Velykų fotografavimo patarimai
2016.03.25  Straipsniai:  Fotografavimas  4401
 
Kovas: Vaikai - darykit kaip tėvelis daro   Komentarai [69]

Panašu, kad su kartu su šv. Velykomis šiemet po truputį sugrįžta ir pavasariški orai, tad tai puikus metas pažadinti fotoaparatus iš “žiemos miego” ir įamžinti brangias akimirkas drauge. Dalinamės patarimais ko nepamiršti nufotografuoti, į ką atkreipti dėmesį. Pvz. pastebėjome eFoto labai nedaug nuotraukų, kur įamžintas margučių dažymo procesas, o juk tai kartais žymiai svarbiau nei pats rezultatas.Spalvos, tekstūros, ritmai

Ši šventė būtent primena apie pavasarį, spalvų sugrįžimą, tad būtinai įamžinkime margučius ir kitas dekoracijas. Fotografuokite ir bendru planu, ir įamžinkite tik detales, ieškoti ritmų, akcentų. Norint, kad nuotraukose spalvos atrodytų ryškiau, naudokite ekspozicijos korekciją ~ +0.7

anava: Žiupsnelis Velykinių nuotaikų (Taip linksmai, spalvingai centrinė Prahos aikšt...)   FOTOISTORIJA [16]
anava.  Žiupsnelis Velykinių nuotaikų


Smagiausia procesas

Ne ką mažiau svarbus už pačią šventę yra pasiruošimas, margučių dažymas, pyragų kepimas ar dekoracijų gaminimas. Būtinai užfiksuokite šias nuoširdžias akimirkas, be jokių pozavimų tai bus šilčiausios nuotraukos.
Geriausia pasirinkti vietą margučių dažymui kuo šviesesnę, prie lango, tai geriausia daryti dienos metu, natūrali šviesa pravers ir marginant, ir fotografuojant. Naudokite AV/A rėžimą ir kuo atviresnę diafragmą (pvz. f2.8), taip pat galimybes (žiūrint kiek yra namie vietos) naudokite 50mm ir daugiau, taip išskirstite svarbiausią objektą, o daiktai esantys fone ne taip kris į akis. Taip pat jei fotografuosite iš toliau vaikai, giminės ne taip kreips dėmesį į jus, tad galėsite užsiksuoti natūralias išraiškas.

erikamaja: Gražių švenčių visiems!!!   Komentarai [6]
erikamaja.  Gražių švenčių visiems!!!


Šeimos narių portretai

Išeikite į lauką, fiksuokite emocijas, nuotaikas, fotografuokite ir bendresniu ir stambesniu planu. Naudokite 50 mm arba daugiau, pasirinkite fotoaparate Av/A rėžimų, nustatykite kuo mažesnį f skaičių pvz. 2.8. Taip pat rinkitės kuo paprastesnį foną, kad nebūtų pašalinių trukdžių, juk svarbiausia sukoncentruoti dėmesį į tai kas svarbiausia, šiuo atveju artimųjų šypsenos.


erikamaja: Atvelykis   Komentarai [7]
erikamaja.  Atvelykis


Grupinės nuotraukas

Velykos ypatingos tuo, kad susirenka šeima, visi būna šventiškai nusiteikę, pasipuošę, tad tiesiog būtina nufotografuoti bendras nuotraukas. Susėskite šviesiausiame kambaryje priešais langus, jei geras oras, būtinai išeikite į lauką. Naudokite AV/A rėžimą, diafragmą galite priverti, jei Jūsų daug ir stovėsi keliomis eilėmis svarbu, kad visi būtų ryškūs, tad naudokite pvz. F5.6, f8. Taip pat nepamirškite stovo, juk ir pats norite būti nuotrauka, o statyti fotoaparatą ant knygų, suoliuko ar kt. ne pats patogiausias variantas. Kad nuotraukoje būtų šiltos emocijos užmirškime lietuvišką šaltumą, apkabinkime savo armiuosius, patiems mažiausiems galite duoti margučius į rankas, taip pat nepamirškite ir augintinių.

Skaidrino:   Artėja Velykos

Skaidrino: Artėja Velykos   FOTOISTORIJA [12]

      Rodyti seriją

Skaidrino: Artėja Velykos (1 nuotrauka)
Skaidrino: Artėja Velykos (2 nuotrauka)
Skaidrino: Artėja Velykos (3 nuotrauka)
Skaidrino: Artėja Velykos (4 nuotrauka)
Skaidrino: Artėja Velykos (5 nuotrauka)


Augintiniai ir Velykų dekoracijos

Tai rimtas iššūkis kaip nuolat judantį augintinį užfiksuoti ir dar prie dekoracijų:) Bet tai gali būti pramoga visai šeimai, tad nebijokite paprašyti šeimos narių pagalbos, kol jūs bandysite fotografuoti artimieji gali vilioti ar kitaip kalbinti augintinį, gera nuotaika garantuota visiems. Jei augintinis greitai juda, rinkitės fotografuoti kuo šviesesnėje kambario vietoje, arba geriausia lauke, taip pat nepamirškite geriausia fotografuoti iš jo akių lygio, tad teks atsigulti, galite naudoti Tv/S rėžimą (išlaikymas turėtų būti netrumpesnis nei 1/100s) diafragmą fotoaparatas parinks pats.

dalyss3: Su švente!   FOTOISTORIJA [4]
dalyss3.  Su švente!


Reportažas bažnyčioje

Ši šventė yra religinė, tad jei einate į bažnyčią galite įamžinti ir svarbiausius momentus, žmones, jų nuotaikas. Svarbu nepamiršti, kad čia esate svečias, negalite lipti ar eiti bet kur vien tik dėl geresnio kadro. Bažnyčiose dažniausia tamsu tad reikėtų naudoti kuo šviesesnę optiką, taip pat kelti ISO jautrumą.
Vaistininkas: Velykos Žemaitijoje. Tverai (Nuotraukoje: nuo pašventintos ugnies uždegta žv...)   FOTOISTORIJA [17]
Vaistininkas.  Velykos Žemaitijoje. Tverai


Gera nuotaika

Svarbiausia - mėgaukitės gyvu bendravimu ir nuostabiu laiku drauge bei džiaukitės šia švente! O Jūsų padarytos nuotraukos primins visiems dar ilgai apie geras emocijas drauge.

Rima Prusakova: .   Komentarai [4]
Rima Prusakova.  .


Straipsnį paruošė Monika Adomaitienė.
Patarimus dalino www.FotoBitės.lt ;)

Laimos Kavaliauskaitės fotoalbumas. Spausdino Fotobitės.lt  
Laimos Kavaliauskaitės fotoalbumas. Spausdino Fotobitės.lt

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Tradicinė lietuvių rauda: nuo 2008 iki 2017
60 komentarų
Geriausių patirtys: Rinat Tarzumanov profesionali fotografija
6 komentarai
Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre
6 komentarai
Tikra tiesa apie saldžiąją fotografiją
3 komentarai
Geriausių patirtys: Mindaugo Macaičio gyvūnų fotografija
2 komentarai
Nauja tema - „Vėjas“
1 komentaras
Konkursas savaitgaliui: „Pro mano langą“
1 komentaras

Panašūs straipsniai

Garsaus portretų meistro patarimai

2014.03.29  Straipsniai:  Fotografavimas  21  +83.6  
 
Algimantas Aleksandravičius Mildos Kiaušaitės foto  

Mėgstantiems fotografuoti portretus gali būti naudingi vieno žinomiausių Lietuvos portreto meistro Algimanto Aleksandravičiaus patarimai.
Fotomenininkas mano, kad kuriant portretus, galima nutolti nuo pagrindinės idėjos, siūlyti žmogui, kurį norima įamžinti, žaisti žaidimus, įvairiai provokuoti, tarkime, leisti ne tą muziką, kurią jis mėgsta.  Skaityti toliau...

Natiurmortai. Kaip juos fotografuoti

2013.10.12  Straipsniai:  FotografavimasŽurnalas FOTO   Rašyti komentarą  +57.4  
 
Krame.: Su uogomis   Komentarai [49]
Pirmadienį pradėsime kasmetinį rudeninį konkursą „Natiurmortas“.
Siūlome praeitų metų konkurso dalyvių mintis ir patarimus.

Natiurmortai – puiki galimybė kiekvienam fotografui mėgėjui. Juos fotografuojant galima be galo daug išmokti, o ir fotografuoti yra lengviau, nei gyvus padarus – natiurmorto „modeliai“ nejuda ir nepabėga. Tačiau juos priversti „dirbti“ ir sukurti gražią nuotrauką tikrai ne ką lengviau nei bet kuriame kitame žanre.  Skaityti toliau...

Fotografuojame portretą namuose su vienu šviesos šaltiniu / repost

2016.08.25  Straipsniai:  Fotografavimas  40  +74.6  
 
Įranga: pasirinkome „Profoto“ gamintojo „D1“ blykstę, dvi šviesdėžes ir vieną skėtį bei baltą atšvaitą.  

Apniukusiomis žiemos dienomis (straipsnis spausdintas žieminiame žurnalo „Foto“ numeryje ;) smagu dirbti namų studijoje. Galima laisvalaikiu parungtyniauti su geriausiais Lietuvos portreto fotografais Algimantu Aleksandravičiumi ar glamūro virtuozu Gediminu Žilinsku.  Skaityti toliau...