Naudingi komentarai
Naudingi, gerai įvertinti komentarai ir patarimai

 • Leo R.:
  Labiau galvok ką tu ant bet kurio iš jų dėsi.
 • Leo R.:
  Bėda tik kad matricą dengia paprastai tik ilgesnio židinio objektyvai. Normalaus (~25 mm) arba platesnio kampo jei ir pasitaiko - tai už labai nevaikišką kainą. Arba kokybė tinkama tik visiškiems menams.Minėtus Fujian esu išbandęs. 50 mm visiškai neįdomus ir realiai gerokai tamsesnis nei deklaruojama f/1.4. Na bet jei tinka toks židinys - visai naudojamas. Bet jei reikia būtent 50 mm - nuo veidrodinių būtų geresni. 35 mm visai fun daiktas - bet turi specifinę lenktą ryškumo zoną. Su juo kadro centras ir kadro periferija niekada nebūna ryškūs vienu metu. Paišdykaut smagu, bet normaliam darbui sunkokai pritaikomas. Mėgau jį ant APS-C, bet ant MFT kažkaip neprilipo. Yra dar Fujian 25 mm. Ant 4:3 kampų nedengia, bet ant 16:9 dengimo praktiškai užtenka - dar nuo diafragmos priklauso. Ryškumo zona irgi stipriai išlenkta. Ir šiaip kadro pakraščiuose visiškas meninis chaosas.
 • Leo R.:
  Geriau nusipirk iškart nikoninę versiją. Jis pakankamai pigus, o kokybiškas perdarymas - nėra lengvas. Turėjau perdarytą iš PK versijos - tai nebuvo šokinėjančios diafragmos, nesutapo atstumų skalė. Bet visumoje buvo naudojamas.
 • Leo R.:
  10 balų už kadravimą :)
 • Leo R.:
  Turinys ir yra fotografija. O ne 400% padidinti pikseliai.
 • Leo R.:
  Ar tikrai tame pakraštėlyje kažkas gyvybiškai būtino liko? :)
 • Leo R.:
  Niekur tas vidutinis formatas nedunda - jis įdomus tik nedidelei nišai.Ir jam tiesa sakant labai nelengvai einasi su tuo pačiu FF konkuruot.Dėl FF - stipriai nepritariu. Didžioji dalis pradinukų niekur toliau ir nenužygiuoja. O kai prablėsta pradinis entuziazmas - FF gabaritai pasidaro labai nemotivuojantys. Pribręs jam - nusipirks. Nepribręs - liks su draugiškesne sistemėle.
 • Leo R.:
  CMYK su ruožais neturi nieko bendro - jei tų ruožų nematei ekrane versdamas į CMYK. Čia greičiau spausdintuvo nepriežiūra. Reikalavimas versti į CMYK - čia jau apsidraudimas. Spauda (išskyrus tradicinį cheminį fotoprocesą) visada bus iš CMYK - atskirais atvejais gali būti su papildomomis spalvomis, bet vis tiek pagrindas yra CMYK. Ir jis visada daugiau ar mažiau iškraipys RGB spalvas. Jei paverti į CMYK pats - matai tą iškraipymą iš anksto ir nesikabinėji prie spausdintojo. Bėda tik ta, kad bendru atveju pats padarai CMYK, kuris optimizuotas ofsetinei spaudai ir paprastai yra dar labiau ribotas, nei gali atspausdinti dauguma šiuolaikinių spausdintuvų - spausdintuvų naudojami dažai artimesni idealioms CMYK vertėms, nei spaustuvinių dažų. O naudojamos papildomos spalvos rezultatus dar pagerina. Taigi leisdamas RGB versti į CMYK spausdintuvo draiveriui operatorius išgautų geresnius rezultatus. Bet kaip jau rašiau - jis nusimeta atsakomybę ir apsidraudžia. Idealiu atveju versti turėtum pat....
 • Leo R.:
  Vieną turimą objektyvą žiauriai suvariau ne kokiam ralyje, o tiesiog krepšyje - dangtelis ne pats patikimiausias ir dedant į krepšį kartais nusiimdavo. To pakako konkrečiai suart priekinį lęšį. Kitą užteko porą sykių įsidėt be dangtelio ir ant padengimo patrynimų irgi jau matosi.Na o krūvą kitų objektyvų reiktų labai sąmoningai žalot, kad ką nors priekiniam lęšiui padarytum :)
 • Leo R.:
  Skaičiavimas taikos TIK lyginant skirtingus body. Jei turi tik APS-C - 300 mm visada bus 300 mm, nesvarbu koks tai objektyvas.
 • Leo R.:
  Viskas čia normalu - tiesiog taip jau veikia fazinis AF. Jam reikalingas fine-tuning.Beje rekomenduoju reguliuotis ne ant 0,5-1 m, o tokiu atstumu, kokiu realiai bus fotografuojama. Nes priklausomai nuo atstumo korekcija irgi gali skirtis.
 • Leo R.:
  Už logotipo poziciją reiktų per nagus duot, bet darbas puikus.
 • Leo R.:
  Jei būtum nuo pradžių skaitęs - būtum pamatęs paminėtus bent kelis UWA objektyvus m43 sistemai. O svaičiojimai apie "per mažą" sensorių - na sorry, bet čia jau visiški kliedesiai.
 • Leo R.:
  Na akumuliatoriaus versiją nesunku patikrint. Bet galėčiau lažintis, kad akumuliatorius niekuo dėtas. Panašiau į rimtesnes bėdas - kortelių skaitytuvo, buferio ar panašiai.
 • Leo R.:
  Na yra tokia kategorija žmonių, kurių išmanymas ribotas, bet noras juo taškytis - beribis :)
 • Leo R.:
  Negadink sau gyvenimo - pasirink normalią profesiją. Fotografija - geras hobis. Kažkam pasiseka iš jo net uždirbt. Bet su šiandienine fotografų pasiūla rinktis fotografijos studijas - na švelniai sakant abejotinas sprendimas.
 • Leo R.:
  Dabartinėje situacijoje jo manau užteks ilgam. O dėl nutrauktos gamybos manau naudoti priedai greičiau nuvertės - jei norėsis dar kokį objektyvą nusipirkt.
 • Leo R.:
  Įsijungi, pažaidi pusvalandį - ir 90% jau aišku :) Nėra tas LR toks sudėtingas, kad jam dar pradžiamokslio reiktų.
Apie Leo R.
Leo R.
 
Leonardas Rimkus

gyvena: Vilnius    amžius: 40    Daugiau >
www.leonardas.net
Autoriaus nuotraukos


Galerijose
Raktažodžiai