Naudingi komentarai
Naudingi, gerai įvertinti komentarai ir patarimai
 • Kriaušė Krioklys:
  čia tai šypsenos
 • Kriaušė Krioklys:
  Zirga galva :)
 • Kriaušė Krioklys:
  www.butkus.org/chinon/minolta/minolta_maxxum_5000i/minolta_m...-   Visi atsakymai išsamiai aprašyti naudotojo instrukcijoje. Modelis tas pats, tik Amerikai kitaip pavadintas. Baterijos užtenka 65 arba 25 juostelėms (24 kadrų). Kortelės specialios penkios įvairiems automatiniams nustatymams.
 • Kriaušė Krioklys:
  Labai tiktų prancūziškas pavadinimas: "grosse tête". Prancūziškas dėl žodžių žaismo. Čia irgi neblogas kampas, ar ne?
 • Kriaušė Krioklys:
  Vizualiai. Logika tokia: fotografuota iš iš lėktuvo, nurodytas maršrutas. Flightradar24 tinklapyje susirandam tokiu maršrutu skrendantį lėktuvą (ant sparno Finnair). Pasekam, palei tą liniją ir ieškom. Upė lygumoje (meandros) – ieškom lygumoje. Susirandam keletą ypatingų požymių – perkastas upės vingis, susiraizgęs intakas iš kairės ir vingis, kuriuo jis įteka į pagrindinę upę, ežeras dešinėj, saulės atspindys ant sparno (krypties indikacija). Čia nebuvo labai lengva – Vakarų Sibiro lyguma baisiai didelė ir upių daug. Pasekam keletą upių ir pagal pagrindinius požymius ieškom tik tam tikros struktūros. Randam. Užtrukau apie 20 min.
 • Kriaušė Krioklys:
  Laba diena, su mielai perkelsiu, tik prašau nurodyti, kur, nes įkeldamas nuotrauką nežinojau, ką pasirinkti, o privaloma. Pasakysiu, kodėl įkeldamas nuotrauką nurodžiau tokią kategoriją. Pasirinkimas toks: Žmonės, portretas - Peizažas - Gyvūnai - Miestas - Iš arti, makro - Nuogas kūnas (N18) - Įvykis, reportažas - Fotomanipuliacijos-fantazijos.-   Iš miesto atvažiavę sako - kaimas čia pas jus, ok, nežinau, čia pastato interjeras gal mieste, gal ne. Fotomanipuliacijų čia nėra. Ne portretas, ne peizažas (interjeras nėra peizažas?), gyvūnai tik lėkštėje. Ne visai makro, tik grindys. Nuogų kūnų nematyt. Vyksta kažkoks veiksmas anoniminės firmos anoniminėje valgykloje. Kažkas dedasi, stumdomos kėdės, kažkas valgo. Išalkusiam darbuotojui tai svarbus dienos įvykis. Taip ir priskyriau, galbūt ir neteisingai.
 • Kriaušė Krioklys:
  Šioje nuotraukoje – labai miela senovinės veislės škotiška karvė. Kalbant apie taurus – yra tokių fermerių entuziastų, bandančių juos atkurti. Tam atkūrimui panaudota ir ši karvių veislė. Daugiau gali rasti čia (angliškai): en.wikipedia.org/wiki/Heck_cattle
 • Kriaušė Krioklys:
  Čia toks Tauras, kur mūs kunigaikščiai išnaikino
 • Kriaušė Krioklys:
  Kaip mano kiemas kurmių išraustas
 • Kriaušė Krioklys:
  Vėželis ir Burokas! Ačiū, kad priminei juos, buvau primiršęs pavardes... Atsiminimai apie Kalnų parką iki šiol kuo puikiausi, ypač rudenį, patys nuostabiausi lapai ten. Dar iki šiol krosiuką bėgioju ir kartą per metus vis sudalyvauju varžybose!
 • Kriaušė Krioklys:
  Ten labai daug ko prirašyta. Pvz., apie tūlo Petro raktus, MT 16, 13–19. Nagi, jei jau yra raktai - tai yra ir ką jais užrakinti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Steampankų net kūdikiai žino, kaip anglimi garo katilą kūrenti, nekalbant jau apie simpatiškas merginas :)-   Iš tiesų tik trečiojoje nuotraukoje visiškai aišku, kad tai "Steampunk babe", ji man labiausiai patinka. Pirmoje kliudo oranžinė šviesa ant kaklo. Taip, tai pečiuje degančios anglies šviesa (yra ir gražūs dūmai), tačiau liemenė paslėpta ir nematoma ir nepažiūrėjęs į pavadinimą negali aiškiai to identifikuoti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Gerai, gal jau per daug, bet kadangi prižadėjau - štai tas pavyzdys 120 juostele. Juostelė išdžiūvo truputį išsirietus, buvo keblu skenuoti. Fotoaparatas Bronica EC, objektyvas Nikkor 75mm, diafragma f/16, išlaikymas 1/60, juosta FP4 plus 120, ryškinimas identiškas. Fokusas gavosi labiau į petį, nei į akis.-   Nuotrauka:-   -  
  Pozuojame su kamuoliu  
  Crop 100%, akis:-   -  
  Crop 100%, akis  
  -   Crop 100%, megztukas palei alkūnę:-   -  
  Crop 100%, alkūnė  
  Skirtumas palyginti su 4x5 aiškus. Gal f/16 šiam objektyvui yra per daug, nežinau. Galų gale svarbu, kad pati nuotrauka man patinka, o "kokybės" vėlgi man pakanka su kaupu. Gerai, viskas, daugiau neberašinėsiu, pačiam spręsti, ar vis dar nori fotografuoti juosta. Sėkmės!
 • Kriaušė Krioklys:
  OK, dabar apie juostos kokybę praktiškai. Vakar (iš dalies paakintas šio pokalbio) padariau savo vaiko nuotrauką. Fotoaparatas Sinar F, objektyvas Sinaron S 180mm, diafragma f/22, išlaikymas 1/125, juosta FP4plus 4x5 colių, ryškinimas LC-29 1:29, 20°C, 12 min, skeneris Epson 750, Epson SCAN programa, 3200dpi, automatiniai nustatymai, nieko nederinau, nekoregavau.-   Nuotrauka:-  
  Pozuojame su kamuoliu  
  Crop 100% akis:-  
  Crop 100 proc. dešinioji (vaiko) akis  
  Crop 100% megztukas ant pilvo:-  
  Crop 100 proc. megztukas  
  -   Man čia tos kokybės su kaupu pakanka, su SilverFast gal ir daugiau detalių ištraukčiau, bet ar reikia? -   -   Ta pačia proga nufotografavau vidutinio formato aparatu, išryškinau, bet dar nenuskenavau. Šiandien vakare padarysiu, galima bus palyginti, jei norit.
 • Kriaušė Krioklys:
  Juostą gali ir skenuoti, ir atspausti tiesiogiai didintuvu. Skenuoti irgi galima įvairiais būdais, tačiau čia labai lengva sugadinti net ir kokybišką kadrą. Jei kokybė – tai grūdo nebuvimas, naujausi šiuolaikiniai fotoaparatai fotografuos geresne kokybe nei daugelis juodai baltų juostelių, o jei dar ir raiška – tokiomis kaip ADOX CMS 20 gal galėsi pasiekti panašią, tai labiau priklausys nuo objektyvo (bet mažas jautrumas, ne viskam tiks). Vidutinio formato juosta dar gali priešintis skaitmenai, bet ne visada, tai priklauso nuo fotoaparato/objektyvo ir nuo drebančių/nedrebančių  rankų. Net ir su Hasselbladu galima lengvai susimauti. Taigi, jei nori tik kokybės – manau, kad gali nežaisti juosta, nebent norėtum išbandyti didelį formatą (4x5, 5x7, 8x10), bet tai jau visai kitoks fotografavimas ir kitoks ritmas, ne kiekvienam patiks ar užteks kantrybės.
 • Kriaušė Krioklys:
  Nuostabu! Galėtų ir sugyventi kartu. Kontrastai miestą tik įdomesnį padaro, nes už stiklo ir betono dangoraižių kvartalų pilkumą šalčiau sunkiai berasi. Jie tik architektų vizijose gerai atrodo. Tikrovė būna vėjuota be žmonių. O jei pramaišiui - kodėl gi ne? Medinukai yra dalis miesto istorijos. Sutvarkyk gatvę ir plauks turistų minios fotografuoti
 • Kriaušė Krioklys:
  Ei, turi būti durų konkursui, uždėk varnelę
 • Kriaušė Krioklys:
  Du labai skirtingi žmonės.-   -   Galima buvo vos labiau apkirpt dešinėje, siužetas kažkaip prašosi būti centruojamas tiksliai.
Apie Kriaušė Krioklys
Autoriaus nuotraukos


Galerijose
Raktažodžiai