Naudingi komentarai
Naudingi, gerai įvertinti komentarai ir patarimai
 • Leo R.:
  Bet tos "reikšmingos" renkos prie veido tai jau užknist  pradeda...
 • Leo R.:
  Gal pradėkim nuo to, koks aparatas. 51 taškas leidžia spėti, kad naudoji kažką iš Nikon su nekastruotu AF moduliu. Pasirinkdamas vieną tašką tu jį užfiksuoji kadre. Kol su juo taikaisi - viskas OK, bet jei tavo objektas pabėgo nuo to taško - kadras prarastas, nes fokusas nušoks į foną ir tt. Daugiau taškų - čia yra du variantai: kai viską parenka aparatas su paprastu automatiniu taško nustatymu (o jis stengiasi parinkti artimiausią objektą - kas toli gražu ne visada pageidautina) arba vadinamas 3D tracking - tu nusistatai pradinį AF tašką, o fokusavimo eigoje aparatas seka tą objektą, kurį pirmiausia sufokusavai pradiniu tašku ir objektui pajudėjus į šalį - perjungia ir aktyvų tašką, kad tavo objektas liktų fokuse. Ir tas veikia labai net neblogai. O pasirinkimas tarp 1, 9, 21 ir 51 taško tau aktualus, jei mėgsti ne fokusuot-perkadruot, o pirma nusistatyt aktųvų AF tašką pagal kadrą ir tada fokusuot. Su mažiau taškų greičiau pasirinksi reikiamą...
 • Leo R.:
  Nors sykį visiškai sutinku su Albertu.
 • Leo R.:
  USB jungčių jau gyvą velnią esu išmalęs. Kortelės jungties kol kas nė vienos. Be to per USB dažnai nukrovimo greitis gerokai prastesnis, nei per skaitytuvą.
 • Leo R.:
  Labiau galvok ką tu ant bet kurio iš jų dėsi.
 • Leo R.:
  Bėda tik kad matricą dengia paprastai tik ilgesnio židinio objektyvai. Normalaus (~25 mm) arba platesnio kampo jei ir pasitaiko - tai už labai nevaikišką kainą. Arba kokybė tinkama tik visiškiems menams.-   -   Minėtus Fujian esu išbandęs. 50 mm visiškai neįdomus ir realiai gerokai tamsesnis nei deklaruojama f/1.4. Na bet jei tinka toks židinys - visai naudojamas. Bet jei reikia būtent 50 mm - nuo veidrodinių būtų geresni. 35 mm visai fun daiktas - bet turi specifinę lenktą ryškumo zoną. Su juo kadro centras ir kadro periferija niekada nebūna ryškūs vienu metu. Paišdykaut smagu, bet normaliam darbui sunkokai pritaikomas. Mėgau jį ant APS-C, bet ant MFT kažkaip neprilipo. Yra dar Fujian 25 mm. Ant 4:3 kampų nedengia, bet ant 16:9 dengimo praktiškai užtenka - dar nuo diafragmos priklauso. Ryškumo zona irgi stipriai išlenkta. Ir šiaip kadro pakraščiuose visiškas meninis chaosas.
 • Leo R.:
  Geriau nusipirk iškart nikoninę versiją. Jis pakankamai pigus, o kokybiškas perdarymas - nėra lengvas. Turėjau perdarytą iš PK versijos - tai nebuvo šokinėjančios diafragmos, nesutapo atstumų skalė. Bet visumoje buvo naudojamas.
 • Leo R.:
  10 balų už kadravimą :)
 • Leo R.:
  Turinys ir yra fotografija. O ne 400% padidinti pikseliai.
 • Leo R.:
  Ar tikrai tame pakraštėlyje kažkas gyvybiškai būtino liko? :)
 • Leo R.:
  Niekur tas vidutinis formatas nedunda - jis įdomus tik nedidelei nišai.Ir jam tiesa sakant labai nelengvai einasi su tuo pačiu FF konkuruot.-   Dėl FF - stipriai nepritariu. Didžioji dalis pradinukų niekur toliau ir nenužygiuoja. O kai prablėsta pradinis entuziazmas - FF gabaritai pasidaro labai nemotivuojantys. Pribręs jam - nusipirks. Nepribręs - liks su draugiškesne sistemėle.
 • Leo R.:
  CMYK su ruožais neturi nieko bendro - jei tų ruožų nematei ekrane versdamas į CMYK. Čia greičiau spausdintuvo nepriežiūra. Reikalavimas versti į CMYK - čia jau apsidraudimas. Spauda (išskyrus tradicinį cheminį fotoprocesą) visada bus iš CMYK - atskirais atvejais gali būti su papildomomis spalvomis, bet vis tiek pagrindas yra CMYK. Ir jis visada daugiau ar mažiau iškraipys RGB spalvas. Jei paverti į CMYK pats - matai tą iškraipymą iš anksto ir nesikabinėji prie spausdintojo. Bėda tik ta, kad bendru atveju pats padarai CMYK, kuris optimizuotas ofsetinei spaudai ir paprastai yra dar labiau ribotas, nei gali atspausdinti dauguma šiuolaikinių spausdintuvų - spausdintuvų naudojami dažai artimesni idealioms CMYK vertėms, nei spaustuvinių dažų. O naudojamos papildomos spalvos rezultatus dar pagerina. Taigi leisdamas RGB versti į CMYK spausdintuvo draiveriui operatorius išgautų geresnius rezultatus. Bet kaip jau rašiau - jis nusimeta atsakomybę ir apsidraudžia. Idealiu atveju versti turėtum pat..
 • Leo R.:
  Vieną turimą objektyvą žiauriai suvariau ne kokiam ralyje, o tiesiog krepšyje - dangtelis ne pats patikimiausias ir dedant į krepšį kartais nusiimdavo. To pakako konkrečiai suart priekinį lęšį. Kitą užteko porą sykių įsidėt be dangtelio ir ant padengimo patrynimų irgi jau matosi.-   Na o krūvą kitų objektyvų reiktų labai sąmoningai žalot, kad ką nors priekiniam lęšiui padarytum :)
 • Leo R.:
  Skaičiavimas taikos TIK lyginant skirtingus body. Jei turi tik APS-C - 300 mm visada bus 300 mm, nesvarbu koks tai objektyvas. -  
Apie Leo R.
Leo R.
 
Leonardas Rimkus

gyvena: Londonas    amžius: 41    Daugiau >
www.leonardas.net
Autoriaus nuotraukos


Galerijose
Raktažodžiai