Naudingi komentarai
Naudingi, gerai įvertinti komentarai ir patarimai

 • Kriaušė Krioklys:
  Man atrodo, kad čia tiesiog nesusišnekėta (kaip dažniausiai būna). Įvairiuose visuomenės sluoksniuose ir skirtingose amžiaus kategorijose šis žodis turi skirtingas prasmes. Vienur jis reiškia sunkiai dirbantį, ariantį žmogų, darbuotoją, bet kai kur (dabartinio jaunimo žargone, kurį toli gražu ne visi žino) jo reikšmė yra pakitusi ir jis gali reikšti įžeidimą, menkinantį rusų tautybės žmogų. Tuomet pirma susitarkite dėl termino ir išsiaiškinkit, ką kuriam iš jūsų reiškia šis žodis, o po to arba muškitės, arba draugaukite, jums patiems žiūrėti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Ten labai daug ko prirašyta. Pvz., apie tūlo Petro raktus, MT 16, 13–19. Nagi, jei jau yra raktai - tai yra ir ką jais užrakinti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Steampankų net kūdikiai žino, kaip anglimi garo katilą kūrenti, nekalbant jau apie simpatiškas merginas :)Iš tiesų tik trečiojoje nuotraukoje visiškai aišku, kad tai "Steampunk babe", ji man labiausiai patinka. Pirmoje kliudo oranžinė šviesa ant kaklo. Taip, tai pečiuje degančios anglies šviesa (yra ir gražūs dūmai), tačiau liemenė paslėpta ir nematoma ir nepažiūrėjęs į pavadinimą negali aiškiai to identifikuoti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Gerai, gal jau per daug, bet kadangi prižadėjau - štai tas pavyzdys 120 juostele. Juostelė išdžiūvo truputį išsirietus, buvo keblu skenuoti. Fotoaparatas Bronica EC, objektyvas Nikkor 75mm, diafragma f/16, išlaikymas 1/60, juosta FP4 plus 120, ryškinimas identiškas. Fokusas gavosi labiau į petį, nei į akis.Nuotrauka:
  Pozuojame su kamuoliu  
  Crop 100%, akis:
  Crop 100%, akis  
  Crop 100%, megztukas palei alkūnę:
  Crop 100%, alkūnė  
  Skirtumas palyginti su 4x5 aiškus. Gal f/16 šiam objektyvui yra per daug, nežinau. Galų gale svarbu, kad pati nuotrauka man patinka, o "kokybės" vėlgi man pakanka su kaupu. Gerai, viskas, daugiau neberašinėsiu, pačiam spręsti, ar vis dar nori fotografuoti juosta. Sėkmės!
 • Kriaušė Krioklys:
  OK, dabar apie juostos kokybę praktiškai. Vakar (iš dalies paakintas šio pokalbio) padariau savo vaiko nuotrauką. Fotoaparatas Sinar F, objektyvas Sinaron S 180mm, diafragma f/22, išlaikymas 1/125, juosta FP4plus 4x5 colių, ryškinimas LC-29 1:29, 20°C, 12 min, skeneris Epson 750, Epson SCAN programa, 3200dpi, automatiniai nustatymai, nieko nederinau, nekoregavau.Nuotrauka:
  Pozuojame su kamuoliu  
  Crop 100% akis:
  Crop 100 proc. dešinioji (vaiko) akis  
  Crop 100% megztukas ant pilvo:
  Crop 100 proc. megztukas  
  Man čia tos kokybės su kaupu pakanka, su SilverFast gal ir daugiau detalių ištraukčiau, bet ar reikia? Ta pačia proga nufotografavau vidutinio formato aparatu, išryškinau, bet dar nenuskenavau. Šiandien vakare padarysiu, galima bus palyginti, jei norit.
 • Kriaušė Krioklys:
  Juostą gali ir skenuoti, ir atspausti tiesiogiai didintuvu. Skenuoti irgi galima įvairiais būdais, tačiau čia labai lengva sugadinti net ir kokybišką kadrą. Jei kokybė – tai grūdo nebuvimas, naujausi šiuolaikiniai fotoaparatai fotografuos geresne kokybe nei daugelis juodai baltų juostelių, o jei dar ir raiška – tokiomis kaip ADOX CMS 20 gal galėsi pasiekti panašią, tai labiau priklausys nuo objektyvo (bet mažas jautrumas, ne viskam tiks). Vidutinio formato juosta dar gali priešintis skaitmenai, bet ne visada, tai priklauso nuo fotoaparato/objektyvo ir nuo drebančių/nedrebančių  rankų. Net ir su Hasselbladu galima lengvai susimauti. Taigi, jei nori tik kokybės – manau, kad gali nežaisti juosta, nebent norėtum išbandyti didelį formatą (4x5, 5x7, 8x10), bet tai jau visai kitoks fotografavimas ir kitoks ritmas, ne kiekvienam patiks ar užteks kantrybės.
 • Kriaušė Krioklys:
  Nuostabu! Galėtų ir sugyventi kartu. Kontrastai miestą tik įdomesnį padaro, nes už stiklo ir betono dangoraižių kvartalų pilkumą šalčiau sunkiai berasi. Jie tik architektų vizijose gerai atrodo. Tikrovė būna vėjuota be žmonių. O jei pramaišiui - kodėl gi ne? Medinukai yra dalis miesto istorijos. Sutvarkyk gatvę ir plauks turistų minios fotografuoti
 • Kriaušė Krioklys:
  Ei, turi būti durų konkursui, uždėk varnelę
 • Kriaušė Krioklys:
  Du labai skirtingi žmonės.Galima buvo vos labiau apkirpt dešinėje, siužetas kažkaip prašosi būti centruojamas tiksliai.
 • Kriaušė Krioklys:
  ... o vėliava raudona...
 • Kriaušė Krioklys:
  Galbūt. Pabandžiau greitosiomis. Niekas ir nepasakytų, kad melas: www.efoto.lt/node/1239193Reikės pagalvoti.
 • Kriaušė Krioklys:
  Su nesąmoningais 2018-aisiais!
 • Kriaušė Krioklys:
  Ėjimas žirgu – tai jums ne juokas.
 • Kriaušė Krioklys:
  Debesų uždanga ir du aktoriai baigiantis spektakliui kraštovaizdžio teatro scenoje.
 • Kriaušė Krioklys:
  Chi chi, triušis :)
 • Kriaušė Krioklys:
  Baterijų šiukštu negalima į šiukšliadėžę!
 • Kriaušė Krioklys:
  Atrodo, kad tai populiariausias eFoto kalnas :)
 • Kriaušė Krioklys:
  Aha. Truputį per ilgai, nes saulė po Joninių jau leidžias žemyn, bet anksčiau sugrįžti čia neišėjo.
 • Kriaušė Krioklys:
  Žiūrint, kur padėsi ar pakabinsi. Pvz., čia prisukta prie lietvamzdžio, po kraigu, tai kažkiek apsaugota. O jei ir užsninga, anksčiau ar vėliau vis tiek atitirps.
 • Kriaušė Krioklys:
  Ribotoje sistemoje jei kažkur kažko per daug, tai kažkur kitur to yra per mažai.
Apie Kriaušė Krioklys
Autoriaus nuotraukos


Galerijose
Raktažodžiai