Veidrodinis fotoaparatas
Veidrodiniuose fotoaparatuose (SLR) vaizdas iš objektyvo veidrodžiu nukreipimas į vaizdo ieškiklį arba praleidžiamas į vaizdą fiksuojantį paviršių.

Veidrodinis fotoaparatas (SLR)

 Fotografijos terminų žodynas:  Veidrodinis fotoaparatas   +   
 
Kaip sako pavadinimas - veidrodinio fotoaparato pagrindinis funkcionavimo elementas yra veidrodis ((2) paveiksliuke). Veidrodis fotoaparate stovi tarp objektyvo ir vaizdo sensoriaus (juostos). Judinamas veidrodis nukreipia vaizdą į vaizdo ieškiklį arba į jautrų paviršių.

Veidrodinis fotoaparatas  
Veikimo principas

Pro objektyvo lęšius (1) praėjęs vaizdas atspindi nuo veidrodžio (2), pereina per fokusavimo ekraną (5) bei lęšį (6) patenka į pentaprizmę (7). Dažnai pigesniuose mėgėjiškuose veidrodiniuose fotoaparatuose vietoj pentaprizmės naudojamas pentaveidrodis duodantis prastesnį vaizdą ieškiklyje. Vaizdas atspindėjęs nuo pentaprizmės (7) pagrindo, patenka į vaizdo ieškiklį (8). Taip šviesa keliauja vaizdo peržiūros režime. Fotografavimo (vaizdo fiksavimo) momentu, veidrodis (2) pakyla iki fokusavimo ekrano (5) ir pro atviras šviesos užuolaidėles (3) praleidžia šviesą link vaizdo sensoriaus ar juostos (4).

Ypatybės

Veidrodiniai fotoaparatai labai paplito 7 dešimtmetyje. Dabar jie naudojami ir mėgėjų ir profesionalų.
Live View  

Angliškai veidrodiniai fotoaparatai vadinami single-lens reflex (SLR) arba skaitmeniniai - digital single-lens reflex (DSLR). Pagrindinė daugumos veidrodinių fotoaparatų ypatybė - galimybė keisti objektyvus. Skaitmeniniai veidrodiniai dažnai nustebina vartotoją tuo, kad fotografuojamą vaizdą galima matyti tik vaizdo ieškiklyje, kai tuo tarpu kompaktiniuose fotoaparatuose vaizdas patogiai stebimas ekranėlyje. Bet plintanti Live View technologija (pav.) leidžia kai kuriuose veidrodiniuose fotoaparatuose (Olympus firmos) vaizdą stebėti ir ekranėlyje.

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas