Bokeh
Ne ryškumo zonoje ęsančio išfokusuoto vaizdo ‚gražumas‘

Objektyvai

 Fotografijos terminų žodynas:  BokehDiafragmaObjektyvas   +   
 
Objektyvas – tai sudėtinga optinė konstrukcija skirta vaizdo projektavimui ant šviesai jautraus paviršiaus (matricos ar juostos).

Objektyvų lęšiai paprastai būna stikliniai. Nors dabar sferiniams lęšiams gaminti vis dažniau naudojamos kokybiškos skaidrios plastmasės.
Pagrindiniai objektyvų parametrai – tai židinio nuotolis ir maksimali diafragma. Kintamo židinio nuotolio objektyvams nurodomi kraštiniai židinio nuotolių dydžiai ir diafragmos esant šiems dydžiams.
Pvz. 50mm f/1.4 ir 28-105mm f/4-f/5.6.
Kuo didesnė diafragma (f/1.4-f/4, didesnė ‚skylė‘), tuo geresnis (universalesnis) objektyvas. Nors didelė diafragma negarantuoja geros objektyvo optinės kokybės.
Objektyvo matymo kampas ir diafragma  
eFoto objektyvų kataloge www.efoto.lt/objektyvai
rodomi objektyvo diafragma kaip apskritimas, „skylė“ ir objektyvo „matymo kampas“, kuris tiesiogiai susijęs su objektyvo židinio nuotoliu.

Fotoaparatai būna keičiamų ir nekeičiamų objektyvų konstrukcijos. Keičiamų objektyvų konstrukciją visi veidrodiniai (profesionalūs) fotoaparatai. Vienos firmos keičiami objektyvai paprastai netinka kitos firmos veidrodiniam fotoaparatui. Nors yra firmos (Sigma, Tokina, Tamron...) kurios gamina objektyvus kitų firmų veidrodiniams fotoaparatams.

Objektyvai


Bokeh

 Fotografijos terminų žodynas:  BokehObjektyvas   +   
 
Ne ryškumo zonoje esančio išfokusuoto vaizdo ‚gražumas‘. Tai pakankamai subjektyvus japonų sugalvotas terminas. Bokeh priklauso nuo objektyvo optinės konstrukcijos.

„Gražus" ir „negražus" bokeh
Gražus bokeh  
Negražus bokeh  



RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas