 – Parodos atidarymas. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios galerijoje. (Žemaičių g. 31 a.)
Adrian Wykrota (Lenkija) „Ekstremalus kryžiaus žygis“.

Paroda veiks nuo rugpjūčio 30 d. iki rugsėjo 13 d.

Rugsėjo 16 d., trečiadienis

18:00 – Turas su gidu po parodą „N-18“ „Post galerija“ (Laisvės al. 51 a.)

Rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

17:30 – Turas su gidu po Jennifer Thoreson parodą „Testament“. „Kauno Fotografijos Galerija“ (Vilniaus g. 2).

18:00 – Turas su gidu po parodą „Ilgesys“. „Meno Parkas“ (Rotušės a. 27).


Plačiau:
http://2015.kaunasphoto.com


RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas